PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wyświetlają się obrazki



lucyver
16-03-2008, 17:31
Mam witrynę na Joomla! 1.5.1

Gdy otwieram stronę, na której znajdują się obrazki (np. miniaturki zdjęć), to często zamiast obrazka wyświetla się kwadracik z czerwonym iksem. Część zdjęć jest widoczna, a część nie. Jak kliknę prawym przyciskiem myszy i wybiorę Pokaż obraz, to obrazek się wgrywa.

Czym to jest spowodowane? Czy można to zmienić i wymusić ładowanie zdjęć?

inkos
16-03-2008, 19:31
Mam witrynę na Joomla! 1.5.1

Gdy otwieram stronę, na której znajdują się obrazki (np. miniaturki zdjęć), to często zamiast obrazka wyświetla się kwadracik z czerwonym iksem. Część zdjęć jest widoczna, a część nie. Jak kliknę prawym przyciskiem myszy i wybiorę Pokaż obraz, to obrazek się wgrywa.

Czym to jest spowodowane? Czy można to zmienić i wymusić ładowanie zdjęć?
Wyczyscic cache swojej przegladarki i zmienic dostawce neta na tego z lepszym łaczem ;) Pozatym podaj linka niech każdy ma możliwość sprawdzenia problemu własnoręcznie.

lucyver
16-03-2008, 20:14
Mnie nie chodzi o to, żeby mi te obrazki się wgrywały. Witryna jest szkolną stroną www i miałem sygnały od rodziców, że coś jest nie tak, bo nie wyświetlają się obrazki. Myślałem, że może w panelu administratora można coś zmienić. U mnie czasem ładują się wszystkie miniaturki, a czasem tylko część.

Adres strony: http://psp7radom.glt.pl/
Adres serwera: http://byethost.com/

================

I może przy okazji zapytam. Czy jak teraz, gdy strona ma już pewną strukturę, skorzystam z innej temlatki, to strona mi się nie rozsypie? A jak się rozsypie to da się to odwrócić wracając do poprzedniej templatki? Wolę nie próbować, nie mając pewności, że uda się to odwrócić :D

inkos
17-03-2008, 11:30
I może przy okazji zapytam. Czy jak teraz, gdy strona ma już pewną strukturę, skorzystam z innej temlatki, to strona mi się nie rozsypie? A jak się rozsypie to da się to odwrócić wracając do poprzedniej templatki? Wolę nie próbować, nie mając pewności, że uda się to odwrócić :D
Co prawda materiały z pomoc.joomla.pl dotycza tylko joomla 1.0.x ale warto majac Joomla 1.5.x abyś je przeczytał gdyż takie pytania jakie zadałeś świadczą tylko o braku elementarnej wiedzy na temat Joomla. Przeczytaj te tekaty tam umieszczone a dowiesz sie wiecej na temat samej Joomla.

A co do pytania: struktura się nie posypie ale wygląd z pewnością tak.

A co do zdjęc - wszystkie działają poprawnie. :)

lucyver
17-03-2008, 18:00
Owszem, zdjęcia działają poprawnie - czasami :rolleyes:. A czasem nie działają :D

Natomiast jeżeli chodzi o materiały z pomoc.joomla.pl to czytałem je przez tydzień jednocześnie ćwicząc to na instalacji www, którą w tym celu zainstalowałem. Materiałów tych jest bardzo dużo i nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek musiał nauczyć się ich na pamięć, by korzystać z Joomli. Zawsze coś może umknąć uwadze. I w ogóle, to wydaje mi się, że forum jest właśnie po to, żeby uzyskać pomoc nie studiując tygodniami manuali czy podręczników. A może się mylę? :rolleyes:

Mam taką zasadę, że w przypadku pytań mówię dzień dobry pani google, następnie przeszukuję forum i zaglądam do podręczników. Dopiero potem zadaję pytanie na forum. Ale proszę nie wymagać ode mnie dogłębnego studiowania i znajomości tematu, który jest tylko epizodem w mojej pracy zawodowej.

Nie chcę belfrowskich pouczeń. Ja oszczędzam tego moim uczniom i ograniczam się do niezbędnych porad wynikających z moich obowiązków i kompetencji. I pewnie dlatego uczniowie przez cały tydzień nie mogą doczekać się na lekcję informatyki, pomimo (a może właśnie dlatego?) że uczą się, a nie surfują w necie i robią co chcą, jak to często bywa na takich lekcjach

Chciałbym kiedyś trafić na forum, gdzie eksperci nie będą "mówić" do forumowiczów - "patrzcie, jaki to ja jestem mądry", ale "patrzcie, jakie to proste"

Chyba jednak odezwała się we mnie dusza belfra, ale i tak zawsze mam szacunek do ekspertów w danej dziedzinie. Dla Ciebie inkos też! :)