PDA

Zobacz pełną wersję : Joomlastats nie działa po aktualizacji Joomli



big_krzysiek
27-03-2008, 00:30
Witam!
Problem, o którego rozwiązanie proszę wszystkich zaglądajacych do tego postu polega na:
Mam strone, działajaca już "troche" postawioną na Joomli 1.0.11. Chciałem ja zaktualizować do 1.0.15. Po drodze zrobiłem aktualizację do 1.0.13 i testuję co się wysypało, a co działa nadal poprawnie.
Przestały działać statystyki gromadzone w Joomlastats 2.1 pl.
Konfiguracji nie zmieniałem (tj do templatki dodany jest kod z joomlastats i ustawione w panelu konfiguracyjnym "gromadzić statystyki" ).
Jesli ktoś z Państwa ma jakiś pomysł..prosze o radę.
Pozdrawiam
Krzysiek

crazyluki
27-03-2008, 08:37
spróbuj od nowa zainstalować joomlastats. zrób kopię tabel z zapisanymi danymi z joomla stats, usuń w panelu administracyjnym i zainstaluj od nowa.
ps. jak uzywasz joomlastats to w konfiguracji joomli nie musisz mieć włączonego zbierania statystyk - wtedy masz podwójnie zbierane statystyki na swojej stronie- czytaj : strona się wolniej ładuje.

pozdrawiam

big_krzysiek
27-03-2008, 13:15
dziekuje za szybka odpowiedz, ale niestety to chyba nie to ...
mam zainstalowana druga joomle tzw testowa u tego samego uslugodawcy hostingowego (dokladnie te same parametry). na niej sprawdzam wszystkie "rzeczy" zanim zainstaluje je na tych "wlasciwych".
odinstalowalem joomlastats, usunalem tabele, zainstalowalem od nowa i nie liczy...
prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu ...

crazyluki
27-03-2008, 13:31
w panelu głównych ustawień masz włączone gromadzenie statystyk ? jesli tak to mozesz je wylaczyc.
w ustawieniach joomlastats wlacz zbieranie statystyk. Poza tym sprawdz czy na pewno w kodzie templatki (aktualnie używanej) masz odpowiedni kod wklejony.
Na jakiej wersji joomli teraz pracujesz ? 1.0.13 ? ja na tej wersji używałem i na pewno działa znakomicie.

big_krzysiek
27-03-2008, 14:00
witam ponownie..
jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz..
zainstalowalem na szybko mod_vcnt_ohne_c (http://www.schinkel.tv/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=2&Itemid=27) i wszystko dziala.
tak, teraz mam joomle 1.0.13 , docelowo chcialbym zaktualizowac do 1.0.15.
w kodzie templatki jest dodany kod z joomlastats, gromadzenie statystyk wylaczone... i nie dziala...
jeszcze raz odinstaluje i zainstaluje joomlastats, usune z bazy danych wpisy, posprawdzam wszytkie ustawienia i napisze jaki jest efekt...
pozdrawiam
krzysiek

big_krzysiek
27-03-2008, 22:59
dzieki za podpowiedz...
po prostu jakis niewyedukowany ludzik (czytaj... ja) poszedl na łatwizne i zamiast dodac kod z joomlastats do kazdej z templatek do wyboru dodal go w innym miejscu..a nastepnie nadpisal pliki podczas aktualizacji. dodatkowo posluguje sie opera i nie wyczyscil cache i w zrodle strony widac bylo kod z joomlastats.
wszystko jest ok, a pierwszy post to po prostu moje lenistwo.
pozdrawiam
krzysiek

crazyluki
27-03-2008, 23:08
czasem takie banały doprowadzają człowieka do obłędu i do nadmiernego wyszukiwania teorii spiskowych:)
a co do joomlastats - mi też sie zdarzyło błędnymi plikami nadpisać, więc podejrzewam co czułeś zastanawiając się co jest nie tak: )