PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 1.5 pl



ryspol
22-03-2008, 10:58
Na stronie głównej Joomla Polskie centrum w dziale plikownia dodane są dwa pakiety do obsługi j. polskiego dla admina i na stronę frontową.
Nareszcie!!! zainstalowałem bez problemu wersję anglojęzyczną joomla 1.5. Jestem ciekawy jak te wspomniane przeze mnie pakiety doinstalowuje się do tego CMS-a. To niestety nie zostało wyjaśnione na stronie Polskiego Centrum. Może ktoś będzie tak miły i opisze na forum.

Qbik
22-03-2008, 11:22
poszukaj na forum było to już poruszane i wyjasniane

tedi
22-03-2008, 11:52
1. W katalogu \administrator\language\ założyłem podkatalog pl-PL i tam skopiowałem zawartość rozpakowanego pliku – „pl-PL_lang_joomla_1.5.1_admin.zip”.

2. W katalogu \language\ założyłem podkatalog pl-PL i tam skopiowałem zawartość rozpakowanego pliku – „pl-PL_lang_joomla_1.5.1_front.zip”.

3. W katalogu \language\pdf_fonts\ napisałem pliki z rozpakowanego „pl-PL_pdf_fonts_1.5.1.zip”

4. W katalogu \plugins\editors\tinymce\jscripts\tiny_mce\ napisałem zawartość katalogów: langs, plugins, themes z rozpakowanego pliku „\pl-PL_plugins_editors.zip\editors\tinymce\jscripts\ti ny_mce\”

Potem wystarczy dokonać zmiany ustawień języka w Administratorze i działa.

dark_sand
22-03-2008, 12:25
u mnie to na stronie www.osp.sanok.pl (http://www.osp.sanok.pl) jakoś nie dziala mam joomla 1.5.0 a spolszcenie jest do 1.5X takze powinno dzialac;/

ryspol
22-03-2008, 18:29
1. W katalogu \administrator\language\ założyłem podkatalog pl-PL i tam skopiowałem zawartość rozpakowanego pliku – „pl-PL_lang_joomla_1.5.1_admin.zip”.

2. W katalogu \language\ założyłem podkatalog pl-PL i tam skopiowałem zawartość rozpakowanego pliku – „pl-PL_lang_joomla_1.5.1_front.zip”.

3. W katalogu \language\pdf_fonts\ napisałem pliki z rozpakowanego „pl-PL_pdf_fonts_1.5.1.zip”

4. W katalogu \plugins\editors\tinymce\jscripts\tiny_mce\ napisałem zawartość katalogów: langs, plugins, themes z rozpakowanego pliku „\pl-PL_plugins_editors.zip\editors\tinymce\jscripts\ti ny_mce\”

Potem wystarczy dokonać zmiany ustawień języka w Administratorze i działa.

Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś jeszcze przed umieszczeniem swojego newsa. W panelu administratora wybrałem "domyślne" ustawienia na środowisko polskie. Niestety nie obserwuję żadnych zmian. Ponadto moja wersja ma kłopoty z instalacją jakichkolwiek spakowanych pakietów. Nieważne czy są to templatki czy też pakiety z polskim środowiskiem. Zaznaczam, że zainstalowałem tę wersję Joomla, która aktualnie jest do pobrania na stronach "centrum...". Jest to w moim przypadku dopiero pierwsza wersja 1.5, która chciała się zainstalować. Do tej pory bezproblemowo radziłem sobie z wersjami 1.0xx .
W podobny sposób jak opisałeś chciałem zainstalować templatki. Niestety bezskutecznie. Może masz jakiś inny pomysł. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnoszę wrażenie że jest za wcześnie myśleć poważnie o wersji 1.5.

tedi
23-03-2008, 01:01
Spolszczoną Joomlę 1.5.1 trenuję na XAMPP. Mam na froncie (np. „Naszą witrynę przegląda teraz 1gość”) w języku polskim i administrator też jest po polsku. W Rozszerzeniach, Języki mam wybrany: 2 Polish (Poland) file:///C:/DOCUME%7E1/tp/USTAWI%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif1.5.0 2005-10-30 Polish Joomla! Centre admin@joomla.pl

Baza SQL jest założona ta przykładowa z Joomli.



Szablony się instalują przez uniwersalny instalator i działają. Przejrzałem ich kilkadziesiąt, choć niektóre wgrywam rozpakowane bezpośrednio do katalogu templates, bo szybciej i wygodniej. Nie instaluję Joomli 1.5.1 na serwerze zewnętrznym, bo czekam na interesujące spolszczone komponenty.