PDA

Zobacz pełną wersję : Ampersand w Joomla a walidacja



wojtekkk87
20-03-2008, 00:49
Witam,
Właśnie męczę się z walidacją Joomla. Pojawił się problem z ampersandami w adresach. Walidator się strasznie o to rzuca. Z problemem adresów w sumie sobie poradziłem ustawiając proste URL'e (pracuje na Joomla 1.5). Ale teraz takie pytanie...

Czy zauważyliście że w Joomli (sprawdzałem 1.0.13 oraz 1.5) wpisując
& wyświetla się znak & ?

Chodzi mi teraz o to że w templatce VirtueMart np. mam taki kod:

<a title="<?php echo $featured["product_name"] ?>" href="<?php $sess->purl(URL."index.php?option=com_virtuemart&amp;page=shop.product_ details&amp;flypage=".$featured["flypage"]."&amp;product_id=".$featured["product_id"]) ?>" class="cl1">No i nie wiem jak by nie kombinować to zamiast

&amp; pojawia się w linku & jak to poprawić żeby walidator się nie rzucał?;/ Próbowałem już specialcharacters, ustawianie separatorów w .htaccess itp ale nie działa;/ Pomóżcie bo nie wiem jak sie za to zabrać;/

nexus246
20-03-2008, 10:23
Zobacz co się dzieje w metodzie purl() - wygląda na to że wypluwa link ze zmieniony &amp; na &.

wojtekkk87
20-03-2008, 11:42
No właśnie problem tkwi w tym że to raczej nie purl ale coś co jest w joomli... Bo nawet kiedy w zwykłym artykule wstawisz &amp; to pojawi się tylko & ... purl poszukam ale wątpię że to to;/ Szukam nadal odpowiedzi... spróbujcie coś wymyśleć;/ Może jakaś funkcja która wymusi dosłowne wpisanie tego ciągu w hrefa?

Ta zamiana &amp; na & nie leży po stronie Joomla ale php'owe echo teraz zaczynam szukać odpowiedzi na to jak wymusić na echo drukowanie encji. Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o pomoc.