PDA

Zobacz pełną wersję : componenty do joomla 1.5



mnich20
23-03-2008, 18:16
Witam wszystkich serdecznie jestem nowym uzytkownikiem joomla i dopiero sie ucze mam maly problem z componetami i pluginami mam zainstalowana wersje 1.5. Problem polega na tym iz po sciagnieciu przykladowego plugina czy componetu niemoge go zainstalowac poniewaz jest on zrobiony na starsze wersje (w opisach czesto brakuje do jakiej wersji joomla jest przeznaczony component), i z tym rodzi sie pytanie czy przed sciagnieciem mozna rozpoznac jakie wersje jakichkolwiek componentow sa przeznaczone pod joomla 1.5. Jesli nie prosilbym o udostemnienie jakies listy kompatybilnych najpopularniejszych componentow i modulow [np.: galerie - dzialajaca expoze 4, download -doc man niestety juz niedziala itp] do joomla 1.5 zapewne nie bede ostatnia osoba ktorej to sie przyda.


p.s. szukalem na forum znalazlem jeden temat gdzie byla o tym mowa ale na koncu temat sie urywa i niema odpowiedzi.
pozdrawiam ...

misiek1928
24-03-2008, 01:19
http://extensions.joomla.org/

Wyraźnie zaznaczone, które są do 1.0 a które do 1.5 - czasem można odpalić dodatek przeznaczony do 1.0 pod J! 1.5, wystarczy włączyć plugin LEGACY.

sunpietro
24-03-2008, 14:45
a skąd można pobrać ten plugin?? albo gdzie go można znaleźć w panelu administracyjnym??

inkos
24-03-2008, 15:17
a skąd można pobrać ten plugin?? albo gdzie go można znaleźć w panelu administracyjnym??
Masz go już w Joomla! :mad: Poszukaj a znajdziesz.

crazyluki
24-03-2008, 18:35
docman nie działa na j15 ? nie wydaje mi się! poszukaj najnowszej wersji:)

inkos
24-03-2008, 20:39
docman nie działa na j15 ? nie wydaje mi się! poszukaj najnowszej wersji:)
Jest już nawet i on oraz remository - ale do testów.

crazyluki
24-03-2008, 21:07
remository to jest nawet na stronie głównej joomla.pl.

inkos
24-03-2008, 21:11
remository to jest nawet na stronie głównej joomla.pl.
Oj te święta to potrafią człowieka wykończyć ;)Ale tak to jest jak się nie marnuje okazji ;) a ich dzisiaj już było kilka. :D

PanYeti
24-03-2008, 22:27
a skąd można pobrać ten plugin?? albo gdzie go można znaleźć w panelu administracyjnym??
Legacy znajdziesz wybierając w menu "Rozszerzenia" - "dodatki". Wyświetli się tabela z zainstalowanymi dodatkami, odnajdź "System-Legacy" (może być na drugiej stronie, na dole masz przełącznik stron). Domyślnie opcja ta jest wyłączona, kliknij czerwone kółeczko, żeby "odhaczyć" na zielono.
U mnie żaden stary komponent jeszcze nie zadziałał, co najwyżej zainstalował się ale nie działa poprawnie. Powodzenia.

crazyluki
24-03-2008, 22:39
PanYeti: widocznie masz pecha jesli chodzi o stare komponenty - mi bardzo często udaje się niesforne komponenty zmusić do działania. Często na różnych forach( najczęściej po eng) można znaleźć jakieś próbne nowe wersje komponentów które działają pod joomlą j1.5 w trybie legacy.

sunpietro
25-03-2008, 01:24
dzięki wielkie za pomoc, znalazłem ten plugin u siebie :)