PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla VS autorskie CMS-y



Patron
19-03-2008, 23:20
Jak wiadomo metod na wykonanie strony jest badzo dużo. Rozwiązanie typu CMS jest uważam jednym z najlepszych, ale i tu jest dużo możliwości. Wiele firm oferuje wykonanie wizualizacji dla danego klienta i podłączenie sowjego autorskiego CMS-a. Zastanawia mnie jedna rzecz :confused:. Po co wymyślać koło :confused:. Osobiście miałem możliwość testować wiele komercyjnych, autorskich systemów CMS i żaden z nich nie były w stanie nawet próbować równać się do silnika joomla. Zatem czy nie lepiej korzystać z bardzo dobrego gotowego systemu jakim jest joomla :), ewentualnie dopisać swoją funkcjonalność? Chociaż myślę że standardowy silnik joomla + mnogość dodatków gwarantują możliwość realizacji większości projektów. Piszcie co sądzicie na ten temat. Może mieliście okazję pracować z autorskim rozwiązaniem CMS przewyższającym możliwości joomla?

inkos
19-03-2008, 23:37
Jak wiadomo metod na wykonanie strony jest badzo dużo. Rozwiązanie typu CMS jest uważam jednym z najlepszych, ale i tu jest dużo możliwości. Wiele firm oferuje wykonanie wizualizacji dla danego klienta i podłączenie sowjego autorskiego CMS-a. Zastanawia mnie jedna rzecz . Po co wymyślać koło . Osobiście miałem możliwość testować wiele komercyjnych, autorskich systemów CMS i żaden z nich nie były w stanie nawet próbować równać się do silnika joomla. Zatem czy nie lepiej korzystać z bardzo dobrego gotowego systemu jakim jest joomla , ewentualnie dopisać swoją funkcjonalność? Chociaż myślę że standardowy silnik joomla + mnogość dodatków gwarantują możliwość realizacji większości projektów. Piszcie co sądzicie na ten temat. Może mieliście okazję pracować z autorskim rozwiązaniem CMS przewyższającym możliwości joomla?
Autorskie CMS są dobre jeśli masz do nich wsparcie (czy komercyjne czy darmowe) natomiast jesli autor się "ulotni" to ty pozostajesz z problemem i siedzisz godzinami nad kodem zastanawiajac sie "co autor mial na mysli" aby cos zmienic albo zalatac jakas dziurę. Jak już masz dość przenosisz się na... joomlę. :D Joomla jest naprawdę uniwersalnym narzędziem pozwalającym na wiele róznych modyfikacji nie wspominając o tysiącach dodatków z których można wybrać cos dla siebie albo jesli czuje sie na silach - stworzyc cos wlasnego w oparciu o dostepne materialy (modyfikacje czy zbudowane od podstaw).

Jaki cms wybrac to juz samodzielna decyzja. Warto zapoznac sie z kilkoma systemami - poznac ich wady i zalety. zebrac w jedno miejsce i wybrac ten najlepszy dla nas. Naprawde warto najpierw duzo poczytac np. o Joomla aby w polowie pracy nie przekonac sie iz Joomla nie nadaje sie do danego rozwiazania i potem psioczyc jaka to joomla jest do kitu i generalnie syf malaria ;) jak to kilka osob pisalo na tym forum np. w odniesieniu do joomla + virtuemarta. A przeciez w takiej sytuacji Joomla nie jest niczemu winna ;)

stasio
19-03-2008, 23:59
AMEN

Ps.
siedzisz godzinami nad kodem zastanawiajac sie "co autor mial na mysli" przypomniały mi sie "dziady" Mickiewicza... na polskim kobietka kazała nam dowiedzieć sie jakie znaczenia ma liczba 44 poza tym ze to imię zbawiciela to "co autor miał na myśli" pisząc tak.... to chyba szukaliśmy odpowiedzi przez tydzień... na końcu poszliśmy do kobietki od polskiego w innej szkole w naszym mieście na co ona nam powiedziała "No właśnie liczna 44, jak sam autor później opowiadał to pisał o tym ale jak skończył to nie bardzo wiedział o co mu chodziło z tym, najprawdopodobniej był po prostu pijany jak to pisał...."

nexus246
20-03-2008, 10:18
Jak autor był **************** i nie dokumentował kodu to faktycznie tak jest :)