PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja menu



schizoos
13-03-2008, 10:40
Witam!

nie jestem do konca pewny czy wybralem dobry dzial, zeby umiescic tego posta. Panowie i Panie, potrzebuje pomocy!

mianowicie robie prosta strone, bez zadnych newsow, z uzyciem linkow do artykulow. do tego robie dwupoziomowe menu. najpierw opisze, jak robie to w tej chwili. tworze jedna sekcje, kilka kategorii, w nie wrzucam sobie posortowane artykuly. linkuje artykul nr1 na pierwszym poziomie menu oraz jako pierwsza pozycje na drugim poziomie. chce, aby artykul otwieral sie zarowno po kliknieciu na nazwe dzialu, jak i po kliknieciu na jego konkretna nazwe.

tu pojawia sie problem - ich nazwy sa rozne, a joomla jako aktywny artykul widzi tylko ten, na ktory konkretnie klikne. chcialbym, aby oba byly widoczne zgodnie z wartoscia active z pliku css.

sprawa druga - chcialbym aby bez wzgledu na to, ktory artykul z submenu sobie wybiore, caly czas byla podswietlona (lub pogrubiona itd. - to juz akurat nie ma znaczenia, kwestia stylow) nazwa menu nadrzednego, tak jakby caly czas bylo aktywne.

czy ktos moze mi powiedziec jak to skonfigurowac? moze powinienem inaczej podzielic tresc artykulow lub dodac cos do css templatki?

obecnie korzystam z menu bocznego ze standardowego modulu menu z joomli + shhmenu jako menu gornego, ale to tez akurat nie powinno miec w tej kwestii wiekszego znaczenia...

bede wdzieczny za wszelka pomoc!

inkos
13-03-2008, 12:23
bede wdzieczny za wszelka pomoc!
Pomoc - oczywiście: pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl. Przeczytaj dokładnie a rozwiążesz kilka problemów z tej twojej dłuugiej listy. ;)

schizoos
13-03-2008, 12:29
Ech, gdybym znalazl tam jasna odpowiedz na te pytania - nie szukalbym tutaj...

schizoos
25-03-2008, 14:06
Byc moze jestem zbyt tepy, zeby uporac sie z tym klopotem, ale chcialbym odswiezyc watek i jeszcze raz poprosic o pomoc. Nie chcialbym czegos schrzanic, a byc pewnym, ze wszystko robie poprawnie...

Z gory dziekuje, jesli jakis dobry czlowiek powie mi jak to zrobic :)

schizoos
27-03-2008, 11:14
zrobione.

bbruda
19-06-2009, 13:40
najbardziej drażnią mnie na tym forum ci co na gwałt potrzebują pomocy a potem zamiast opisać rozwiązanie problemu tez na forum, wstawiają zwykłe "zrobione"

gratuluje...