PDA

Zobacz pełną wersję : Nie umiem sobie poradzić z joomlą



romarta
25-03-2008, 15:34
Witam. Od kilku dni próbuje zainstalować joomlę 1.5.1 na darmowym serwerze coolpage.biz oraz cba.pl i bez efektów czytam forum pomoc w portalu joomla.pl , ale dalej bez efektu.

ja To zrobić, robie instalację pokolei, wszystko jest niby ok. Wklejam to co trzeba do pliku configuration. Usuwam katalog installation z serwera a strona jest pusta!

na serwerze cba.pl jedyny warunek serwera który nie umiałam zmienić to wyświetlanie błędów .
Natomiast na serwerze coolpage.biz dochodzi problem z safe node. W pomocy wyczytałam ustawienia jakie powinny byc w pliku .htaccess ale jakoś nie mogło. Proszę o wskazówki jak to zrobić. To są moje pierwsze kroki w joomli i nie chciałabym się zrażać.
Dziekuję

inkos
25-03-2008, 17:19
Jeśli to pierwsze kroki z Joomlą to zainstaluj sobie wersję np. 1.0.15 (link na joomla.pl) zamiast Joomla 1.5.1. Wtedy będziesz mogła skorzystac z obszernych materialow zgromadzonych na jej temat na pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl oraz na forum. Jak opanujesz podstawy to będziesz mogła myśleć o Joomla 1.5.x.

romarta
26-03-2008, 10:13
dzięki

kurtz
03-04-2008, 19:37
inkos 'specjalista' a nie zauważył,


Wklejam to co trzeba do pliku configuration

a przepraszam co Ty wklejasz do pliku configuration przed instalacją ?

romarta
03-04-2008, 20:29
przed instalacja nic,
Robie tak.
Wrzucam wszytkie pliki na serwer. uruchamiam instalację. Uruchamia się test przed instalacyjny. I probuje dostosować parametry do wymagań. Ale mam takie problemy jak wyżej. spróbowalam raz zrobic instalacje mimo to i na końcu instalcji było napisane żeby skopiowac i wkleić do pliku configuration co tez zrobiłam ale moja strona to była poprostu biała pusta strona :( dlatego próbuje z starsza wersja ale wcale nie jest łatwiej

kurtz
03-04-2008, 20:43
przyznam szczerze, że po raz pierwszy słyszę, żeby trzeba było coś wklejać w plik configuration. jedyne czego zwykle ząda instalator pozakończeniu procesu instalacyjnego, to usunięcie folderu installation.

spróbuj skorzystać z serwerów o których pisałem Ci w innym temacie. tam na pewno zainstalujesz Joomla! i nie koniecznie tę 1.0.15 tylko tę najnowszą.

prędzej czy później i tak będziesz zmuszona przesiąść się na nią więc, najlepiej, skoro jest już dostepna 1.5.x pracuj na niej.

przede wszystkim zrezygnuj z serwisów hostingowych typu cba czy yoyo.

nexus246
04-04-2008, 11:54
A ta pusta strona ma coś w źródle?

crazyluki
04-04-2008, 14:46
icek_klezmer (http://forum.joomla.pl/member.php?u=11935) : czasem trzeba wkleić coś gdy brak jest uprawnień do stworzenia pliku configuration.php.

bazyl
04-04-2008, 14:58
Jeśli to pierwsze kroki z Joomlą to zainstaluj sobie wersję np. 1.0.15 (link na joomla.pl) zamiast Joomla 1.5.1. Wtedy będziesz mogła skorzystac z obszernych materialow zgromadzonych na jej temat na pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl oraz na forum. Jak opanujesz podstawy to będziesz mogła myśleć o Joomla 1.5.x.

Czy to znaczy, że Joomla 1.5.x różni się tak bardzo do 1.0.x?? Czy np. tutoriale dotyczące tworzenia templatek do 1.0.x nijak się mają do tworzenia tychże pod 1.5.x?

inkos
05-04-2008, 10:44
Czy to znaczy, że Joomla 1.5.x różni się tak bardzo do 1.0.x?? Czy np. tutoriale dotyczące tworzenia templatek do 1.0.x nijak się mają do tworzenia tychże pod 1.5.x?
Tak 1.5.x nie ejst w prostej lini nastepca 1.0.x. Ta pierwsza jest mocno zmodyfikowanym napisanym prawie od samych podstaw CMS-em. Stad tez tworzenie szablonow dla J 1.5.x. jest calkiem inne niz dla J 1.0.x i stad moja rada abyś najpierw rozpoczela swoja przygode z Joomla od wersji 1.0.x majac jednoczesnie mozliwosc skorzystania z obszernych zasobow pomocy. Jak już to nie bedzie dla ciebie czarna magia mozesz pomyslec o przejsciu na nowsza Joomlę. Do tego czasu ta nowsza troche okrzepnie a i polskiej literatury bedzie wiecej. :D