PDA

Zobacz pełną wersję : eZine pokazuje brzydko palec



PanYeti
15-03-2008, 02:04
Walczę z eZine od paru tygodni na różnych serwerach (lokalnych) i zanosi się na całkowitą porażkę z tym dodatkiem do Joomla!
Przetestowałem (z poradnikiem Zwiastuna http://www.joomla.pl/index.php/content/view/208/2/ ) wszystkie dostępne wersje mambo_eZine: 1.5; 1.7; 1.9 - dwie wersje "stable" PL i 2.1_Lite, lecz żadna z nich nie chciała kolaborować. Współpraca kończyła się na etapie dodawania katalogów - katalogi z listy były pobierane lecz nie wykazywane w formularzu eZine (wersje 1.5-1.9). EZine 2.1 zachowywało się jak cnotliwa panienka, przy byle ruszeniu któregoś z elementów konfiguracji, wywalało z serwera do ponownego logowania.
Specyficzne zachowanie się komponentu, było już sygnalizowane na forum (ostatnie równo przed rokiem), jednak chyba nikt, nie znalazł skutecznej metody na zmuszenie "gadziny" do normalnej pracy. Czy jest ktoś, kto ma "TO" uruchomione bez większych przeróbek kodu czy sztuczek McGivera?

Okazało się, że jest rozwiązanie. W którymś z zapytań o podobny przypadek Zwiastun wspomniał mimochodem, że eZine działało z wersją Joomla!_1.0.8_pl. No i działa nadal - eZine_1.9_PL (obie wersje); wersja 2.1_Lite nadal fiksuje. Szkoda, że nie ma tej informacji przy eZine w plikowni, nie byłoby straconych tylu roboczogodzin na wyważanie otwartych drzwi.
Sama obsługa jest prosta. Szybko można się zorientować w schemacie działania. Operując odpowiednio katalogami można złożyć gazetę.

inkos
16-03-2008, 11:03
Walczę z eZine od paru tygodni na różnych serwerach (lokalnych) i zanosi się na całkowitą porażkę z tym dodatkiem do Joomla!
Przetestowałem (z poradnikiem Zwiastuna http://www.joomla.pl/index.php/content/view/208/2/ ) wszystkie dostępne wersje mambo_eZine: 1.5; 1.7; 1.9 - dwie wersje "stable" PL i 2.1_Lite, lecz żadna z nich nie chciała kolaborować. Współpraca kończyła się na etapie dodawania katalogów - katalogi z listy były pobierane lecz nie wykazywane w formularzu eZine (wersje 1.5-1.9). EZine 2.1 zachowywało się jak cnotliwa panienka, przy byle ruszeniu któregoś z elementów konfiguracji, wywalało z serwera do ponownego logowania.
Specyficzne zachowanie się komponentu, było już sygnalizowane na forum (ostatnie równo przed rokiem), jednak chyba nikt, nie znalazł skutecznej metody na zmuszenie "gadziny" do normalnej pracy. Czy jest ktoś, kto ma "TO" uruchomione bez większych przeróbek kodu czy sztuczek McGivera?

Okazało się, że jest rozwiązanie. W którymś z zapytań o podobny przypadek Zwiastun wspomniał mimochodem, że eZine działało z wersją Joomla!_1.0.8_pl. No i działa nadal - eZine_1.9_PL (obie wersje); wersja 2.1_Lite nadal fiksuje. Szkoda, że nie ma tej informacji przy eZine w plikowni, nie byłoby straconych tylu roboczogodzin na wyważanie otwartych drzwi.
Sama obsługa jest prosta. Szybko można się zorientować w schemacie działania. Operując odpowiednio katalogami można złożyć gazetę.
Czy ty lubisz sporty ekstremalne?? ;) Instalując Joomle 1.0.8 dla jednego dodatku jest właśnie takim sportem ekstremalnym ;) No chyba że lubisz wizyty botów które zostawiają stronki w całkowitej rozsypce.
Przyglądnij się takze rokZine dostępnym na extensions.joomla.org.

PanYeti
17-03-2008, 11:44
Inkos, dzięki za podpowiedź. Już wysłałem do autora komponentu zapytanie o cenę. Co do sportów extremalnych, to dla takiego laika, jak ja, wszystko - od czasu kiedy zająłem się CMS - jest extremalnie trudne. Jako komentarz użyję porównań: jestem kierowcą samochodu, nie jego konstruktorem czy mechanikiem. Moim zadaniem jest jazda a nie utrzymanie pojazdu w sprawności. Staram się więc jeździć takim autkiem, które działa. Skoro więc w salonie wystawione są modele nadające się do wykorzystania w mojej pracy, biorę taki, jaki pasuje.
Jeśli model ma wadę ukrytą, jest awaryjny i niebezpieczny w użyciu, powinien być wycofany z wystawy albo mieć tabliczkę ostrzegawczą. Chyba, że chodzi o to, żeby "oferta" wyglądała bogato.
Informacje o dziurawych komponentach widziałem na forum w kilku miejscach, jednak były to informacje podane dosyć dawno. Myślę, że powinno być jedno miejsce na Forum dla takich informacji i to na głównej stronie.
Przy okazji jeszcze jedna uwaga. Jestem pełen podziwu i uznania za to wszystko, z czego mogę korzystać w dziale "Pomoc" i całej witrynie w ogóle. Wydaje się mi jednak, że od jakiegoś czasu Zwiastun z Ekipą "nie wyrabiają", wszyscy tylko żądają i wyciągają ręce. Czytałem wiele przykrych komentarzy wobec ludzi, którzy wkładają w tę witrynę całe serce. Powinniśmy ich wesprzeć chociaż dobrym słowem, co też niniejszym czynię. Moi Panowie. Gdyby nie Wasza praca byłbym nadal gdzieś w lesie na drzewie rysując tabelki w html. Pięknie dziękuję za wspaniałe poradniki prowadzące za rękę po zawiłych (nadal) ścieżkach Joomla!

inkos
17-03-2008, 12:20
Jeśli model ma wadę ukrytą, jest awaryjny i niebezpieczny w użyciu, powinien być wycofany z wystawy albo mieć tabliczkę ostrzegawczą. Chyba, że chodzi o to, żeby "oferta" wyglądała bogato.
Informacje o dziurawych komponentach widziałem na forum w kilku miejscach, jednak były to informacje podane dosyć dawno. Myślę, że powinno być jedno miejsce na Forum dla takich informacji i to na głównej stronie.
Każdy Joomlowiec powinien zaglądać także na główną witrynę projektu czyli joomla.org. Jest tam np. informacja o aktualnych wersjach Joomla http://dev.joomla.org/content/blogcategory/21/86/ oraz wiele innych cennych informacji jak i zasobow jak chocby extensions.joomla.org.

Co do informacji o dziurawych komponentach to polecam lekture forum.joomla.org np. kategorii security dla joomla 1.0.x http://forum.joomla.org/viewforum.php?f=296 oraz pozostałych kategorii na tym forum.

Owszem taka informacja "po naszemu" też by się przydała - tylko pytanie kto to ma robić ;) Jeśli znajdzie się chętny/chętna/chętni do zbierania i publikowania takich informacji to zapraszam do stworzenia takiego wątku na forum. W chwili obecnej pozostaje nam sledzenie informacji z forum.joomal.org oraz niusów od autorów poszczególnych dodatków które mamy u siebie.

PanYeti
18-03-2008, 20:25
Masz rację Inkos, zaglądanie tu i tam w poszukiwaniu odpowiedzi na wciąż nowe pytania, to już niemal rytuał. Tyle, że moja edukacja obejmowała trochę inny dialekt, niż tam używany. Dlatego mam nieco trudności w głębszym pojmowaniu informacji. Niemniej jednak znalazłem pod wskazanym adresem całkiem fajne rzeczy, np. gavick_news_column, który obecnie, z wielkim trudem, staram się okiełznać.
O pracy społecznej wiem sporo z autopsji. Trudne i często niewdzięczne zajęcie ale dające dużo satysfakcji. Chętnie pomógłbym, gdybym miał odpowiednią wiedzę. Za stary już jestem na to wszystko, co dzisiejszy świat przynosi każdego dnia. Pozostanę na miejscu kibica z przyjemnością patrząc na poczynania młodego pokolenia. Ech, gdyby w moich czasach były takie "zabawki"...

Przy okazji zapytam o wersję 1.0.10 czy jest bardziej bezpieczna (bo chyba żadna tak naprawdę nie jest), nieco się pogubiłem w opisach na joomla.org, którą wersję czym zastąpić. Nie upieram się przy tym, żeby na niej budować gazetę, ale na razie w 1.5.1 nie ma potrzebnych mi i działających komponentów.

inkos
19-03-2008, 17:25
Masz rację Inkos, zaglądanie tu i tam w poszukiwaniu odpowiedzi na wciąż nowe pytania, to już niemal rytuał. Tyle, że moja edukacja obejmowała trochę inny dialekt, niż tam używany. Dlatego mam nieco trudności w głębszym pojmowaniu informacji. Niemniej jednak znalazłem pod wskazanym adresem całkiem fajne rzeczy, np. gavick_news_column, który obecnie, z wielkim trudem, staram się okiełznać.
O pracy społecznej wiem sporo z autopsji. Trudne i często niewdzięczne zajęcie ale dające dużo satysfakcji. Chętnie pomógłbym, gdybym miał odpowiednią wiedzę. Za stary już jestem na to wszystko, co dzisiejszy świat przynosi każdego dnia. Pozostanę na miejscu kibica z przyjemnością patrząc na poczynania młodego pokolenia. Ech, gdyby w moich czasach były takie "zabawki"...

Przy okazji zapytam o wersję 1.0.10 czy jest bardziej bezpieczna (bo chyba żadna tak naprawdę nie jest), nieco się pogubiłem w opisach na joomla.org, którą wersję czym zastąpić. Nie upieram się przy tym, żeby na niej budować gazetę, ale na razie w 1.5.1 nie ma potrzebnych mi i działających komponentów.
W chwili obecnej stabilne (z nazwy ;) bo w zyciu roznie bywa) są:
- Joomla 1.0.15 dla "starszych" joomla z serii 1.0.x
- Joomla 1.5.1 dla Joomla z serii 1.5.x

Uzywanie Joomla 1.0.10 w chwili obecnej to jazda bez trzymanki - jest w niej trochę błędów więc nie zaczynaj przygody z Joomla od tej wersji.

PanYeti
19-03-2008, 19:44
Yes Sir! Już zapomniałem o zabytkowych wersjach :)