PDA

Zobacz pełną wersję : Mycontent i edycja



lt38
26-03-2008, 22:15
Wiem, że trochę to będzie przydługie ale będę wdzięczny za przeczytanie a jeszcze bardziej za pomoc.
Chcę aby za pomocą Mycontent użytkownik (powiedzmy Author) mógł publikować i edytować własne artykuły od frontowej strony. Pierwszy problem mam z publikacją. Dopisałem linię do gacl.class.php (dzięki Inkos) gdzie dopisałem Authora z uprawnieniami do publikacji, ale tylko własnych czyli z parametrem 'own'. I nic - przycisk publikacji w Mycontent jest martwy. Gdy zmienię na 'all' to działa, ale wyświetlane są wszystkie artykuły i dotyczy to również Publishera. Jest jakiś sposób, by użytkownik widział tylko swoje i mógł włączać i wyłączać publikację?
Problem drugi to edytor. Nie chcę by były widoczne te opcje związane z grafiką, publikacją i metadanymi. Mycontent korzysta z com_content, więc zacząłem wyłączać w content.html.php niepotrzebne opcje. I operacja się udała, ale pacjent umarł bo nie można zapisywać. Okazało się, że mogę wszystko wyłączyć oprócz listy grafik dołączonych do artykułu. Jak ta lista jest to wszystko działa. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to obejść?

Z góry dzięki

inkos
27-03-2008, 20:35
Jest jakiś sposób, by użytkownik widział tylko swoje i mógł włączać i wyłączać publikację?
Wskazówka: komercyjny dodatek Article Factory Manager do sprawdzenia na extensions.joomla.org. Odszukaj go i sprawdz - jest dostepne demo. Tylko czy oto Ci chodzilo?

lt38
28-03-2008, 09:38
Dzięki. Obejrzałem demo i wygląda, że to może się nadawać, choć oczywiście co nieco pewnie przy tym trzeba zrobić. I nawet cena nie jest jakaś tragiczna, bo stówkę w sumie można wydać, no i w sumie trzeba jeśli to komercyjne. Choć z drugiej strony jest to kupowanie kota w worku, bo tylko widziałem demo, a tak naprawdę nie wiem jak to będzie działało, gdy postawię to u siebie. Szkoda, że nie można tego wypróbować.
No i szkoda, że nie dostałem jakiegoś koła ratunkowego jak sobie poradzić z tym na czym ugrzązłem, bo też jakieś wyzwanie jest :)). Ale chyba nie ma co tracić czasu i denerwować się, więc pewnie spróbuję z Articles Factory. I jeszcze raz dzięki Inkos.

inkos
28-03-2008, 12:00
Inna droga to komponenty typu JUGA jesli chodzi o ograniczenia dla frontu witryny lub cACL jesli chcemy ograniczyc uzytkownikow od zaplecza. To drugie rozwiazanie jest niezle choc kosztowne i z pewnoscia spelniloby Twoje oczekiwania.

lt38
31-03-2008, 11:40
Dzięki Inkos, choć - te rzeczy z ostatniego postu to 1szy nie bardzo, a drugiej nie sprawdzałem. Co do Factory Article Manager to bardzo na to liczyłem, ale przed kupnem postanowiłem się upewnić i wysłałem pytania: czy użytkownicy mogą edytować i publikować tylko i wyłącznie swoje teksty (na czym mi najbardziej zależy), czy w intotext może być normalny toolbar z edytora i czy podczas edycji można uploadować grafiki. Odpowiedź była, że te opcje są niedostępne :(. Na wszelki wypadek wysłałem jeszcze raz pytanie o edycji tylko własnych tekstów i czekam.
No i teraz to już nie mam pomysłu i trzeba będzie kombinować choć jeszcze nie wiem jak :).

lt38
31-03-2008, 14:05
No więc rezygnuję z tego Factory Managera, bo nic mi nie daje, ale przy okazji okazało się, że co najmniej połowę problemu rozwiązałem i może się to komuś przyda, więc opiszę. Oczywiście większość z tych czynności zrobiłem wcześniej, ale pominąłem tą najprostszą i banalną :).

Chciałem żeby z poziomu MyContent użytkownik 'Author' mógł wyłączać i wyłączać publikację swoich (i wyłącznie swoich) artykułów, więc zrobiłem:
1. Wpierw uzupełnienie kodu MyContent wg opisu z forum MyContent (http://joomlicious.com/index.php?option=com_smf&Itemid=35&topic=146.0)
2. W pliku gacl.class.php w katalogu includes dodałem po linii 186 (u mnie) nową linię:
$this->_mos_add_acl( 'action', 'publish', 'users', 'author', 'content', 'all' );
3. I teraz najbanalniejsze - w admince wchodzę do edycji menusów i wybieram ten, w którym jest link do MyContent. Klikam na niego i po prawej stronie są opcję. Opcję "Publisher view" przełączam na 'disable' i wszystko już działa. :))

Natomiast nadal mam problem z edycją włączaną poprzez MyContent, który w ten sposób wywołuje funkcję z com_content. Strasznie nie chcę by pojawiało się dolne okienko z grafiką, metadanymi oraz publikowaniem. Dotychczasowe próby (grzebanie w kodzie) jakoś mi nie bardzo wychodziły. Może ktoś się już tym bawił i może ma jakieś rozwiązanie? Albo jakaś podpowiedź.

Jola
31-03-2008, 16:38
Witam,
pomogę ale tylko podpowiedzią - dokładne opisanie byłoby nie fair wobec tych, co za taką przeróbkę zapłacili.
Znajdź w content.html.php kod odpowiedzialny za wyświetlanie części związanych z grafiką, publikacją i metadanym.
Jeśli chcesz wyłączyć ten widok tylko dla np autora to ustaw warunek i zamiast org. kodu wpisz
<div style="display: none;">......</div>
Podpowiedź druga:
Jeśli w miejscu ... nie będzie nic to artykuł nie będzie się zapisywał ( co już wiesz).
Trzeba umieścić tam konieczne to info np w polach typu hidden:
publish_down
publish_up
created_by_alias
metadesc
metakey
Myślę, że sobie poradzisz, już dużo zrobiłeś :).
Pozdrawiam

lt38
31-03-2008, 17:15
Dzięki :) Najprostsze rozwiązania zwykle najtrudniej zobaczyć. W każdym bądź razie jest ok i tylko jeszcze parę drobnych kosmetycznych zabiegów i gotowe prawie.
Raz jeszcze dzięki