PDA

Zobacz pełną wersję : Preoblem z wysywigiem



amost
11-04-2006, 12:53
"Witam,
zainstalowałem Joomla 1.0.7 Stable"
Potrzebuję, aby w WYSIWYGu była możliwość definiowania kolorów czcionek.
Standardowy edytor TinyMC nie posiada takiej możliwości (jedynie możliwość korzystania ze styli). Chciałem zainstalować sobie edytor JCE i pobrałem go ze strony:
http://www.cellardoor.za.net/jce/index.php?option=com_docman&Itemid=6
Zarówno komponent i jak i bot zainstalowały się pomyślnie.
Ustawilem ze domyslnym edytorem ma byc JCE, ale nadal nie dziala.
Probowalem juz chyba wszystkiego i nie mam pojecia dlaczego nie moge wlczyc JCE aby byl edytorem domyslnym..."

palik
11-04-2006, 13:15
może po prostu nie opublikowałeś bota (jeśli masz wersję PL nazywa się to "Dodatki Witryny") JCE Editor Mambot.

Nie działa czyli? Pojawia się pole tekstowe bez edytorka czy może pojawia się TinyMCE (JCE jest bardzo podobny i o ile pamiętam nawet w helpie jest tam napisane o TinyMCE więc może zmylić)

Jaką masz przeglądarkę? Jeśli IE lub Firefoxa to sprawdź czy przy wchodzeniu na stronę z edytorem nie pojawia się błąd javascript (w IE będzie żółty trójkąt na dole po lewej, w FF czerwone kółko na górze po prawe). Jeśli błąd się pojawia - przepisz go i wrzuć w google lub w 'szukaj' na forum ...

A może używasz Opery? Tam JCE w ogóle nie działa... :)

powodzenia

amost
11-04-2006, 17:25
Testowane to bylo na mozilli i firefoxie.
Dodatki byly zaladowane a nadal wyswietla sie TinyMC.
W komponentach pojawily mi sie dodatkowe opcje od JCE Admin.
Wszystko poustawiane i nadal nie dziala :(
Probowalem odinstalowac rowniez TinyMc, ale nie mozna, bo wypisuje, ze jest to modul ktory musi byc zainstalowany....

palik
11-04-2006, 18:43
a czy ustawiłeś domyśłny edytor zarówno w konfiguracji strony jak i konfiguracji profilu użytkownika w panelu administracyjnym? bo być może tu pies jest zakopany? Nie na 100% ale ja chyba w obu tych miejscach musiałem przestawić... dodatkowo w menu "dodatki witryny" bot musi być opublikowany, a tinymce dla pewności bym dał na nieopublikowany status... i sprawdź dokładnie, bo JCE ma w helpie napisane TinyMCE (bo to w końcu tinymce z pluginami)...

amost
11-04-2006, 21:57
Ustawilem w dwoch miejscach ze domyslnym edytorem ma byc JCE.
TinyMc przelaczylem na status nie aktywny.
I dalej nic..
Moze cos nie tak jest z ta wersja mambo lub z edytorem jce ?
Czy u Was to ruszylo bez problemu, jesli tak to czy moze ktos opisac krok po kroku i z adresami konkretnych paczek jakie instalowaliscie... ?
Za wszystko dziękuję.

palik
12-04-2006, 07:38
1. zrób screenshota jak masz uruchomiony edytor bo nie wierzę :)
2. oczywista sprawa ale sprawdzić nie zawadzi - po instalacji zmieniłeś opcje, wylogowałeś się, wyczyściłeś cache przeglądarki, i zalogowałeś? w tej kolejności?
3. nie masz przypadkiem linka do instalacji online?
4. może załóż dodatkowego użytkownika (admina) i sprawdź jak u niego to wygląda?
5. może w pliku configuration.php mimo zmian w panelu sterowania nadal masz $mosConfig_editor = 'tinymce'; ?

tyle mi przychodzi do głowy...

ja instalowałem zarówno z tego miejsca jakie podałeś jak i z plikowni tutejszej - obie instalki poszły gładko

amost
12-04-2006, 10:05
wszystko juz dziala poprawnie. Okazalo sie ze uzytkownik mial wlaczony domyslnie edytor TinyMC
Dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedzi a szczegolnie za ostatni post!!!
Pozdrawiam i thx Palik
amost