PDA

Zobacz pełną wersję : [Problem]Komunikat po rejestracji



MEAT
14-03-2008, 00:25
Piszę bo nie potrafię w Joomla 1.5.1 ustawić w konfiguracji tak aby użytkownik po rejestracji został przeniesiony, bądź wyświetlony mu został komunikat "Teraz musisz aktywować konto poprzez kliknięcie linku, który otrzymałeś w wiadomości email". Czy ktoś wie jak ? Jeśli tak to proszę o krótki opis...

misiaczekmarek
14-03-2008, 09:10
site -> Global Configuration -> System -> User Settings :
Allow User Registration - Yes
New User Registration Type - Registered
New User Account Activation - Yes
Front-end User Parameters - Show

chyba tak powinno być :)

MEAT
14-03-2008, 11:48
i tak mam ustawione - chodzi o to że po wciśnięciu przycisku "Zarejestruj" zostaje mu wysłany mail z kodem, a użytkownika przenosi ponownie do rejestracji. Chciałbym aby po naciśnięciu przycisk "Zarejestruj" wysłało mu maila, I PRZEKIEROWAŁO go na stronę gdzie pisze, że został mu wysłany mail z linkiem aktywujący...

misiaczekmarek
14-03-2008, 12:32
u mnie, pojawia sie na tym samym ekranie rejestracyjnym napis:

Konto zostało utworzone, a odsyłacz aktywacyjny przesłany na podany przez Ciebie adres. Po otrzymaniu wiadomości użyj odsyłacza, żeby uaktywnić swoje konto. Dopóki tego nie zrobisz, zalogowanie nie będzie możliwe.
Ten komunikat to zawartość stałej REG_COMPLETE_ACTIVATE

co prawda nie przechodzi w inne miejsce, czy tak jest teraz u ciebie.

całością wyświetlania steruje ten fragment kodu z pliku \components\com_user\controller.php


if ( $useractivation == 1 ) {
$message = JText::_( 'REG_COMPLETE_ACTIVATE' );
} else {
$message = JText::_( 'REG_COMPLETE' );
}


czyli jeśli jest ustawione w bazie prawidłowo useractivation to powinno sie wyświetlać.

MEAT
15-03-2008, 19:00
dziękuję misiaczekmarek problem leżał po stronie źle stworzonego szablonu. Twoja odpowiedź natchnęła mnie do analizy gdzie w takim razie jest ten komunikat :)

brakowało w szablonie linii:

<?php if ($this->getBuffer('message')) : ?>
<div class="error">
<h2>
<?php echo JText::_('Message'); ?>
</h2>
<jdoc:include type="message" />
</div>
<?php endif; ?>