PDA

Zobacz pełną wersję : usuwanie katalogu instalacyjnego/ KRASNAL



mateo00
21-03-2008, 00:02
Witam serdecznie.

To mój pierwszy post. Od razu zaznaczam że moja wiedza informatyczna jest co najwyżej przeciętna.

Mam zainstalowanego Krasnala, działa PHP MySQL itd. Postanowiłem zainstalować Jommle, wszystko bylo OK do do momentu ostatniego kroku podczas instalacji. Mianowicie usuwanie katalogu instalacyjnego. Kiedy go usuwam i wpisuje bezwzględną ścieżkę do panelu admina pojawia mi sie blad krasnala ze plik nie istnieje. Jak przywracam katalog instalacyjny z kolei mam informację żeb go usunąć lub zmienić nazwe. Sytuacja jest bez wyjscia co nie zrobie i tak nie dostane sie do panelu logowania...

Bardzo prosze o jakąś wskazówkę może ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać. Po skorzystaniu z opcji "Szukaj" nie mogłem trafić na coś podobnego:( Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

mateo00

idek
21-03-2008, 01:09
czy plik configuration.php został poprawnie stworzony i zapisany tam gdzie powinien być?

oraz czy wpisujesz dobrą ścieżkę, do katalogu admina..

nie wydaje mi sie, aby wina tkwiła w plikach instalacyjnych i ich obecnością na serwerze...

mateo00
21-03-2008, 11:48
Plik configuration.php zapisuje mi się w katalogu który właśnie trzeba usunąć tj c:\usr\krasnal\www\moj_katalog_instalacyjny. Gdy usuwam sam plik, pojawia mi sie od nowa kreator instalacyjny, gdy go przywracam mam komunikat żeby usunąć folder i odświeżyć stronę.:confused:

q3d
21-03-2008, 11:51
Nie usuwaj pliku configuration.php tylko katalog o nazwie installation!

c:\usr\krasnal\www\moj_katalog_instalacyjny

To ścieżka do katalogu w którym powinny się znaleźć pliki z Joomlą. Wchodzisz więc po instalacji do katalogu moj_katalog_instalacyjny i wewnątrz niego usuwasz katalog installation. Całą resztę pozostawiasz.

mateo00
21-03-2008, 12:19
Wielkie dzięki:)

tyson
22-07-2008, 19:09
Cześć, mam podobny problem, ale po usunięciu /installation dalej wyskakuje komunikat o braku pliku.