PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem modułów...



kkowalkowski
10-04-2006, 21:47
Może to będzie jakiś lamerski problem, ale nie wiem jak to zrobiłem, że mam wszystkie moduły upublicznione, a nie wszystkie się wyświetlają. :( Pododawałem jedynie trochę 'static items', main menu pozmieniałem, tzn pododawałem na to linki, a pokasowałem niepotrzebną resztę. Nie wiem co robić...

Rybik
10-04-2006, 22:34
w edycji modulu masz tez opcje kiedy bedzie wyswietlany , zaleznie od wybranej pozycji menu i tym sposobem czesc modulow znika przy niektorych pozycjach menu (np wylacza sie wyswietlanie szukajki kiedy ktos kliknie link do wyszukania albo calkiem czysci lewa kolumne dla wbudowanego forum, zeby srodkowa mogla tam wjechac i miala wiecej miejsca)

kkowalkowski
11-04-2006, 11:14
w edycji modulu masz tez opcje kiedy bedzie wyswietlany , zaleznie od wybranej pozycji menu i tym sposobem czesc modulow znika przy niektorych pozycjach menu (np wylacza sie wyswietlanie szukajki kiedy ktos kliknie link do wyszukania albo calkiem czysci lewa kolumne dla wbudowanego forum, zeby srodkowa mogla tam wjechac i miala wiecej miejsca)
Fakt, że treść z środkowej kolumny była przy duża i aż suwak wstawiało, żeby całą stronę móc obejrzeć, ale teraz prawą (trzecią) kolumne schowało tak, że nawet kiedy w środkowej nic nie ma, to i tak nie jest wyświetlana, to samo z lewą. Pojawia się tylko menu, a powinnien być między innymi (potrzebny mi) fromularz logowania, którego ni widu ni słychu, mimo iż w modules->site modules acces jest public. Może nie w tym miejscu powinienem patrzeć? Swoją drogą przy okazji poruszę jeszcze jedną kwestię....
Mam na serwerze linuchowym zainstalowaną joomlę 1.0.8 w wersji ściągniętej z joomla.org, która jest w języku angielskim (nie zip'owana ale tar'owana). Nie mogę nigdzie dojrzeć czegokolwiek do ściągnięcia aby załadować tam język polski? Czy jest w ogóle coś takiego dostępne? Jak nie to czy będzie w najbliższym czasie, nie ukrywam, przydało by się :)

Rybik
11-04-2006, 11:36
polonizacja Joomla 1.0.8
a) frontend
- ściągnąć i zainstalować polski plik językowy
b) admin panel
- ściągnąć paczkę 1.0.8 PL stable od nas
- rozpadkowac lokalnie
- nadpisać: na istniejącą Joomla katalogi: admin, includes, modules, components/com_content (innych komponentow nie)
[tak mniej więcej wczoraj mi to Zwiastun przedstawił]

co do tego co widac na stronie to nic nie poradze, jak nie widze - a nie mam teraz czasu wchodzic na stronke ... ale moze napisz jakis adres, jakies ustawienia serwera itp....