PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją modułu



pXn
12-03-2008, 20:44
Kiedy próbuję zainstalować moduł ze spakowanego pliku rar, wyskakuje mi komunikat:
Wczytywanie module - Wczytanie NIEUDANE

i pełno napisów na całą stronkę o takiej treści:


W jaki sposób mogę zainstalować ten moduł??

inkos
12-03-2008, 21:05
W jaki sposób mogę zainstalować ten moduł??
1. Sprawdzić kodowanie tego modułu czy jest zgodne z Twoją Joomla. Jeśli nie to sprawić aby było zgodne.
2. Czy przypadkiem nie chcesz wgrać nie paczki z modułem ale spakowany moduł wraz z np. instrukcją lub innymi dodatkami? Jeśli tak to rozpakuj u siebie i wgraj tylko sam moduł.
3. Rozpakowac paczkę z komponentem na swoim komputerze i spakować do zip-a (bez kompresji) i wgrać ponownie.
4. Spróbowac instalacji komponentu z serwera. Co i jak opisane jest na pomoc.joomla.pl.

pXn
12-03-2008, 23:47
Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłem wszystko co Pan opisał w punktach jednak nie podziałało. Ręczne wgranie również nadal powoduje błąd w zakładce zarządzania modułami.
Może są jeszcze jakieś rozwiązania?

inkos
12-03-2008, 23:56
Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłem wszystko co Pan opisał w punktach jednak nie podziałało. Ręczne wgranie również nadal powoduje błąd w zakładce zarządzania modułami.
Może są jeszcze jakieś rozwiązania?
Podaj konfigurację serwera.

pXn
13-03-2008, 00:08
Chodzi o treść pliku configuration.php?

inkos
13-03-2008, 00:13
Chodzi o treść pliku configuration.php?
Nie pytałem o konfigurację Twojego serwera na którym masz Joomlę czyli jaka wersja Apache jaka wersja MySQL itp.
Do posta jako załącznik dodaj takze ten moduł z którym masz problem w takiej postaci jak go chcesz instalować.

stasio
13-03-2008, 00:18
zrób sobie plik info.php z treścią

<? phpinfo(); ?>

i bedzie mozna coś wiecej powiedzieć

pXn
13-03-2008, 00:24
mysql.60free.ovh.org
Wersja serwera: 5.0.45-log
Wersja protokołu: 10
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci

phpMyAdmin - 2.11.4
Wersja klienta MySQL: 5.0.45
Używane rozszerzenia PHP: mysql

w załączniku jest ten mod (niezmodyfikowany)

Podać całą zawartość pliku info.php (dlatego że jest strasznie wielka), czy tylko niektóre jego fragmenty?

inkos
13-03-2008, 00:32
mysql.60free.ovh.org
Wersja serwera: 5.0.45-log
Wersja protokołu: 10
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci

phpMyAdmin - 2.11.4
Wersja klienta MySQL: 5.0.45
Używane rozszerzenia PHP: mysql

w załączniku jest ten mod (niezmodyfikowany)

Podać całą zawartość pliku info.php (dlatego że jest strasznie wielka), czy tylko niektóre jego fragmenty?
Nie nie podawaj zawartości info.php nie jest do niczego potrzebna.

A co do modułu to właśnie go zainstalowałem na swojej testowej Joomla 1.0.15 bez zadnych problemów. Oczywiście instalowałem go za pomoca instalatora do modułów a nie mambotów albo komponentów. Stąd Twój problem jest dość dziwny. :confused:

pXn
13-03-2008, 00:36
Może przyczyną jest starsza wersja Joomla? Posiadam wersję "Joomla! 1.0.13 Stable". Istnieje możlliwość aktualizacji bez utraty danych?