PDA

Zobacz pełną wersję : Czy w polskiej wersji joomli 1.08 tkwi błąd?



Amaria
10-04-2006, 20:34
Chciałabym podać w treści artykułu odsyłacz do poczty.
Wpisałam adres e-maila w nowym artykule.
Podgląd w html pokazuje, że adres zapisany jest prawidłowo.
Jednak kliknięcie w ten adres przez internautę prowadzi do strony błędu 404.
Podgląd właściwości wskazuje następujący zapis:
http://nazwa.com/mailto:alias@nazwa.pl
W angielskiej wersji joomli 1.08 stable wszystko działa prawidłowo.
Podejrzewam, że w polskiej wersji tkwi błąd.
Czy można temu zaradzić w polskiej wersji?
Jesli nie, gdzie znaleźć pliki instalacyjne polskiego języka dla joomli?

Rybik
10-04-2006, 21:20
problem moze tkwic w bocie ukrywajacym adresy e-mail, jednak poczekaj na odpowiedz Zwiastuna, ktory polska paczke zna najlepiej, w miedzyczasie podaj ustawienia serwera i linka do bugujacej strony

Amaria
10-04-2006, 23:35
Dziękuję za odpowiedź.(jeszcze raz to samo, dla pewności, wybacz)
Nie jestem pewna, czy przesyłam te informacje, o które prosisz.

Domena na której zainstalowałam joomlę to min.: www.beatawasowska.com (http://beatawasowska.com)
lub www.niepokonani.com (http://niepokonani.com)(odsyłacz do poczty ="kontakt")
Wszędzie gdzie zainstalowałam polską wersję występuje ten sam problem.

Angielską wersję zainstalowałam pod adresem www.moje.tychy.pl (http://moje.tychy.pl)
Tam wejście w pocztę z odsyłacza "malarstwo" działa poprawnie.

Wszystkie domeny są zawieszone u tego samego hosta Alpha Net w ramach tej samej usługi (serwer Leda).


W przypadku domeny www.beatawasowska.com administrator serwera zmienił ustawienia - chyba(?) "safe mode", ponieważ ( przy poniższych nie można instalować komponentów), ale niestety zniknął pasek menu (u góry) w panelu administratora (...). Administrator nie wie dlaczego, więc ja nie mam odwagi prosić o stałą zmianę ustawień.


Poniżej zapis z instalacji joomli na moim serwerze:
Rozpoznane ustawienia dla
Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC

Dla pełnej zgodności z Joomla! zalecane są następujące ustawienia serwera.
Joomla! zostanie zainstalowana i powinna poprawnie funkcjonować.
- PHP: wersja >= 4.1.0 Tak
- - obsługa kompresji zlib dostępne
- - obsługa XML dostępne
- - obsługa MySQL dostępne
configuration.php zapisywanie niemożliwe
W tym przypadku możesz kontynuować instalację. Gdy proces instalacji zostanie zakończony, kreator instalacji wyświetli wszystkie zmienne konfiguracyjne.
Skopiujesz je do pliku configuration.php i prześlesz na serwer do głównego katalogu. (tak robię i jest OK)
Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe (z tym nie robię nic)


Aby Joomla! działała poprawnie, musi dokonywać wpisów w pewnych katalogach i plikach.
Jeżeli widzisz gdzieś uwagę, że zapisywanie katalogu jest niemożliwe, musisz zmienić prawa dostępu do tego katalogu (np. korzystając z klienta FTP ustaw CHMOD na 0707)

Ustawienie Zalecane Bieżące
Safe Mode:: OFF: ON
Display Errors:: ON: OFF
File Uploads:: ON: ON
Magic Quotes GPC:: ON: OFF
Magic Quotes Runtime:: OFF: OFF
Register Globals:: OFF: ON
Output Buffering:: OFF: OFF
Session auto start:: OFF: OFF


Część wymaganych ustawień u mnie nie jest spełniona, jednak administrator sugeruje:
że zmiana Safe Mode:: OFF: ON na OFF jest niebezpieczna, ktoś może ingerować w mój zapis PHP.
Register Globals:: OFF: ON - Zmiana tu jest nieodwracalna i wpływa na możliwość korzystania z php.(Nic nie rozumiem)


Pozdrawiam

Rybik
11-04-2006, 01:31
Jeżeli przeraża Cię długośc posta - przeczytaj tylko to co na czerwono.

Dziękuję za odpowiedź.(jeszcze raz to samo, dla pewności, wybacz)
Nie jestem pewna, czy przesyłam te informacje, o które prosisz.
Jak najbardziej ! =) Czy przyznajemy jakieś nagrody dla konkretnych i wyczerpujących postów ? <tort><brawo><dziekuje>


Domena na której zainstalowałam joomlę to min.: www.beatawasowska.com (http://beatawasowska.com)
lub www.niepokonani.com (http://niepokonani.com)(odsyłacz do poczty ="kontakt")

Wyjątkowo pozytywne kolorki ;D a do kontaktów polecam wpisac jakis kontakt w komponencie kontaktowym i umieszczenie linka do niego (dobra praktyka, korzystac z tego co cms oferuje, choc to nie rozwiazuje istoty problemu)


Wszędzie gdzie zainstalowałam polską wersję występuje ten sam problem.

Pisłem do Zwiastuna i obiecał się przyjrzeć. Na uwage zasługuje fakt, ze generowany jest błędny link http://niepokonani.com/mailto:oprs@wp.pl czyli niepotrzebne wrzucenie domeny przed 'mailto' (to tak jakby ktos to czytal)

Przy opublikowanym bocie ukrywajacym adresy e-mail wpisanie w artykule
<a href="mailtotest@test.pl">e-mail</a> potrafi generować niezłe krzaki. Za to proste wpisanie adresu w tresci jak np tutaj punkfish@jooomla.pl czyni go od razu zdatnym do pracy linkiem.

Kiedy bota wyłączymy, jedynie powyższy kod html aktywuje e-maila w treści natomiast adres wpisany bez obstawy htmlowej będzie zwykłym tekstem.

Tu pojawia się błąd, ponieważ przy wyłączonym bocie rzeczywiście Joomla generuje błędnego linka. Bota "Koduj adresy email [Email Cloaking]" należy opublikować i pisać adresy bez obstawy htmla, tylko po prostu w treści.



W przypadku domeny www.beatawasowska.com (http://www.beatawasowska.com) administrator serwera zmienił ustawienia - chyba(?) "safe mode", ponieważ ( przy poniższych nie można instalować komponentów), ale niestety zniknął pasek menu (u góry) w panelu administratora (L:adm, h:malarstwo). Administrator nie wie dlaczego, więc ja nie mam odwagi prosić o stałą zmianę ustawień.

configuration.php zapisywanie niemożliwe
polecam w tym momencie wrzucic na serwer pusty plik configuration.php z chmodami 755, żeby móc potem szybko i bezboleśnie konfiguracje ustawić.

Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe (z tym nie robię nic)
Nie wiem w jakim momencie ale potrafi to potem mocno uprzykrzać życie (zależy od używanych komponentów)

Safe Mode:: OFF: ON
Jak wyżej, z tym, że uprzykrza poważniej, ale tłumaczenie sie bezpieczeństwem to stary wybieg adminów :P jeżeli stosujesz oryginalne pliki joomla i masz poprawnie ustawione chmody to nic Ci nie grozi

Register Globals:: OFF: ON
zmienic za posrednictwem pliku .htaccess (przemianowac htaccess.txt na .htaccess, sprawdzic czy strona dalej dziala, jak nie dziala przemianowac spowrotem i meczyc admina, jak dziala to dopisac na koncu php_flag register_globals off, uwaga po dodaniu kropki przed nazwa plik zniknie i widac go dopiero po wlaczeniu ftp show hidden files w Total Commanderze
[quote=Amaria]
Część wymaganych ustawień u mnie nie jest spełniona, jednak administrator sugeruje:
że zmiana Safe Mode:: OFF: ON na OFF jest niebezpieczna, ktoś może ingerować w mój zapis PHP.
Register Globals:: OFF: ON - Zmiana tu jest nieodwracalna i wpływa na możliwość korzystania z php.(Nic nie rozumiem)
brednie, owszem nieodwracalnie moze to zchrzanić działające już skrypty php, które wymagają ustawienia ON, jednak niedzialajacej Joomli zmiana moze tylko pomoc

domena www.beatawasowska.com (http://www.beatawasowska.com) nie odpowiada (przekroczony czas oczekiwania)

pointa:
- wymoc wylaczenie safe moda i register globals dla twojego konta
- wymoc dostepu do zmiennej sesji w katalogu /tmp
- opublikowac bota email-cloakera
- uzywac komponentu kontakty
- nie podawac hasel na forum, ja czasem wlaze na witryny ale wtedy to na gg podawaj
i ...
- zawsze pisac tak wyczerpujace posty - w ten sposob szybko znalazlem specyfike buga i uprzedzilem Twoje dalsze problemy a ludzie, którzy wiedzą co w kodzie piszczy będą to w stanie szybko naprawić

pozdrawiam,

Amaria
11-04-2006, 11:47
Dzięki za tort!

Na niebiesko wpisałam uwagi i watpliwości. Muszę przetrawić to co napisałeś. Jestem analfabetką informatyczną, trochę to potrwa, więc przyjmijmy, że na razie nie mam pytań, (poza tą watpliwością dotyczącą zniknięcia paska menu w panelu administratora domeny www.betatawsowska.com).
Czekam na wieści od Zwiastuna, bo moje dalsze kroki powstrzymuje niemożliwość stworzenia odsyłacza. Próbuję wdrożyć Twoje wskazówki.

Dziękuję i pozdrawiam. :)

...do kontaktów polecam wpisac jakis kontakt w komponencie kontaktowym ...

To tak tymczasowo - markowałam odsyłacz "ukryty" pod nazwą, aby pokazać jak to działa.

Pisłem do Zwiastuna i obiecał się przyjrzeć. Na uwage zasługuje fakt, ze generowany jest błędny link http://niepokonani.com/mailto:oprs@wp.pl czyli niepotrzebne wrzucenie domeny przed 'mailto' (to tak jakby ktos to czytal)

No właśnie. W angielskiej wersji gdziekolwiek i jakkolwiek wpisuję adres poczty zawsze działa prawidłowo. W polskiej generowany jest będny link, nawet jesli wpisuję w treści artykułu sam e-mail.

Przy opublikowanym bocie ukrywajacym adresy e-mail wpisanie w artykule
<a href="mailtotest@test.pl">e-mail</a> potrafi generować niezłe krzaki. Za to proste wpisanie adresu w tresci jak np tutaj punkfish@jooomla.pl czyni go od razu zdatnym do pracy linkiem.

Co rozumiesz przez proste wpisywanie adresu w treści? Wpisywałam na wszystkie możliwe sposoby z takim samym rezultatem w polskiej wersji.

Kiedy bota wyłączymy, jedynie powyższy kod html aktywuje e-maila w treści natomiast adres wpisany bez obstawy htmlowej będzie zwykłym tekstem.

Tu pojawia się błąd, ponieważ przy wyłączonym bocie rzeczywiście Joomla generuje błędnego linka. Bota "Koduj adresy email [Email Cloaking]" należy opublikować i pisać adresy bez obstawy htmla, tylko po prostu w treści.

Nie jestem pewna, czy rozumiem, (bot?), popróbuję.



W przypadku domeny www.beatawasowska.com (http://www.beatawasowska.com) administrator serwera zmienił ustawienia - chyba(?) "safe mode", ponieważ ( przy poniższych nie można instalować komponentów), ale niestety zniknął pasek menu (u góry) w panelu administratora . Administrator nie wie dlaczego, więc ja nie mam odwagi prosić o stałą zmianę ustawień.

To mnie ciągle niepokoi.

configuration.php zapisywanie niemożliwe
polecam w tym momencie wrzucic na serwer pusty plik configuration.php z chmodami 755, żeby móc potem szybko i bezboleśnie konfiguracje ustawić.

Zmieniałam na 777 czy to źle?

Katalog tymczasowy /tmp, zapisywanie niemożliwe (z tym nie robię nic)
Nie wiem w jakim momencie ale potrafi to potem mocno uprzykrzać życie (zależy od używanych komponentów)

Nie wiem jak mogę na to wpłynąć, czym? którędy? sama? czy przez administratora? To chyba wynika z tego co piszesz poniżej, ale muszę to najpierw "przetrawić"

Safe Mode:: OFF: ON
Jak wyżej, z tym, że uprzykrza poważniej, ale tłumaczenie sie bezpieczeństwem to stary wybieg adminów :P jeżeli stosujesz oryginalne pliki joomla i masz poprawnie ustawione chmody to nic Ci nie grozi
OK
Register Globals:: OFF: ON
zmienic za posrednictwem pliku .htaccess (przemianowac htaccess.txt na .htaccess, sprawdzic czy strona dalej dziala, jak nie dziala przemianowac spowrotem i meczyc admina, jak dziala to dopisac na koncu php_flag register_globals off, uwaga po dodaniu kropki przed nazwa plik zniknie i widac go dopiero po wlaczeniu ftp show hidden files w Total Commanderze

brednie, owszem nieodwracalnie moze to zchrzanić działające już skrypty php, które wymagają ustawienia ON, jednak niedzialajacej Joomli zmiana moze tylko pomoc
OK

domena www.beatawasowska.com (http://www.beatawasowska.com) nie odpowiada (przekroczony czas oczekiwania)
? Czy udało Ci się na nią wejść. Zerknij na panel administratora i zagubiony pasek menu.

pointa:
- wymoc wylaczenie safe moda i register globals dla twojego konta
- wymoc dostepu do zmiennej sesji w katalogu /tmp
- opublikowac bota email-cloakera
- uzywac komponentu kontakty
- nie podawac hasel na forum, ja czasem wlaze na witryny ale wtedy to na gg podawaj
i ...
(hasło oczywiście chwilowe..)

- zawsze pisac tak wyczerpujace posty - w ten sposob szybko znalazlem specyfike buga i uprzedzilem Twoje dalsze problemy a ludzie, którzy wiedzą co w kodzie piszczy będą to w stanie szybko naprawić

pozdrawiam,
Wielkie dzięki. Zabieram się za trawienie.:)

Rybik
11-04-2006, 14:25
- przetraw do konca, napisalem kiedy wsytepuje blad a kiedy nie, ponizej masz raz jeszcze co zrobic zeby dzialalo - i choc nie naprawi to bledu w Joomli to spowoduje ze blad sie wiecej nie pojawi, jak naprawimy zrodlo bledu, to pojawi sie łata
- 777 to dla joomli to samo ale ze wzgledow bezpieczenstwa nie uzywa sie chmod 777 tylko 757, lub wrecz 707
- bot to dodatek witryny (sa: moduly, komponenty i boty -moze to stara nomenklatura :/ teraz sa to pluginy albo dodatki chyba) jest toto w menu admina kolo komponentow i tam nalezy znalezc bota odpowiedzialnego za ukrywanie e-maili i opublikowac (nic trudnego), bedzie dzialac
- na domene www.beatawasowska.com (http://www.beatawasowska.com) dalej nie da sie wejsc
- katalog zmiennej sesji -> do administratora, jak bedzie marudzil to mu powiedz ze dobre serwery komercyjne nie robia z tego zadnych problemow i spytaj ile ma lat ;)

p.s. (pewnie dlatego nie możesz się z nim dogadać bo to warszawiak i do śląska mu daleko ;] )

palik
11-04-2006, 14:54
Hmm... czytam i zastanawiam się czy aby nie jest to problem podobny do mojego ... napiszę skrótowo, a wieczorem postaram się sprawdzić czy rzeczywiście jest tak jak mówię...

Mi podobne bardzo problemy sprawiła integracja z forum smf - a dokładniej dodatek/bot do komentowania. Wstawia on w miejsce kodu {mos_smf_discuss} specjalny link wewnątrz którego jest href="javascript(nr)" - i miałem dokładnie taki sam efekt jak z tym mailem. Czyli po uruchomieniu bota miałem href="http://adres.pl/javascript(nr)" - co powodowało błąd 404...

Ja poradziłem sobie grzebiąc w kodzie bota - ale dziś wieczorem odtworzę sobie na localhost sytuację z wersją PL i ENG i dam znać...

Pytanie tylko - czy powód jest ten sam, czy leży w joomla czy może winna jest konfiguracja serwera?

Amaria
11-04-2006, 16:59
Ok, dzięki, trawię:)



- ...
na domene www.beatawasowska.com (http://www.beatawasowska.com) dalej nie da sie wejsc
Nie rozumiem dlaczego, ja wchodzę i z IE i z Opery bez problemu.Przed chwilą weszłam z tego linka. Co to może znaczyć?
...
p.s. (pewnie dlatego nie możesz się z nim dogadać bo to warszawiak i do śląska mu daleko ;] )
Nie mam serca zamęczać go. Pozdrawiam.:)

Amaria
11-04-2006, 17:03
Hej!


Hmm... czytam i zastanawiam się czy aby nie jest to problem podobny do mojego ...
...
Ja poradziłem sobie grzebiąc w kodzie bota - ale dziś wieczorem odtworzę sobie na localhost sytuację z wersją PL i ENG i dam znać...

Pytanie tylko - czy powód jest ten sam, czy leży w joomla czy może winna jest konfiguracja serwera?

Sprawdzę i dam znać, tymczasem dzięki
Pozdrawiam.

Rybik
11-04-2006, 19:56
Juz pare osob w tym grzebie jednak powtorze, ze opublikowanie dodatku ukrywacza maili rozwiazuje sprawe w PL

Amaria
11-04-2006, 21:48
Tak, rzeczywiście. Opublikowałam email-cloakera i odyłacze działają. Dzięki!

Nie wiem czy publikować tego bota we wszystkich zainstalowanych joomlach, czy może zaczekać na rezultaty waszych dociekań? Poczekam trochę.

Nad adminem popracuję jutro, dziś spróbuję poprawić chmody i tmp.
Pozdrawiam

Rybik
11-04-2006, 23:43
Publikowac, mniej spamu, z punktu widzenia usera nic sie nie zmienia

Amaria
12-04-2006, 10:04
Punkt po punkcie wprowadzam korekty. Dziś niestety jestem w rozjazdach, niewiele zrobię...
Pozdrawiam.