PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyraźnie oddzielić poszczególne intro



Qbik
18-03-2008, 20:25
Potrzebuję jakiegoś dobrego sposobu na rozdzielenie poszczególnych intro w tej chwili wykorzystałem do tego border-top w css, niestety wygląda to kiepsko efekt widać na http://wikaro.pl/

Szibena
19-03-2008, 01:11
może contentheading dasz, by miał taką samą szerokość jak kolumna z treścią główną i nadasz wysokość np. 30px i jakieś ładne tło.

np.

.contentheading {
width: 549px;
height: 30px;
background: url(../bla/blabla/bulbul.png);
font-family: tahoma
font-size: 16px;
}

Qbik
19-03-2008, 10:08
ok przed chwila spr niestety ta metoda działa tylko w przypadku jak ikony "drukuj, pdf i poleć" są wyłączone :(
i wtedy wygląda OK, ale jak ikony są włączone to nie jest to już najpiękniejszy widok

EDIT
Najlepiej byłoby na sztywno wpisać np jakiegoś diva lub linię który miałby się aktywować pod intro jak poniżej jest kolejny artykuł, ale nie wiem jak to ugryźć

Szibena
19-03-2008, 13:32
Dodać pod końcem artykułu <hr> :D

Qbik
19-03-2008, 13:46
no właśnie nie chodzi o sam artykuł tylko o intro artykułu które w samym artykule się już nie pojawia, więc nawet dodawałem <hr> pod koniec intro tuż przed read more ale wtedy czytaj więcej i zmieniony (data) jest pod linią i wtedy wygląda jakby należał do następnego artykułu :|

widać to dokładnie na stronie, którą podałem z głownej ten wyjazd Cheval Blanc intro jest inne niż artykuł. Mam nadzieję, że wyjaśniłem

EDIT

dodałem linię na końcu intro z linkiem do przenoszenia na górę strony i wygląda to tak sobie :(

Qbik
02-04-2008, 18:14
Pomyślałem o innym sposobie o ile jest możliwy jak dodać linię <hr> żeby zawsze pojawiała się po readon to załatwiłoby sprawę
teraz wygląda tak a z linią pod HR byłoby tak jakbym chciał

w CSS jak dodałem border-bottom:1px solid;

to niestety podkreślenie jest tylko pod napisem :(

Ma ktoś jakiś pomysł jak dodać <hr> żeby zawsze pojawiało się pod readon?

zwiastun
02-04-2008, 23:01
A nie można po prostu pod Więcej ustawić linii?

Qbik
03-04-2008, 02:00
nie ma jak, jak wstawię to linia będzie w artykule, a nie w intro :(

widać to najlepiej na tej stronie http://wikaro.pl/index.php/wyjazdy/letnie

gdzie intro nie pokazuje się w artykule, spr też przy nie ukrywanym intro też linia pokazywała się tylko dopiero po przeniesieniu do artykułu.
Stąd mój pomysł żeby to dodać dla readon tylko gdzie bo jak w CSS dodam width to niestety więcej przelatuje mi na środek i nie mam jak go przesunąć na prawo :(

Qbik
10-04-2008, 16:17
ok, dodałem określony wpis w CSS i powiedmzy, że spełnia swoje zadanie

Pojawiło się jednak inne pytanie, ma ktoś jakiś pomysł jak przenieść wpis !joomlacomment do tej samej linii co jest "Zmieniony ( Czwartek, 10 Kwiecień 2008 10:15 )" czyli w odpowiednią komórkę tabeli? Tylko, że po prawej stronie

lub co łatwiejsze żeby zmieniony był w tej samej linii co więcej. Jak ktoś wie gdzie to moge zmienić będę widzięczny za info