PDA

Zobacz pełną wersję : Statystyka????



carp
13-03-2008, 22:17
Witam! Może ktoś z was wie to jest dokładnie z liczeniem statystyk. Zleciłem ostatnio do zrobienia stronę www w joomli i jako statystykę wybrałem STAT4U. Gdy strona była już gotowa okazało się statystyka oprócz wejść bezpośrednio na stronę główną liczy także wejścia na podstrony w artykułach, galerii itp. Wydawało mi się, że statystyka powinna liczyć tylko wejścia na stronę główną? Jak to jest dokładnie, czy można to jakoś ustawić, bo chyba bez potrzeby jest te dodatkowe liczenie z podstron. Jak to ma się w przypadku innych statystyk i reklamy na stronie…? Pozdrawiam!

Dylek
13-03-2008, 23:04
Dopoki nie zrozumiesz po co sa statystyki i do czego moga sie przydac - rzeczywiscie wystarczy Ci zliczanie odslon strony glownej :)

Temat jest tak szeroki, ze nie jest to ani miejsce ani czas ku temu, zeby Ci tlumaczyc. Podam Ci tylko jeden prosty przyklad: masz strone, dzie sa ciekawe artykuly, wpisujac jakies haslo w wyszukiwarce klient trafia na podstrone. I teraz pomysl - ilu klientow moze trafic na podstrony? 10%? 30%? A moze wiecej, bo szuka konkretnych informacji, a nie po prostu Twojej strony glownej? Lapiesz o czym mowie? Po prostu majac statystyki tylko glownej strone nigdy sie nie dowiesz o takich, co odwiedzaja tylko podstrony Twego serwisu.

Oczywiscie przyklad jest naciagany i nie oddaje 100% wagi tematu, bo i tu sa niuanse. Ale to tylko sygnal na temat wykorzystania statystyk. Poza tym, jak kiedys wpadniesz na pomysl pozycjonowania strony plus innych aspektow ebiznesu - sam zobaczysz ze im szersze statystyki tym lepiej :)

carp
14-03-2008, 00:30
Dzięki Mistrzu za wytłumaczenie ;). Mam jeszcze pytanie- jak waszym zdaniem wypada STAT4U przy innych statystykach i czy możliwe są jakieś ustawienia w takich statystykach- czy powinienem zagłębiać się w ten temat, czy po prostu zostawić tak jak liczy obecnie…? Pozdro!

carp
14-03-2008, 18:35
Czyta ktoś to forum :p.....?

inkos
14-03-2008, 21:05
Czyta ktoś to forum :p.....?
Czytaja i to nawet twoje posty ;) nawet jeśli są niezgodne z regulaminem :mad: i służą tylko podbijaniu posta w górę.

A co do pytania to do statystyk zamiast stat4u możesz tez wykorzystać ofertę googla ;) (ciekawe statystyki) oraz kilka różnych komponentów dla Joomla jakie są na extensions.joomla.org. Choć z tymi ostatnimi trzeba uważać mocno obciążają bazę danych więc lepiej wybrac coś zewnętrznego. A co do konfiguracji - wszystko zależy od Twoich postów.