PDA

Zobacz pełną wersję : problem z tytułem strony na pasku przeglądarki



sunpietro
24-03-2008, 14:25
Mój problem polega na tym, że na pasku tytułowym przeglądarki zamiast nazwy strony pojawia się adres tej strony. Jak to można naprawić?? Bo szukałem w opcjach na zapleczu ale chyba nie umiem tego znaleźć.
Używam Joomli 1.5.1 spolszczonej.

tu jest ta stronka www.unitedteam.pl

inkos
24-03-2008, 15:33
Mój problem polega na tym, że na pasku tytułowym przeglądarki zamiast nazwy strony pojawia się adres tej strony. Jak to można naprawić?? Bo szukałem w opcjach na zapleczu ale chyba nie umiem tego znaleźć.
Używam Joomli 1.5.1 spolszczonej.

tu jest ta stronka www.unitedteam.pl (http://www.unitedteam.pl)
Zaplecze -> Menu -> wybrane menu -> wybrana pozycja tego menu-> po prawo opcja w "parametry: systemu".

sunpietro
24-03-2008, 16:07
niestety, próbowałem, ale to nie działa
dalej pozostaje adres strony zamiast nazwy

Szibena
24-03-2008, 17:51
Fragment twojej strony

<HTML><HEAD><TITLE></TITLE></HEAD>
Między <title></title> trzeba wstawić tytuł strony :D lub między znaczniki <head></head> wstawić coś takiego

<jdoc:include type="head" />

sunpietro
25-03-2008, 01:21
niestety nawet to nie pomaga :/ może jeszcze jakiś inny sposób rozwiązania problemu??

canonier
25-03-2008, 01:57
Dziwne, bo dla komponentów (Start czy Galeria) zmiana w polu "parametry: systemu" / "Tytuł strony" odnosi skutek, natomiast to samo dla artykułów zalinkowanych w menu niestety nie.
Mam wrażenie, że może to być jakiś błąd Joomli.

sunpietro
25-03-2008, 18:48
no nic, poczekam aż spolszczą joomlę 1.5.2

inkos
25-03-2008, 18:50
A moze już spolszczyli a ty o tym nie wiesz bo nie spróbowałeś. :)

Zyong
27-03-2008, 13:03
Przetestowałem sposób podany przez Szibena, mam wpis:

<head>
<jdoc:include type="head" /> i nic to nie zmienia.
Tytuł strony cały czas się zmienia z każdym artykułem.
Jest to trochę dla mnie bez sensu. Dlaczego jeśli w panelu administracyjnym, w konfiguracji wpisujemy nazwę witryny to nie jest używane.
Ustawianie nazwy do każdej pozycji menu w sposób podany przez Inkosa jest, delikatnie mówiąc, uciążliwe.
Może ja czegoś nie wiem lub nie rozumiem?

Przed chwilą zainstalowałem i przetestowałem pod tym kątem Joomla 1.52.
Sposób Inkosa w ogóle nie działa.

s87
22-09-2009, 13:33
Też mam identyczny problem. Ustawilem w konfiguracji joomli tytul strony. Ktory nigdzie sie nie wyswietlal tylko w Panelu Administratora na pasku przegladarki widnial. Wszedlem w ustawienia menu strony głownej. Usunalem nazwe strony, zaznaczylem Pokazuj tytul strony na TAK i na stronie głównej pokazuje juz ,ale nadal przy roznych artykułach pokazywany jest tytul artykułu.

Jak to zmienic?

k-meal
17-10-2009, 01:17
Czy ktoś zna rozwiązanie?

Jola
17-10-2009, 06:23
Witam,
powód jest jeden - taki jest kod php.
Jedyne miejsce gdzie zamiennie jest możliwość wyświetlana nazwy serwisu (zamiast nazwy strony) to strona frontowa.
Kod odpowiedzialny za dodawanie treści do tytułu strony (content) znajduje się w plikach:
view.html.php - odpowiednio w katalogach
views/article(lub category lub section, itd)/view.html.php
Można w poszczególnych plikach zrobić modyfikację np. wpis

$document->setTitle($params->get( 'page_title' ) );zamienić na:

$document->setTitle( htmlspecialchars_decode($mainframe->getCfg('sitename' )).' - '.$params->get( 'page_title' ) );co spowoduje, że tytył strony będzie się wyświetlał w postaci:
Tytuł witryny - Tytuł strony.

Dla leniwych - pragnących mieć takie rozwiązanie na każdej podstronie jest prostsze rozwiązanie:
plik libraries/joomla/document/document.php

function setTitle($title) {
$this->title = $title;
}zamienić na

function setTitle($title) {
global $mainframe;
// $this->title = $title;
$this->title = htmlspecialchars_decode($mainframe->getCfg('sitename' )).' - '.$title;
}

IdCzarek
17-06-2010, 17:37
Witam

Wiem ze stary temat ale po co zaczynać nowy podobny wątek
A więc do rzeczy:
tytuły strony na belkach przeglądarki są ok ale, mam przekierowanie z domeny www.idczarek.pl na domenę gdzie mam hosting www czyli na domenę www.idczarek.jdm.pl
i jak na jdm wszystko wyświetla się prawidłowo, to jak wejdziemy poprzez www.idczarek.pl to na pasku widnieje adres www.idczarek.pl - jak zmienić aby widniał opis jak po wejściu na jdm ?

souacz
18-06-2010, 00:31
mylisz pojęcia, nie masz przekierowania tylko stronę idczarek.jdm.pl w iframe (ramce),
zamiast ramki ustaw DNS-y dla domeny idczarek.pl i będzie ok
albo w ustawieniach idczarek.pl ustaw tytuł strony dla ramki
ale to kiepskie rozwiązanie; polecam skonfigurowanie DNS (ramka sie słabiutko indeksuje) - sprawdź sobie źródło
google ominie to dużym łukiem

tomaszek83
16-02-2011, 12:42
Witam,
powód jest jeden - taki jest kod php.
Jedyne miejsce gdzie zamiennie jest możliwość wyświetlana nazwy serwisu (zamiast nazwy strony) to strona frontowa.
Kod odpowiedzialny za dodawanie treści do tytułu strony (content) znajduje się w plikach:
view.html.php - odpowiednio w katalogach
views/article(lub category lub section, itd)/view.html.php
Można w poszczególnych plikach zrobić modyfikację np. wpis

$document->setTitle($params->get( 'page_title' ) );zamienić na:

$document->setTitle( htmlspecialchars_decode($mainframe->getCfg('sitename' )).' - '.$params->get( 'page_title' ) );co spowoduje, że tytył strony będzie się wyświetlał w postaci:
Tytuł witryny - Tytuł strony.


Pozwolę sobie odkopać temat bo nurtuje mnie jedna sprawa... kod jak najbardziej super. Ale.. tutaj podmieniam wpisy w plikach które są w lokalizacji components/com_content/... W głownym katalogu Joomla. Natomiast chciałbym to rozwiązanie zastosować używając nadpisywania szablonem. Znalazłem takie rozwiązanie na wiki http://wiki.joomla.pl/index.php/Nazwa_witryny_i_tytu%C5%82_strony_w_title ale tu podmienia mi wszędzie... a ja chciałbym aby na stronie głównej został tylko "Tytuł witryny", natomiast na pozostałych pozycjach menu było "Tytuł witryny - Tytuł strony". Kod Joli rozwiązuje problem ale... podczas aktualizacji joomla może się nadpisać. Więc wolałbym aby to było nadpisane szablonem. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże w tej kwestii :)

souacz
16-02-2011, 14:54
Witam, rozwiązaniem jest dodatek SEO Generator : POBRAĆ (http://souacz.wirt01.biznes-host.pl/pliki/plg_SEOGenerator30.zip), zainstalować, ustawić i będzie ok

ppilus
16-02-2011, 14:56
Jak ty to robisz, że zawsze się pojawiasz gdy jesteś potrzebny :) Subskrypcja na wszystko ?
Pozdrawiam.

souacz
16-02-2011, 15:12
ano na prawie wszystko... hehe

tomaszek83
16-02-2011, 19:44
Dzięki bardzo, zaraz przetestuję.

---------- Post dodany o 18:44 ---------- Poprzedni post był o 16:37 ----------

Muszę przyznać że narzędzie bardzo fajne... no ale jak zawsze jest ale... osiągnąłem co chciałem czyli dla frontpage tylko tytuł witryny, a dla pozostałych tytuł witryny+tytuł strony. No ale teraz także generuje mi słowa kluczowe dla pozostałych stron, a chciałbym żeby dla całej witryny słowa kluczowe były jednakowe. Wiem, wiem wymyślam... ;) ale lubię drążyć temat.

lonley89
15-04-2011, 23:46
mylisz pojęcia, nie masz przekierowania tylko stronę idczarek.jdm.pl w iframe (ramce),
zamiast ramki ustaw DNS-y dla domeny idczarek.pl i będzie ok
albo w ustawieniach idczarek.pl ustaw tytuł strony dla ramki
ale to kiepskie rozwiązanie; polecam skonfigurowanie DNS (ramka sie słabiutko indeksuje) - sprawdź sobie źródło
google ominie to dużym łukiem

według wskazówek z tego tematu ustawiłem tytuł strony, ale właśnie jak kolega mam problem z ustawieniem tytułu przy domenie.
mianowicie na adresie http://rozborteam.ovh.org działa tytuł strony i *.ico, ale niestety nie wiem jak ustawić, żeby działało pod adresem http://gokkrasnosielc.xt.pl

pingiem wydobyłem ip 213.251.131.44

wybrałem w ustawieniach domeny na xt.pl
- typ domeny IP

wyskoczyła notka:

Pamiętaj aby odpowiednio skonfigurować serwer dla zakładanej domeny: odpowiedni wpis w DNS-ie, port 80 nasłuc***ący WWW. Czas TTL wynosi około 5 minut – dopiero po tym czasie domena będzie funkcjonowała poprawnie. ale niestety nie wiem gdzie i jak ustawić DNS? w bazie danych serwera?