PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją dodatków



majstersztyx
12-03-2008, 20:50
Witam!

Zainstalowałem joomla 1.5.1 przez installatrona, na serwerze linuxpl.com, i mianowicie, kiedy chcę zainstalować jakiś dodatek/moduł do 1.5.x z archiwum wyskakuje mi następująca informacja:
Warning! - Failed to move fileDodam jeszcze że wszystkie moduły ściągane są z joomla.pl

inkos
12-03-2008, 23:49
Witam!

Zainstalowałem joomla 1.5.1 przez installatrona, na serwerze linuxpl.com, i mianowicie, kiedy chcę zainstalować jakiś dodatek/moduł do 1.5.x z archiwum wyskakuje mi następująca informacja:Dodam jeszcze że wszystkie moduły ściągane są z joomla.pl
A czy te moduły które chcesz zainstalować są dla Joomla 1.5.x czy dla 1.0.x? Czy masz włączone Legacy?

Poszukaj też na forum - temat ostatnio był już wałkowany.

majstersztyx
13-03-2008, 12:39
...zainstalować jakiś dodatek/moduł do 1.5.x...
Napisałem przecież że instaluje dodatki 1.5.x! A co do Legacy to mam je włączone.

effendi
13-03-2008, 17:52
Witam.. mam podobny problem. Przewałkowałem kilka forów poświęconym joomli - i nie znalazłem rozwiązania. Sądzę, że problem tkwi w ustawieniach praw dostępu do plików na serwerze. Może ktoś napisze jak powinne być ustawione chmody na katalogach joomli 1.5.x ?

inkos
13-03-2008, 17:54
Witam.. mam podobny problem. Przewałkowałem kilka forów poświęconym joomli - i nie znalazłem rozwiązania. Sądzę, że problem tkwi w ustawieniach praw dostępu do plików na serwerze. Może ktoś napisze jak powinne być ustawione chmody na katalogach joomli 1.5.x ?
Chmody mają być takie same jak na Joomla 1.0.x czyli katalogi 755 a pliki 644.

Natasha
23-04-2008, 20:51
up
u mnie to samo, ktoś chłopcy to rozwiazał?

effendi
24-04-2008, 13:02
Safe Mode = OFF i po sprawie... przynajmniej u mnie :)

miro123
11-05-2008, 21:56
witam
pytanie może lamerskie, ale jak zrobić Safe Mode = OFF
pzdr

crazyluki
11-05-2008, 22:40
najprościej - napisać do administratora hostingu by to zmienił. na darmowym - nie masz na co liczyć.
można dodać do php.ini bodajże jedną linię (nadpisując główne ustawienia serwera) by wyłączyć safe mode. ale ta opcja istnieje tylko w lepszych hostingach, tam gdzie admin na to zezwolil( lepsze czytaj nie darmowe )

miro123
12-05-2008, 09:33
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź
Sprawdziłem w "informacjach o systemie" i mam "safe mode = off" (hosting na webd.pl - utworzyłem subdomenę i nową bazę) i nic nie mogę zainstalować. Pojawia się komunikat na czerwono: "Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku" i drugi na normalny "Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego". (komunikaty po polsku bo wgrałem pl-admina przez FTP). W Informacjach osystemie->Prawa do katalogów wszystko jest "niezapisywalny", chociaż chmody mam 755. Wcześniej długo testowałem na bezpłatnym yoyo i wszystko było ok.
Może ktoś będzie miał jakiś pomysł.
pzdr

crazyluki
12-05-2008, 09:55
poczytaj o tym jakie chmody trzeba ustawić - jest o tym na pomoc.joomla.pl.
pozdrawiam