PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie litery - ktoś to rozwiąże ?



tomek83
13-03-2008, 17:54
witam. temat juz predzej poruszylem ale bez odzewu. kombinowalem, szukalem ale nic nie pomoglo -> link to mojego posta http://joomla.pl/forum/showthread.php?t=16421

gregi1
14-03-2008, 11:13
Kiedys mialem ten sam problem. Zmien sobie ogolnie cala baze na porownywanie napisow na latin2_general_ci i dodatkowo (troche roboty z tym jest) w kazdej tabeli sprawdz czy w poszczegolnych polach(tych ktore maja z gory narzucone jakas metode porownywania napisow) musi byc ustawiona takze metoda latin2_general_ci.

Zeby miec porownywanie utf to trzeba zainstalowac joomle z kodowaniem utf8 :)

tomek83
14-03-2008, 21:49
hmm. moja baza czesciowo byla ustawiona na owe latino2 i polish_ce. czytalem ze trzeba zmienic na utf8_unicode_ce. tak zrobilem i nie pomoglo. joomle mam polska 1.0.13 PL zainstalowana przez YOYO.

gregi1
14-03-2008, 22:32
hmm. moja baza czesciowo byla ustawiona na owe latino2 i polish_ce. czytalem ze trzeba zmienic na utf8_unicode_ce. tak zrobilem i nie pomoglo. joomle mam polska 1.0.13 PL zainstalowana przez YOYO.

Z gory przepraszm ale nie mam pojecia kto to YOYO. A ty chcesz miec ta Joomle na kodowaniu iso czy utf. Osobiscie polecam to drugie jest uniwersalne i coraz czesciej stosowane.

Moze ktos powie ze sie nie znam ale z tego co mi sie wydaje to joomla 1.0.13 PL jest w dwoch odmianach iso i utf. Z tego kodu co pokazywales to raczej skladnialbym sie do tego ze masz iso. Oj to nie wiem czy dobrze czytales, ale moim zdaniem do utf najczesciej stosuje sie porownywanie napisow przez latin2_general_ci. A czy w tym serwisie ktory masz postawiony jest juz duzo materialow?

tomek83
14-03-2008, 22:42
YOYO czyli yoyo.pl na ktorym tworze stronke. mowisz ze mam cala baze przestawic na latin2 ? nie wiem czy mam joomle w iso czy w utf. sprawdzalem w informacjach o systemie joomla i tam nie bylo o tym napisane :/ jak w joomli zmienic np z iso na utf ? pozdr

tomek83
14-03-2008, 22:52
jeszcze jedno pytanie. gdy wchodze do panelu poprzez mysql2.yoyo.pl w glownym oknie mam informacje ze System porównań dla połączenia MySQL: jest utf8_unicode_ce -> zmienic na latin2 ?