PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł nowej pozycji na frontpage'u, styl Frontpage i reklama między newsami



misiek1928
23-03-2008, 14:22
Witam ponownie. Mam trzy pytania, które mnie zaczynają powoli trapić choć na razie nie mam zamiaru się za to zabierać (choć pierwsze bym zmienił od razu) - myślę po prostu przyszłościowo poza tym tak mnie Joomla! wciągnęła że chcę wiedzieć coraz więcej...

Więc:

1) Na stronie głównej wyświetlane są newsy lub nowe artykuły, czyli typowo: nowa zawartość z parametrem wyświetlania na głównej stronie. Ustawiłem już Joomle tak, aby tytuł newsa był linkiem - nic trudnego. Teraz chciałbym aby każdy tytuł nowej zawartości na stronie głównej był pogrubiony. Szukałem w CSS templatki, w okolicach div.componentheader ale nie doszedłem do tego gdzie to siedzi... mógłby mnie ktoś nakierować?

2) To pytanie jest dużo bardziej przyszłościowe i podchodzi już pod projektowanie templetki - pytam z ciekawości. Kiedyś zabiorę się za studiowanie CSS i naukę tworzenia templatek, ale kto wie, może się teraz okaże że to prostsze niż się wydaje. Chciałbym aby poszczególne newsy, czy nowa zawartość strony głównej (powiedzmy wstęp artykułu) były w oddzielnych ramkach lub miały inne tło niż cała strona frontowa. Cośna zasadzie html'owego znacznika <FIELDSET>

3) W jaki sposób umieścić na stronie frontowej reklamę pomiędzy newsami? Powiedzmy żeby np. zawsze jako druga pozycja na stronie frontowej to był jakiś banner?
Chodzi o rozwiązanie takie, jak na http://dobreprogramy.pl
Szukać jakiegoś modułu, czy można to załatwić przez CSS ręcznie?

Sporo pytań jak na jednego posta, ale nie są to pytania na które odpowiedzi są niezbędne. Tylko pierwsze pytanie jest dla mnie nieco ważne, pozostałe to ciekawość :)

Pozdrawiam serdecznie, Michał.

inkos
24-03-2008, 16:10
Witam ponownie. Mam trzy pytania, które mnie zaczynają powoli trapić choć na razie nie mam zamiaru się za to zabierać (choć pierwsze bym zmienił od razu) - myślę po prostu przyszłościowo poza tym tak mnie Joomla! wciągnęła że chcę wiedzieć coraz więcej...
Misiek1928 szkoda że nie wciagnął Cię regulamin tego forum. Jeden problem jeden post a nie 100 przemyśleń miśka1928 w jednym miejscu. Nie jesteś już nowicjuszem aby o tym nie pamiętać. :mad:
A co do punktu pierwszego - poszukaj dokladnie to co Ci wychodzi w źródle strony w przegladarce i sprawdź jak to wygląda w CSS.

misiek1928
24-03-2008, 16:20
Przepraszam, będę pamiętał żeby się powstrzymywać. Do punktów 2 i 3 powrócę w oddzielnych tematach kiedy nabiorą znaczenia. Pozdrawiam.