PDA

Zobacz pełną wersję : podmenu 3 poziomu ?



adab
10-04-2006, 15:55
Witam mam pytanie

Jak można stworzyć swój własny styl dla podmenu typu 3.
Chciałbym żeby charakteryzował sie swoją własną grafika inną niż mainlevel i sublevel ale nie znam nazwy klasy do podmenu typu 3. Może mi ktoś pomóc ??

Rybik
10-04-2006, 18:23
Brak takiej opcji ale to sie da przerobić, nie podam gotowca bo nie robiłem tego - tylko kilka uwag:
- minus : Joomla dla każdego sublevelu używa tej samej klasy tylko zwiękasza wcięcie (padding-left)
+ plus : ten sublevel jest wyświetlany z grafiką indent2.png - czyli inaczej niż pierwszy sublevel, co oznacza, że Joomla "wie", że to jest kolejny poziom, trzaby było znaleźć gdzie to jest generowane i zmienić tam klasę

Oczywiście ktoś to mógł juz zrobić ...

adab
11-04-2006, 12:13
Tylko że ja posiadam własna grafike przypisana w stylu sublevel i w ten sposób mam przypisany (cały styl) i grafike do poziomu 2 i 3. Oznacza to że nie ma róznicy między poziomem 2 a 3 :(. Jak wyrzucę cały style sublevel to jest ok joomla odróznia poziomy.
Jak w takim razie zrobić żeby odrózniła poziomy gdy mam swój styl ??

palik
11-04-2006, 13:38
Tylko że ja posiadam własna grafike przypisana w stylu sublevel i w ten sposób mam przypisany (cały styl) i grafike do poziomu 2 i 3. Oznacza to że nie ma róznicy między poziomem 2 a 3 :(. Jak wyrzucę cały style sublevel to jest ok joomla odróznia poziomy.
Jak w takim razie zrobić żeby odrózniła poziomy gdy mam swój styl ??
Ja bym zaczął 'hackowanie' od tego miejsca w modules/mod_mainmenu.php

okolice linii 204 (ale moje menu jest już trochę zhackowane więc może się różnić)



$indents = array(
// block prefix / item prefix / item suffix / block suffix
array( '<table width="100%" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">', '<tr align="left"><td>' , '</td></tr>', '</table>' ),
array( '', '<div style="padding-left: 4px">'. $img[1] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 8px">'. $img[2] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 12px">'. $img[3] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 16px">'. $img[4] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 20px">'. $img[5] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 24px">'. $img[6] , '</div>', '' ),
);


być może jakaś akcja z tym div style (dodanie class albo stylu inline z atrybutem important, nie bardzo mogę sprawdzić więc nie powiem więcej)

powodzonka :)