PDA

Zobacz pełną wersję : profil użytkownika



kowalj
09-04-2006, 17:53
Pewnie jak zwykle jestem ślepy, ale...
Zarejestrowany użytkownik się loguje - i co dalej.
Możemy zrobić menu dostępne tylko dla niego, ale nie mogę znaleźć jak taki użytkownik ma sobie profil edytować np. zmienić hasło, czy też przestać być użytkownikiem. Podrzućcie jakąś myśl, bo utknąłem.

Z góry dzięki za pomoc

livio
09-04-2006, 18:13
Zmienić hasło?
On może tylko zapomnieć!

Jeżeli zainstalujesz komponent i moduł forum, użytkownik ma cały zestaw dostępnych funkcji ;).

nexus246
09-04-2006, 18:17
Livio pomyśl czasem.

To jest link do profilu:
index.php?option=com_user&task=UserDetails

Jeśli chcesz dodać usuwanie to powinieneś rozszerzyć komponent com_user o taką funkcję.

livio
09-04-2006, 18:20
Szczerze mówiąc... pierwsze słyszę :), ale cóż...

kowalj
09-04-2006, 19:10
Dziękuję za link - działa choć dziwne że nie ma tego w żaden sposób dostępnego z poziomu administracji. Jak użytkownik dostaje hasło (bo zapomniał) to wypisywana jest informacja że może go zmienić, tyle że nie było gdzie zmienić.
Muszę trochę to przerobić tzn usunąć wybór edytora. Chodzi mi o bardzo prostą sytuację - użytkownik zarejestrowany i zalogowany może zobaczyć na stronie trochę więcej niż niezarejstrowany. No i oczywiście może coś zrobić ze swoimi danymi m.in. się wyrejestrować. Nie ma jakiegoś modułu, który by to robił? Cieniutki jestem w php.
W ogóle to jak mam zacząć muszę zadać jeszcze jedno pytanko - gdzie jest fragment kodu odpowiedzialny za profil użytkownika - w jakim pliku tego szukać?

Pozdrawiam

kowalj
09-04-2006, 20:57
Pokombinowałem trochę tak jak polecił livio i zainstalowałem zestaw o nazwie cb_rc1_pl czyli chyba logowanie do powiązania z community board. Logowanie, rozszerzenie profilu itp. Niby ładnie to wygląda tyle że teraz nie wysyła potwierdzenia rejestracji. No i oczywiście znowu nie ma możliwości edycji rozszerzonego profilu i wyrejestrowania użytkownika
W kropce jestem - szukam dalej
Może jest jakiś konkretny moduł logowania który nie wymaga samego forum?