PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze



napster
24-03-2008, 13:29
Witam.

Zainstalowałem Joomlę na nowo, na serwerze z wyłączonym safe mode.
Niewiem dlaczego, po instalacji componetów nie nadaje im odpowiednich chmodów. (Instalacja przebiega poprawnie, po wejściu w konfigurację wyskakuje mi prośba o nadanie chmodów dla pliku konfiguracyjnego - robię to).

Dokonuję konfiguracji i po zapisaniu wszystkie się zerują :/ Miałem tak m.in. z aco comment a teraz z MosCom. Komentarze nie działają.

Jeśli chodzi o samo działanie joomli na tym serwerze (to nie jest darmowy serwer :P), niewiadomo czemu nadaje często błędne adresy np. do sekcji artykułów, albo w community biuldier do avatarów (pomija jeden katalog).

Mógłby mi ktoś w tym pomódz? Strasznie mi na zależy na odpaleniu w końcu tego serwisu a ciągle natrafiam na nowe błędy. Myślałem, że zmiana serwera pomoże ...

Kożystam z Joomla 1.5.1

P.S. Jeśli chodzi o MosCom - edytowałem templatkę a bota opublikowałem.
Plik konfiguracyjny edytowałem ręcznie, więc wszystko powinno być ok. Niestey, komentarzy ani widu ani słychu :/

inkos
24-03-2008, 15:38
Witam.

Zainstalowałem Joomlę na nowo, na serwerze z wyłączonym safe mode.
Niewiem dlaczego, po instalacji componetów nie nadaje im odpowiednich chmodów. (Instalacja przebiega poprawnie, po wejściu w konfigurację wyskakuje mi prośba o nadanie chmodów dla pliku konfiguracyjnego - robię to).

Dokonuję konfiguracji i po zapisaniu wszystkie się zerują :/ Miałem tak m.in. z aco comment a teraz z MosCom. Komentarze nie działają.

Jeśli chodzi o samo działanie joomli na tym serwerze (to nie jest darmowy serwer :P), niewiadomo czemu nadaje często błędne adresy np. do sekcji artykułów, albo w community biuldier do avatarów (pomija jeden katalog).

Mógłby mi ktoś w tym pomódz? Strasznie mi na zależy na odpaleniu w końcu tego serwisu a ciągle natrafiam na nowe błędy. Myślałem, że zmiana serwera pomoże ...

Kożystam z Joomla 1.5.1

P.S. Jeśli chodzi o MosCom - edytowałem templatkę a bota opublikowałem.
Plik konfiguracyjny edytowałem ręcznie, więc wszystko powinno być ok. Niestey, komentarzy ani widu ani słychu :/
Link do strony to:. Konfiguracja serwera to:. Dostawca internetowy to: Komponenty które chcesz instalowac są w wersjach dla Joomla 1.5.x czy tez dla Joomla 1.0.x a ty chcesz je odpalic w legacy?

napster
24-03-2008, 15:43
Link: nic nie da, bo błędów nie wywala - poprostu nic się nie pokazuje.
http://www.eth.pl/na2.pl/rozrywkowe/ <- tymczasowy adres

Dostawca - znajomy. Niewiele o nim wiem, ale serwer dość dobry. Jesli chodzi o Joomla - napewno jest php 4, 5 chyba też. Mysql <- tymczasowo freemysql.net ponieważ niepamiętam danych do sql na tym serv a nie lubię gadać z adminem :P

Odpalam w legacy oczywiście.

crazyluki
24-03-2008, 18:28
czasem serwer od kolegi może być gorszy niż profesjonalnie administrowany serwer darmowych stronek. Zobacz na innym koncie czy będziesz miał te same problemy. Ja dzisiaj na prośbę pewnego użytkownika tego forum bez problemu zainstalowałem na 1.5 komponent do komentarzy. http://joomlacode.org/gf/project/joomagecomment/ zastosowałem ten komponent- działa świetnie (jest przeznaczony do 1.5).
Pozdrawiam

Qbik
25-03-2008, 17:57
@crazyluki
Fajny ten komponent mam jednak 2 pytania co do niego

w mailu dostaje powiadomienie o nowym komentarzu ale tylko z adresem /index.php/kursy/motorowodne?comment_id=2#josc2 bez www.wikaro.pl

gdzies to można ustawić?

i druga sprawa próbowałem ustawić żeby można było wywoływać komponent z menu jako księgę gości, ale pojawia mi się pusta strona :(

Qbik
25-03-2008, 18:51
ok skorzystalem z phoca guestbook jako księgi gości ale i tak pierwszy problem nie jest rozwiązany