PDA

Zobacz pełną wersję : Akobook - powitanie



darks
09-04-2006, 18:32
Chciałbym użyć u siebie komp. AkoBook. Potrzebuję jednak umieścić coś w rodzaju komunikatu powitalnego (zasady wpisów do książki gości itp).
Ten komponent, jak mi się wydaje, nie ma takiej funkcjonalności.
Jeżeli tak jest to czy można zrobić tak, że w menu tworzę odnośnik do artykułu, w artykule pisze to co chcę i daję odnośnik do komp.? Tylko jak zrobić link do komponentu? Proszę o poradę jak zrobić to najskuteczniej.

zwiastun
09-04-2006, 18:37
Pomyśl raczej o umieszczeniu tekstu wprost w skrypcie komponentu - dość latwo rozpoznać, gdzie to mozna zrobić

darks
09-04-2006, 18:43
Pomyśl raczej o umieszczeniu tekstu wprost w skrypcie komponentu - dość latwo rozpoznać, gdzie to mozna zrobić

Ok to dobry pomysł, poszukam i tak zrobię.
Dręczy jednak mnie czy można w artykule dać linka do komp. Czy mam otworzyć nowy wątek? Czy raczej nie użyłem dobrze opcji szukaj?

Rybik
09-04-2006, 20:03
Link do komponentu:
http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_akolegal
a jak klopoty to zawsze linka uzyskasz przez dodanie go do menu sprawdzenie z frontendu jaki jest adres (kopia do schowka) i potem tego linka wkleic w artykule. Oczywiscie linka z menu mozna usunac.

darks
09-04-2006, 23:12
dość latwo rozpoznać, gdzie to mozna zrobić

sorry ale skapitulowałem, choć wydaje mi się, że to tu :confused:
# Feststellen der aktuellen Seite
if (isset($startpage)) {
if ($startpage>$gesamtseiten) {
$startpage = $gesamtseiten;
} else if ($startpage<1) {
$startpage = 1;
}
} else {
$startpage = 1;
}

zwiastun
10-04-2006, 01:17
W pliku akobook.php



$menuname = $mname->name;
echo "<table width='100%' cellpadding='4' cellspacing='4' border='0' align='center' class='contentpaneopen'>";
echo "<tr><td class='componentheading'>$menuname</td></tr>";
echo "<tr><td align='right'><ul>";
if ($viewlink) {
echo"<li> <a href=\"".sefRelToAbs("index.php?option=com_akobook&Itemid=$Itemid")."\">"._GUESTBOOK_VIEW."</a></li>";
} elseif ($ab_allowentry) {
echo"<li> <a href=\"".sefRelToAbs("index.php?option=com_akobook&Itemid=$Itemid&func=sign")."\">"._GUESTBOOK_SIGN."</a></li>";
}
echo "</ul></td></tr><tr><td>";
return;
}

zmień fragment :



echo "<tr><td class='componentheading'>$menuname</td></tr>";
echo "<tr><td align='right'><ul>";
na


echo "<tr><td class='componentheading'>$menuname</td></tr>";
echo "<tr><td>TU SOBIE WSTAW, CO CHCESZ</td></tr>";
echo "<tr><td align='right'><ul>";

darks
10-04-2006, 10:03
Dzięki!