PDA

Zobacz pełną wersję : Brak generowanego pdf-a i polskich znaków w e-mail



cebos
19-03-2008, 20:51
Witam mam pytanie mianowicie nie generuje mi sie pdf kiedy klikam na ikonkę na stronie. Poza tym pewnie nie będzie też w nim polskich znaków. Poza tym nie mogę usyskać polskich znaków w e-mailu i zrobić aby były widoczne przyciski funkcyjne. Co do poskich fontów to ogolnie mam problem bo np. nie mam ich w Statystykach np. piszę "osob" zamiast "osób". Może ktoś mi pomoże ?

Pzdr.

inkos
19-03-2008, 23:19
Witam mam pytanie mianowicie nie generuje mi sie pdf kiedy klikam na ikonkę na stronie. Poza tym pewnie nie będzie też w nim polskich znaków. Poza tym nie mogę usyskać polskich znaków w e-mailu i zrobić aby były widoczne przyciski funkcyjne. Co do poskich fontów to ogolnie mam problem bo np. nie mam ich w Statystykach np. piszę "osob" zamiast "osób". Może ktoś mi pomoże ?

Pzdr.
Czy link do strony to tajemnica wagi państwowej? Czy do jego ujawnienia jest potrzebny jakiś certyfikat bezpieczeństwa? Czy też jest on dostępny tylko zapomnialeś go dopisac do swojego posta? ;)

sirmicho
20-03-2008, 07:36
Jeśli chodzi o pdf-y w joomli 1.5 to mam podobny problem.
Zakładam (bo nie napisałeś i zgadywać muszę), że otwierasz swoją stronę w IE. Po kliknięciu na ikonkę pdf otwiera się nowe okienko, w którym nie ma żadnej treści. Rada jest taka (choć to nie jest rozwiązanie) - kliknij na ikonkę PDF prawym klawiszem myszy i otwórz link w nowym oknie lub nowej karcie. W Firefox działa bez problemu.

cebos
20-03-2008, 15:03
Adres strony www.vmc.com.pl hehe. Pdfy tworzą się w FF a w Operze i IE jest tylko pusta strona. Jak to poprawić? Polskich liter dalej jakoś nie moge uzyskać :/

sirmicho
20-03-2008, 15:08
A to Cię zaskoczę bo pdf pod IE7 otwierają mi się z Twojej stronki. Co więcej, mają polskie litery, ale oprócz nich prostokąciki na początku i końcu akapitu.

cebos
20-03-2008, 15:24
Po kliknięciu w ikonke sie wyświetla wygenerowany pdf ?? Czy jak dasz otwarcie na nowej karcie ?? Co do polskich znaków to chodziło mi o "Statystyki" oraz problem ze zliczaniem odświerzeń strony.
Pzdr. :)

sirmicho
21-03-2008, 07:43
Po kliknięciu w ikonke sie wyświetla wygenerowany pdf ?? Czy jak dasz otwarcie na nowej karcie ??
Zwykłe kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Ładuje się najpierw puste okienko ale zaraz potem otwiera się Adobe Reader z treścią artykułu w pdfie, wieć u mnie to działa. Działam na Windows XP, Internet Explorer 7.

Co do polskich znaków w statystykach to nawet nie zauważyłem, że ich nie ma. Czy to jest standasrdowy Who's online? Chyba nie. Na standardowym u mnie działa z polskimi znakami.

cebos
21-03-2008, 08:46
Tak jest to standardowy mod_whosonline tylko pozmieniałem wpisy w plikach na serwerze. jednak polskich znaków nie moge uzyskać :/

artusem
05-01-2009, 17:24
Widzę, że nikt nie potrafi pomóc w kwesti generowanie PDF w ie7 ?
Mam ten sam problem i BARDZO przydałoby się rozwiązanie. Dodatkowo co i gdzie jest odpowiedzialne za kolorystykę wydruków? niektóre artykuły generują mi zbyt jasną czcionkę!!! POMOCY

jusJack
05-01-2009, 22:26
doinstalujcie sobie polskie fonty do pdf-ów
http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,653/Itemid,66/
i najlepiej jeszcze raz wrzućcie polski język odpowiedni dla wersji -
musi działać
tu jest do 1.5.8 jakbyście mieli kłopoty ze znalezieniem
http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,692/Itemid,66/

zwiastun
05-01-2009, 23:49
@jushack: nie ma potrzeby doinstalowywania polskich fontów do PDF w Joomla 1.5 - problem został rozwiązany przez Core już chyba w wydaniu 1.5.3 lub 1.5.4
Powody opisywanych tu problemów tkwią albo w błędzie szablonu (na co wskazywałoby, że problem jedynie e IE7) albo w starszej bazie danych, nieobsługującej wielobajtowych znaków.
@artusem: nie zawsze dopisywanie się do starego wątku jest dobre - chyba lepiej było założyć dwa nowe i opisać obie kwestie (bomasz dwie, nie jedną, choć podobne; jeśli będziesz opisywać szczegóły - podaj info o kodowaniu szablonu oraz o bazie danych