PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej wersji PHP używasz?



Viking
10-04-2006, 20:15
Ponieważ Trwa dyskusja na temat ewentualnego podwyższenia wymagań Joomli! wobec wersji PHP począwszy od Joomli! 1.5 z obecnego 4.1.x do 4.3.x.

Przemawiają za tym ważne względy 4.3. jest wersją dojrzalszą i lepiej dopracowaną i bezpieczną. zawiera też biblioteki, dzięki którym Joomla mogłaby działać szybciej.

Wersję najłatwiej sprawdzić w Panelu Admnistratota. (System > Informacje o systemie: 3cia linia od góry ;) )

nexus246
11-04-2006, 10:18
Jaki jest cel tej ankiety??

vj_
11-04-2006, 10:41
Ja mam wersje PHP 4.3.11 i wszystko u mnie smiga jak nalezy mambo 4.5.3h i joomla 1.0.8 tez bez zarzutow, dodatkowe parametry to wersja MySQL 4.1.18-standard

nexus246
11-04-2006, 12:01
A ja mam 4.4.2 i 5.1.2 i nie wiem jak odpowiedzieć :P

Viking
11-04-2006, 13:37
@nexus
cel ankiety wydawał mi się jasno wyrażony w otwierającym poscie. Chodzi (głównie) o danie CoreDev podstaw do podjęcia decyzji o podniesieniu lub nie wymagan z PHP 4.1 do 4.3.

Jeśli chodzi o wersje których używasz myślę że najrozsądniej będzie podać najniższą wersję (chyba że jest to 4.1 na serwerze z którego chcesz przenieść się na inny ;) )

Sova
14-04-2006, 18:26
(..) 4.3. jest wersją dojrzalszą i lepiej dopracowaną i bezpieczną. zawiera też biblioteki, dzięki którym Joomla mogłaby działać szybciej (..)

Idźmy ku nowemu, bo w pewnym momencie będzie za poźno aby dogonić konkurencję.....
Mam PHP 4.4.2

manakel
11-06-2006, 19:54
A ja mam pytanie jaka właściwie jest teraz najlepsza wersja PHP i MYSQL dla joomla 1.0.8 pod windowsem???
Pytam bo jestem nowy w temacie :)

Czy to powinno być PHP 4.4.2 i mysql 3.23.49 ???

Czy wogóle możliwe jest obsłużenie nowszej wersji mysql niż 3.23.49 bez samodzielnego skompilowania PHP 4.4.2. (POD WINDĄ)

Jeszcze jedno pytanie czy opłaca się waszym zdaniem zaczynać tworzenie nowego serwisu pod joomla 1.0.8 czy lepiej poczekać na joomla 1.5 ? :confused:

stone
12-06-2006, 23:09
Aż tak dobrze w serwerach nie siedzę aby Ci odpowiedzieć odnośnie konfiguracj poza tym że to podałeś w jest w porządku

Natomiast na 1.5 nie czekaj, jeszcze trochę wody upłynie zanim się pokaże:)

Rybik
13-06-2006, 00:00
1.5 to wiesz, taki lizak do pokazywania na razie a nawet jak cos lizniesz to:
- trzeba czekac az koponenty sie dostosuja
- trzeba czekac az komus innemu sie wysypia bo byly zle dostosowane
- trzeba czekac az ktos je poprawi
- trzeba czekac az mu sie nie uda i dojdzie ze to jednak rdzen ma byki
- trzeba poczekac na pierwsza late poprawkowa
- trzeba poczekac az komponenty dostosuja sie do laty poprawkowej, bo kompatybilnosc kleknie
- trzeba zniesc po drodze sielankowy spokoj userow pozostajacych na 1.0.x
- trzeba przelknac wlasne rozczarowanie po porownaniu funkcji poniewaz zanim w pelni zostana wykorzystane mozliwosci jakie daja zmiany w 1.5 minie jakis roczek

Poza tym warto najpierw wiedziec PO CO chce sie miec 1.5 ? jezeli z marszu nie jestes w stanie wymienic 2-3 konkretnych argumentow ... to chyba nie musze konczyc ...

wiecie kto to optymista ? ;)

MarCn
09-04-2010, 14:17
Ponieważ Trwa dyskusja na temat ewentualnego podwyższenia wymagań Joomli! wobec wersji PHP począwszy od Joomli! 1.5 z obecnego 4.1.x do 4.3.x.

Przemawiają za tym ważne względy 4.3. jest wersją dojrzalszą i lepiej dopracowaną i bezpieczną. zawiera też biblioteki, dzięki którym Joomla mogłaby działać szybciej.

Wersję najłatwiej sprawdzić w Panelu Admnistratota. (System > Informacje o systemie: 3cia linia od góry ;) )


No to ja też się wypowiem
php 4.3.9
Lecz mam zamiar przenieść się na php 5 bo obiektówka jest rozszerzona i ma większe możliwości :-)