PDA

Zobacz pełną wersję : Różna szerokość wierszy w akapicie



Macias2002
16-03-2008, 01:01
Witam.
Chciałbym uniezależnić pisanie tekstu przez klienta od stałego obrazka po prawej stronie, innymi słowy - obrazek zawsze będzie a tekst wpisywany przez klienta w panelu admina będzie go oblewał.
Chciałbym uzyskać taki efekt.

aaaaaaaaaaaaaaaaaa .........................................
aaaaaaaaaaaaaaaaaa .________<SPAN>_______ .
aaaaaaaaaaaaaaaaaa .________OBRAZEK______ .
aaaaaaaaaaaaaaaaaa .________</SPAN>______ .
aaaaaaaaaaaaaaaaaa .........................................
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

KROPKI i POZIOME LINIE POKAZUJą OBSZAR <spana>

Poniżej przedstawiam kod html który daje taką możliwość w przypadku pisania standarowo strony.
Wpisując w deklaracji klasy .wciecie definicję background: url(../images/obrazek.png) no-repeat;
przy czym obrazek będzie miał wymiary: szer. 150px, wys. 5em
uzyskujemy efekt stałego obrazka który jest oblewany tekstem.

KOD JEST W ZAłąCZNIKU W PLIKU TXT GDYż TEN EDYTOR NIE POZWALA MI GO WKLEIć Z NIEWIADOMYCH PRZYCZYN :(

kod napisany przez Roberto w tym artykule. (http://www.forumweb.pl/viewtopic.php?t=37992&highlight=)

Problem.
W jaki sposób wstawić <?php mosMainBody(); ?> aby uzyskać efekt taki jak uzyskano w czystym html.
Zakładam, że div o id="treść" jest już na swoim miejscu i w nim umieszczam kod wyświetlania właściwej treści strony:

<div id="tresc">
<?php mosMainBody(); ?>
</div>

Wiadomo, że po wpisaniu <?php mosMainBody(); ?> joomla! generuje dodatkowy kod html, ale niestety tekst artykułów nie chce oblewać tego <SPANA>.
Macie jakieś pomysły, jak rozwiązać taki problem ?

Dlaczego nie daję sobie spokoju, przecież klient sam może sobie podczas edycji wklejać zdjęcia ?
- potrzebne mi jest to do szaty graficznej strony do której klient nie ma dostępu a ona tworzy całą stronę.
Próbowałem kilku wariantów, ale nie będę ich narazie omawiał, żeby nie mieszać czystych umysłów :)

Z Poważaniem: Macias

inkos
16-03-2008, 11:50
Próbowałem kilku wariantów, ale nie będę ich narazie omawiał, żeby nie mieszać czystych umysłów
Podpowiedź: poeksperymentuj z zawartością pliku components/com_content/content.html.php który odpowiedzialny jest za m.in. wyświetlanie zawartości niusów i artykułów.

Sam czegoś podobnego nie próbowałem więc moge podpowiedziec tylko tyle. Jak uda Ci się znaleźć jakieś działajace rozwiazanie - podziel się z innymi tutaj - niech wszyscy mają pozytek.:D