PDA

Zobacz pełną wersję : Komponenty



amstaz
10-04-2006, 20:32
hmm napisalem ten temat i odrazu zostal wykasowany ;/ jakbym jeszcze dostal od admina podwod lub przynajmniej odpowiedz na moje pytanie to bylo by ok!! Te forum chyba po to jest by zadawac pytania lol!:/ jeszcze raz...
Chcialabym sie dowiedziec jak wykorzystac komponent by na stronie glownej pojawil sie nwes i zeby mozna bylo do niego dodac komentarz... i jak przypisac odnosnik komponenta do danego dzialu ... prosze o odpowiedz

Rybik
10-04-2006, 21:12
Wnioskuje, ze jednak kusi Cie oficjalna reprymenda ... zaczne grzecznie ... poczytaj pomoce na stronie www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl), potem poszukaj przewodników i samouczków, potem angażuj innych w pisanie indywidualnie dla Ciebie gotowego rozwiązania. Myślałem, że na to wpadniesz ...

sogo
10-04-2006, 21:12
a o którym komponencie myślisz?

Rybik
10-04-2006, 21:17
temat za jakis czas znow poleci w smietnik, jezeli ktos ma ochote prowadzac leniwych za raczke to zrobcie przynajmniej mi ta przyjemnosc i nie piszcie na forum rzeczy ktore pisalismy w formie przewodnikow i plikow pomocy 2 lata temu, umowcie sie na gg czy cos - bo to boli

amstaz
10-04-2006, 21:26
nie potrafie tego znaleźć.. a chodzi mi np o Akocomment ... jak zrobic by wyswietlao sie to na stronie glownej, zeby byla opcja dodawania komentarza do newsa ... jak ktos moze to niech napisze do mnie na gadu 6390084 .. pozdrawiam

Rybik
10-04-2006, 21:37
poszukaj o {moscomment}
Na stronie glownej wyswietlana jest zawsze zawartosc pierwszego linka w mainmenu - domyslnie jest to com_frontpage ale mozna na pierwsza pozycje dac linka do innego komponentu i wtedy bedzie on na startowej

amstaz, jak widzisz precyzujac swoje pytania zwiekszasz szanse uzyskania odpowiedzi i oszczedzasz innym czasu

amstaz
10-04-2006, 21:53
już zaczynam łapać, dziękuje Ci ;)

amstaz
10-04-2006, 22:11
gdy w akocomment chce ustawic głowny tryb pracy na konkretny artykuł by wykorzystac polecenie {moscomment} po zapisie pisze mi: Plik konfiguracyjny jest chroniony przed zapisem! yyy...? mam w czyms atrybuty zmienić czy jak?

Rybik
10-04-2006, 22:17
mozesz sprobowac reinstalowac windows, ale skoro plik konfiguracyjny komponentu ma zle chmody to moze lepiej poszukac w katalogu z komponentami jakiegos podkatalogu com_akocomment i zobaczyc czy nie ma tam pliku w stylu hotsexybabes.jpg ... hmmm a moze lepiej jakis config.php lub cos takiego i zobaczyc atrybuty, w razie czego zmieniajac na 757, ale to chyba zbyt oczywiste, zeby bylo prawdziwe ...