PDA

Zobacz pełną wersję : Utworzenie drugiej witryny na bazie Joomla 1.5.1 na tym samym serwerze w Home.pl



sunpietro
22-03-2008, 17:16
Witam,
chciałem założyć drugą witrynę internetową na bazie Joomla 1.5.1 na serwerze wykupionym na Home.pl, dlatego tez utworzyłem drugą bazę danych dla nowej witryny. Każda witryna ma inną ścieżkę dostępu do plików na serwerze, np. witryna1/joomla i witryna2/joomla. Problem się pojawia w momencie gdy trzeba skonfigurować bazę danych, gdy już wszystko ustawione, klikam dalej i pojawia się komunikat: Access denied for user 'user'@'%' to database 'user1' SQL=CREATE DATABASE `user1` CHARACTER SET `utf8`.
Jak można rozwiązać ten problem? Nadmienię, ze zmieniłem język bazy na zgodny z utf8.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

kotos
22-03-2008, 17:26
Sprawdz czy rzeczywiscie masz konto umozliwiajace korzystanie z wiecej niz 1 bazy danych

sunpietro
22-03-2008, 17:34
Skoro mogę tworzyć kolejne bazy danych i nimi zarządzać z panelu administracyjnego w serwisie home.pl to chyba mam możliwość tworzenia kilku baz. Korzystam z pakietu Business Starter, gdzie mogę utworzyć max 5 baz danych. Jakie może być rozwiazanie mojego problemu w takim razie??

togropl
23-03-2008, 01:48
Access denied for user 'user'@'%' to database 'user1' SQL=CREATE DATABASE `user1` CHARACTER SET `utf8`
To wyglada tak jakbys podal zle dane. W home.pl nazwa uzytkownika i nazwa bazy sa takie same. Do tego oczywiscie poprawne haslo.

farti
18-11-2008, 19:24
Witam, mam identyczny problem na serwerze nazwa.pl, pls o pomoc

farti
18-11-2008, 19:34
juz po klopocie, jako opis bazy ( nazwe bazy ) wpisz swoja nazwe uzytkownika