PDA

Zobacz pełną wersję : ukrycie tytułu materiału statycznego po raz 100!



metmusic
17-03-2008, 21:50
Witam,

Mam odwieczny problem ukrycia tytułu materiału statycznego.
Oczywiście w panelu admina opcja ukrywania tytułu nie działa (tak samo jak i dla artykułów). Dla artykułów można ukryć w managerze menu jednak dla statycznych nawet manager menu nie pozwala na taki zabieg...Próbowałem przebudowywać funkcje w content.html.php ale nie jestem na tyle wprawny w PHP aby wymusić na Joomli sprawdzenie co jest tytułem materiału statycznego a co jest tytułem artykułu. Niestety autorzy nie przewidzieli tego, że czasem chciało by się wyłączyć tytuły statycznych albo odróżnić ich wygląd od tytułów artykułów. Już wielokrotnie spotkałem się z tym problemem i nikt go w sposób sensowny nie rozwiązał.

Chyba, że się mylę - wtedy proszę o pomoc :)

Z góry dzięki,
Marcin

Qbitsu
17-03-2008, 23:29
A czy nie wystarczy wejść w edycję materiału statycznego i po prawej stronie w zakładce Parametry zaznaczyć opcję Ukryj przy pozycji Tytuł strony? Domyślam się, że o to chodzi, no chyba że się mylę (co jest ludzką rzeczą).

Pozdrawiam

metmusic
18-03-2008, 00:07
niestety ta opcja nie działa - generalnie dokładnie o to chodzi i nie pytałbym gdyby działało...jeszcze jakieś pomysły?

Qbitsu
18-03-2008, 16:32
To dziwne, bo u mnie ta opcja działa. No ale, podstawowe pytanie to: Jakiej dokładnie wersji Joomla używasz?

metmusic
18-03-2008, 16:36
1.0.13 PL UTF-8...
Do innych materiałów działa - do statycznego nie :/

temat rozwiązany przez kolegę Qbitsu - dzięki wielkie!!!

Rozwiązanie Qbitsu:

w pliku administrator\components\com_typedcontent\typedcon tent.polish.xml musisz znaleźć <param name="page_title"... i zamienić na <param name="item_title"... następnie trzeba jeszcze wejść w edycję każdego materiału statycznego i jeszcze raz zmienić opcję ukryj przy Pokaż tytuł strony

orion000
07-11-2008, 14:49
1.0.13 PL UTF-8...
Do innych materiałów działa - do statycznego nie :/

temat rozwiązany przez kolegę Qbitsu - dzięki wielkie!!!

Rozwiązanie Qbitsu:

Możesz wyjaśnić rozwiązanie tego problemu?

metmusic
07-11-2008, 15:06
w pliku administrator\components\com_typedcontent\typedcon tent.polish.xml znajdź wiersz 20 i zmień to co tam jest na

param name="item_title" Nie pamiętam w tej chwili co tam było oryginalnie bo mam tylko wersję już poprawioną.

orion000
30-11-2008, 19:51
w pliku administrator\components\com_typedcontent\typedcon tent.polish.xml znajdź wiersz 20 i zmień to co tam jest na

param name="item_title" Nie pamiętam w tej chwili co tam było oryginalnie bo mam tylko wersję już poprawioną.

Kurcze, u mnie nie pomaga. Co zrobić? Prawdę mówiąc nawet nie myślałem, że pliki xml są tak istotne. W każdym razie u mnie nie pomogło.

zwiastun
30-11-2008, 19:59
na pewno masz tak?


&lt;param name="item_title" type="radio" default="1" label="Pokaż tytuł strony" description="Pokaż/Ukryj tytuł strony wyświetlany w nagłówku głównego obszaru strony.">
&lt;option value="0">Ukryj&lt;/option>
&lt;option value="1">Pokaż&lt;/option>
&lt;/param>

orion000
01-12-2008, 07:19
na pewno masz tak?


Tak, mam dokładnie tak i nie działa...