PDA

Zobacz pełną wersję : Top w szablonie - jak zmienić?



misiek1928
19-03-2008, 01:59
Witam serdecznie wszystkich, chciałbym się kulturalnie przywitać i pozdrowić tych, którzy w tym miejscu "sieją" pomoc aby tacy jak ja mogli z niej korzystać ;)

Zaczynam swoją przygodę z Joomlą i generalnie wszystko jest jak na razie - mam tylko małą zagwozdkę z dwoma elementami szablonu (?). Szablon to jak na razie domyślny w 1.5.1 Milkyway. strona http://lossless.pl
Wiem już jak podmienić grafikę w topie (tę z logo Joomli), to znalazłem. Ale nie mogę doszukać się miejsca w którym zapisany jest tekst tuż obok grafiki:

"Joomla! makes it easy to launch a Web site of any kind..."

Idąc tym tropem... mam pytanie: gdzie mogę znaleźć źródło tego elementu aby go edytować?

Oraz drugie pytanie: jak w przyszłości umieścić tam banner? Nie jest to możliwe z poziomu panelu administracyjnego, gdyż chyba nie jest to edytowalna dynamicznie część szablonu - zgadza się?

Proszę o poradę i jeśli to możliwe, to nie jedynie podanie ścieżki do pliku którego szukam, ale i jedno lub dwa zdania wyjaśnienia do budowy całego TOP'u.

Grumens
19-03-2008, 11:25
Ten tekst jest w artykulach w sekcji News i kategorii Newsflash.

misiek1928
19-03-2008, 13:00
Orzeszku włoski :) Przez swoje roztrzepanie nie zauważyłem, że ta sekcja jest dynamiczna. Teraz wszystko jasne i banner wędruje tam gdzie kiedyś się może znajdzie :) Dzięki za kierunkowskaz i pozdrawiam.

Grumens
19-03-2008, 13:04
Usun wszystkie artykuly zbedne z tej kategorii i wrzuc jako artykul banner do tej kategorii i bedzie dzialac ;)

misiek1928
20-03-2008, 12:18
Problem już rozwiązany, nauczyłem się od tamtej pory całkiem sporo. Mam jednak pytanie co do stopki:

"Copyright © 2008 Open Source Matters. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! (http://www.joomla.org/) jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL."

Można znaleźć jej treść w jednym z plików silnika (w plikach językowych), zastanawiam się czy to jedyny sposób na jej edycję. Wiem, że za jej wyświetlenie odpowiada moduł umieszczony w miejscu "footer" - ale czy spod cms da się edytować zawartość?

Szibena
20-03-2008, 14:56
Tak da się. Poszukaj, bo gdzieś na tym forum pisałem o tym.

misiek1928
20-03-2008, 15:02
Chwilowo nie jest to dla mnie priorytet, ale w wolnej chwili poszukam. Dzięki za info.