PDA

Zobacz pełną wersję : Wstawianie grafiki



mjerzyko
14-03-2008, 14:30
Witam forumowiczów. Mój kłopot związany jest ze wstawianiem grafiki (zakładka Grafika). Otóż portal ma adres www.przyklad.portalu.pl/przykladzik a obrazki znajdują sie w podkatalogu /images/stories/bleee/ Wszystko jest fajnie aż do momentu kiedy przeciągam je do edytora TinyMCE. Okazuje sie wtedy, że ścieżka do obrazu wynosi www.przyklad.portalu.pl/images/stories/bleee/. Kompletnie znika /przykladzik/. Dodam, że {mosimage} działa poprawnie ale zależy mi na sprawnej obsłudze przeciągania myszą. Korzystam z Joomla! 1.0.13 Stable.

Dylek
14-03-2008, 15:47
a zmienna live_site w configuration.php dobrze ustawiona?

mjerzyko
14-03-2008, 19:08
W tym właśnie rzecz, że dobrze :/ Co ciekawe bez edytora WYSIWYG link po przeciągnięciu jest poprawny! Wynika z tego, że błąd leży gdzieś po stronie TinyMCE.

inkos
14-03-2008, 21:06
W tym właśnie rzecz, że dobrze :/ Co ciekawe bez edytora WYSIWYG link po przeciągnięciu jest poprawny! Wynika z tego, że błąd leży gdzieś po stronie TinyMCE.
A sprawdzałeś na innym edytorze np. JCE? Czy też są na nim te błędy w ścieżkach?

netsyndrom
02-05-2008, 15:08
Nie zaśmiecając forum dołączę mój problem bo tematycznie zbieżny.
Korzystam z TinyMCE i wszystko działa OK. Nie wiem natomiast jak dodać kilka tych samych obrazków używając {masimage} czyli przycisku wstaw obraz. Po prawej stronie, w oknie wstawione grafiki można dodać tylko jeden raz ten sam plik. W rezultacie jest on dołączony tylko przy pierwszym wystąpieniu :(
Potrzebuję tego do wstawienia ikonek przy dokumentach do pobrania ze strony, których jest 15.