PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienia com_contact



piachoo
20-03-2008, 15:57
Witam!
Używam joomla 1.0.13. Chciałbym zmienić ustawienia wyswietlania listy kontaktów przez com_contact -- usuną kolumnę z nrem faxu, inaczej nazwać etc. Widzę coś co wygląda jak opcje w contacts.polish.xml natomiat mój najwidoczniej ograniczony umysł nie jest w stanie odnaleźć przełączników, ani żadnego pomocnego tekstu..

z góry dziękuję za pomoc,
piachoo

Strange_
03-04-2008, 14:31
Widze, ze nikt Ci nie odpisal. Jestem poczatkujacym uzytkownikiem Joomli, bo w zasadzie pracuje nad pierwszym projektem opartym na tym systemie.
Rozkminialem to sam, metoda prob i bledow. Moja wersja komponentu to 1.0.0. Jest to dosc skomplikowane.

Po pierwsze musisz zmienic kod funkcji showTable() w pliku components/com_contact/contact.html.php modyfikując nazwy lub wstawiając dodatkowe pola formularza. Wyświetlanie dodatkowych danych na stronie kontaktu wymaga zmodyfikownia lub dodania innych funkcji w tym pliku.

Do tego trzeba dodac/zmodyfikowac odpowiednie parametry w pliku components/com_contact/contact.php w miejscach, gdzie sa selecty z bazy oraz dodac/zmodyfikowac zmienne w pliku components/com_contact/contact.class.php.

Poza tym, żeby mieć dostep do tych pol formularza z panelu administracyjnego musisz zmodyfikowac/dodac wpisy we wszystkich plikach w katalogu administrator/components/com_contact/.

Należy tez pamiętać o dostowaniu tabeli w bazie, jeśli chcesz wprowadaic dodatkowe dane.

Z grubsza wszystko. Jeśli ktos ma lepszy (prostszy) sposób, to chętnie go poznam.

Podrawiam.