PDA

Zobacz pełną wersję : Administrator Template - Header - modyfikacja?



canonier
25-03-2008, 00:38
Witam,
dzisiaj chciałem zmodyfikować Header Templatki Zaplecza, aby zamiast Logotypu Joomla było logo Klienta.
Zabieg wydaję się banalny, ale ku mojemu zdziwieniu, nie wykonalny.

W katalogu:
/administrator/templates/khepri/h_green
jest 5 plkików PNG z tą właśnie grafiką.
Podmiana ich nie zmienia grafiki w zapleczu, nawet usunięcie tych plików z serwera nie powoduje zmiany, a spodziewałem się, że czegoś zabraknie :-(
Dopiero usunięcie katalogu h_green daje efekt że cały nagłówek znika i jest białe pole.

Czy ktoś wie o co tu biega??
Dodam, że mam J 1.5.2, wyłączona pamięć podręczna.

mmike
25-03-2008, 00:40
Wydaje mi sie ze powinienes zaczac od podejrzenia kodu wygenerowanej strony (tzn. takiej jak widzisz) i sprawdzic dokladnie ktory plik jest publikowany jako header.
Jezeli natomiast te pliki zmieniaja sie w zaleznosci od tego czy to jest strona glowna czy tez podstrona z kategoria czy z artykulem, to po prostu podejrzyj kod HTML w menadzerze templatek.

pozdrawiam
michal

crazyluki
25-03-2008, 00:56
u mnie adres do pliku jest

administrator/templates/khepri/images/h_green/j_header_left.png
podmieniłem plik, nacisnąłem ctrl + f5 i działa. Patrzałem na niektórych podstronach i wszystko wygląda idealnie.

canonier
25-03-2008, 01:00
Dokładnie to zrobiłem, i dowiedziałęm się że header jest w CSS (<div id="border-top" class="h_cherry">)

W pliku CSS gdzie jest zdefiniowany "border-top" jest linia:
{ background: url(../images/h_cherry/j_header_left.png)

No i podmieniam/kasuje ten plik, a logo nadal jest widoczne po staremu.

I tego to już nie rozumie.

crazyluki
25-03-2008, 01:09
hmm a może to przez cachowanie plików ? kurczę już sam nie mam pojęcia. Na pewno zrobiłeś ctrl + f5 ? u mnie za pierwszym razem, wprost standardowo wyszło.

canonier
25-03-2008, 01:34
Na tym serwerze musi działać jakiś cache, bo teraz zaskoczyło.
Może jakieś proxy nie reaguje tak szybko.
Bo zrobiłem to samo na swoim serwerze u innego klienta, i zmiana widoczna jest błyskawicznie
Crazyluki, dzięki za sprawdzenie.