PDA

Zobacz pełną wersję : URL



gregi1
14-03-2008, 10:38
Mam pytanie jak sa tworzone URL w Joomli tzn. stworzylem sobie jakies artykoly w Joomli i teraz chcialbym podpiac do nich linki w php na innej stronie ale nie wiem jaki mam nad url w tych linkach. No napewno http://www.mojastrona.pl/ ???

No wlasnie a co zamiast ???

inkos
14-03-2008, 11:44
jaki mam nad url w tych linkach.
Ki czort "nad url" - co to takiego jest? Można jaśniej?

gregi1
14-03-2008, 11:53
Ki czort "nad url" - co to takiego jest? Można jaśniej?

Tego "nad" nie powinno byc:) Pisalem na szybko i zmieniajac tresc z tego co pierwotnie napisalem to pozostalo. Chyba mi o URL (dodam ze w joomli mam proste adresy ustawione)

inkos
14-03-2008, 12:01
Tego "nad" nie powinno byc:) Pisalem na szybko i zmieniajac tresc z tego co pierwotnie napisalem to pozostalo. Chyba mi o URL (dodam ze w joomli mam proste adresy ustawione)
Dalej Twój problem jest dla mnie lekko niezrozumiały. :) Ale w takim razie przyglądnij się jak wyglądają te linki do artykułów odpalając swoją stronę na Joomla i sprawdzajac jak wygladają te linki w oknie adresu przeglądarki. ;) Wtedy chyba zorumiesz co jest i jak. :confused:

gregi1
14-03-2008, 12:08
Dalej Twój problem jest dla mnie lekko niezrozumiały. :) Ale w takim razie przyglądnij się jak wyglądają te linki do artykułów odpalając swoją stronę na Joomla i sprawdzajac jak wygladają te linki w oknie adresu przeglądarki. ;) Wtedy chyba zorumiesz co jest i jak. :confused:

Podajac w kodzie linki musze podac adres strony www np. <a href="......" > cos</a>

Artykoly ktore napisalem maja byc opublikowanie ale nie maja sie nigdzie pojawiac na stronie (czy to w listach czy to w tabelach) one maja sie pojawic tylko i wylacznie wtedy kiedy klikne odnosnik Zobacz to a artykule na mojej stronie.

I stad moje pytanie czy Joomla ma jakas zasade przypisywania artykolom adresy URL np www.mojastrona.pl/content/nrsekcji/kategoria/id artykuly?????

nobleman
20-12-2008, 20:59
Mam podobny problem,


W joomla 1.5 mam kilka artykułów w sekcji "nieprzypisany" - nie ma do nich odnośników w menu i teraz jak chce umieścić link do nich w treści jakiegoś artykułu to nie moge znaleźć jaki adres url ma ten nieprzypisany artykuł.


Czy ktoś wie jak to obejść?

zwiastun
20-12-2008, 21:25
1. A czy dowiedziałeś się, czym i po co są artykuły nieprzypisane?
2. Twój temat dotyczy Joomla 1.5, a wątek Joomla 1.0 - skąd więc przekonanie, że podobny problem?
a) w 1.0 nie było artykułów nieprzypisanych, nazywały się tam materiałami statycznymi i nie była to jedyna różnica.
b) w 1.5 adresowanie, choć jest podobne, to zostało zmienione.
3. W jednym i drugim przypadku (1,0 i 1,5) cała filozofia polega na przeanalizowaniu budowy dowolnego adresu, dla przykładu

index.php?option=com_content&view=section&id=3&Itemid=41
option=com_content: co tutaj jest do tłumaczenia?
view=section: a tutaj co wytłumaczyć
id=3: a tu co jest niejasne?
Itemid=41: też jakiejś szczególnie wielkiej wiedzy nie wymaga
Zwłaszcza od osób, którym, powtarzam, nie wystarczą standardowe rozwiązania?

nobleman
21-12-2008, 00:48
Dzieki za odpowiedz.


Wiem co to są arty nieprzypisane.

chodzilo mi o to, że w 1.0 bylo widać ścieżkę artykuły. A w 1.5 nie ma jej nigdzie podanej bezpośrednio i to jest klopotliwe w poslugiwaniu sie odnosnikami do artykułów.


ale dzieki Twojej wypowiedzi wiem, że po prostu trzeba analizować i tworzyc sobie url'e samemu.