PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria prac.



jacobs242
10-04-2006, 20:42
Robie strone o grafice i chciałbym aby były tam galerie użytkowników. Ludzie mogli by dodawać swoje prace. Dodatkowo chciałbym aby losowy obraz (miniaturka) z galerii był wyświetlany w ramce po lewej stronie strony. Czy istnieje do tego jakiś gotowy moduł?

EDIT:
Poradziłem sobie, ale mam problem :|. Zainstalowałem Pony gallery. Nie wyświetla mi miniatur i w losowym obrazie też nie ma obrazka tylko kwadracik, a w nim napis Obrazek. Drugi problem mam z DOC manem, bo wyświetla mi błąd podczas dodawania plików _DML_ERROR_UPLOADING - Problem z katalogiem - nie można przenieść pliku.

Rybik
10-04-2006, 22:05
system info -> safe mode ? jak ON to kup zapas szczoteczek do zębów, bo kilka problemów zechce z Tobą zamieszkać :D

jacobs242
10-04-2006, 22:09
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone)

Pomóżcie mi bo słaby jestem w tym. I tak sobie jakoś radze. A koleś który miał to wszystko zrobić zainstalował tylko jambe i nie ma teraz czasu i ja robie wszystko.

EDIT: może chodzi o ścieżke. Mam wpisane:
/home/ajckurt/domains/extrude.pl/public_html/dmdocuments
może zmienić to na unixowe czy coś takiego??

EDIT:
Nikt nie wie?? Jak wrzuce plik przez ftp to działa.A ze stronki nie można.

jacobs242
11-04-2006, 13:58
jeszcze jedno pytanie odnośnie galerii. Czy da sie zrobić tam aby domyślnie były dodawane miniaturki?

Sova
14-04-2006, 09:54
Domyślnie miniaturek w PonyGallery nie ma - trzeba robić samemu i przesłać na serwerek do odpowiedniego katalogu, ustawia się tylko ich wielkość w konfiguracji PonyG.

qbexus
14-04-2006, 22:30
Witam mnie tez interesuje ten temat. I mam pytanie czy istnieje jakis dodatek do joomli przy pomocy ktorego mozna zrobic galerie w ktorej zarejestrowany user ma swoje konto katalog wlasciwie wlasna galerje. Zeby mozna bylo oceniac itp. Testuje zoomgalery ale jakos mi nie idzie chociaz powlaczalem wszystko co mozliwe dla userow to nie ma mozliwosci wgrywania przez nich plikow no i nie ma osobnych kont userow w galeri. Prosze o pomoc ewentualnie moze znacie jakies cms-y przeznaczone do tego celu.

romus
14-04-2006, 23:42
Polecam: Coppermine Photo Gallery (http://coppermine-gallery.net/index.php), ma to czego oczekujesz i możesz ją zintegrować z joomlą.

Rybik
15-04-2006, 05:56
w zoom jest ocenianie, komentarze i upload, nawet wlasne galerie sa ... jedyne czego nie ma to limitu uploadu i limitu zalozonych galerii

qbexus
15-04-2006, 20:27
Rybik a znasz jaka strone gdzie jest opisany zoomgalery po naszemu bo mam niby wersjie pl i teoretycznie wszystko kumam ale jak powlaczalem wszystkie opcjie dla userow to i tak po zalogowaniu sie jako taki nic nie moge zrobic oprucz przegladania.

Rybik
15-04-2006, 21:21
w konfiguracji jest dzial uprawnien gdzie sie przyznaje kto co moze robic, zadnych pomocy nie mam :/

qbexus
15-04-2006, 22:58
Tylko wlasnie problem polega na tym ze przydzielilem wszystkie uprawnienia a na stronie nic nowego w stylu dodaj zdjecie urwoz katalog itp sie nie pojawilo. A znasz jakis serwis oparty o to ?

Rybik
16-04-2006, 01:17
jak przegladasz galerie jako zarejestrowany to masz linki ... w PL zacznij od "przeglądaj"