PDA

Zobacz pełną wersję : Szerokość stronki



Cierpa
27-03-2008, 20:33
Kolejne pytanie... (ale was męczę), gdzie się zmienia szerokość stronki? Wiem że w plikach szablonu, ale dokładnie gdzie?

inkos
27-03-2008, 20:43
Kolejne pytanie... (ale was męczę), gdzie się zmienia szerokość stronki? Wiem że w plikach szablonu, ale dokładnie gdzie?
Najpierw lektura pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl oraz dobra ksiazka albo kurs html i css a dopiero zadawanie takich pytań.

Cierpa
27-03-2008, 20:45
aha fajnie... a od czego jest ten dział? od reklamowania tandetnych książek za 100 zł?

Szibena
27-03-2008, 20:58
http://www.kurshtml.boo.pl

1. To nie jest reklama tylko rada, ponieważ chcąc prowadzić stronę musisz znać przynajmniej HTML i CSS.
2. Nie mów, że te książki są tandetne, bo wielu ludzi włożyło sporo pracy, by napisać książki, które dużo uczą.

crazyluki
27-03-2008, 21:04
Cierpa: wiesz, w życiu nie wszystko jest podane na tacy. Na tym forum, jak i na każdym innym często na większość zadawanych pytań są już odpowiedzi. Ty przychodzisz, nie czytasz demo.joomla.pl pomoc.joomla.pl, nie używasz wyszukiwarki na forum i od razu zadajesz pytanie. Nie oczekuj od Nas tego czego sam od siebie nie wymagasz.

Cierpa
27-03-2008, 21:55
kurcze już wiele rzeczy robiłem i łeb mi pęka... Nie wiem i poddaje się, w cms jest pagewidth ale nic się nie zmienia...

crazyluki
27-03-2008, 22:25
wiesz to pytanie które zadałeś jest dość że tak się wyrażę ogólne. Nawet bardzo ogólne. nie ma na to jednoznacznej recepty. musialbys podać jaka templatka, do jakiej wersji joomla, najlepiej jakbyś dał link i opisał co sam próbowałeś zrobić by zmienić ten rozmiar templatki. Wykaż inicjatywę, jak nie dasz rady - na pewno Ci pomożemy.

Cierpa
27-03-2008, 22:59
OK... Posiadam wersje Joomla 1,5. Wszystko to co ważne daje w pliku poniżej.

Strona: http://www.heartlessbestiary.yoyo.pl/index.php?option=com_phocaguestbook&view=phocaguestbook&id=1&Itemid=2
Pytanie: Jak zmienić szerokość szablonu?
Próba: W template.css.css zmieniłem wartość tego kodu, głównie width, ale nie pomogło :(

#pagewidth {
width:836px;
text-align:left;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
background:url(../images/bg_big.gif) repeat-y;

Cierpa
29-03-2008, 13:37
już podałem wszystkie wymagane informacje ...pomożecie... :D
Z góry dzięki !

mmike
30-03-2008, 13:09
Popatrz, skoro w #pagewidth masz width:836px;
ale zaraz w następnym kontenerze masz:
#header { width:796px;
to samo w #pathway
to raczej nie będzie Ci wyświetlał w szerokości #pagewidth.

Musisz usunąć te wszystkie width, pozostawiając sterowanie szerokością na poziomie #pagewidth.

Oczywiście moge sie mylic, bo trzeba by to przetestowac, ale tak ja to widze,

Cierpa
30-03-2008, 13:43
Nie pomogło:( Usunołem wszystkie wskazane funkcje "width" i ustawiłem nową szerokość w #pagewidth lecz stronka nie zmieniła swojej szerokości nawet o cm. Czy to może oznaczać, że stronka ma wbudowaną stałą szerokość?

mmike
30-03-2008, 15:31
Nie ma czegos takiego jak "wbudowana stała szerokość"
Patrzę na Twojego css i widzę jednak że te width zostały...

Cierpa
30-03-2008, 15:41
a teraz ?

mmike
30-03-2008, 17:19
teraz mam tak :)
404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania. Spróbuj jednej z następujących stron:


Strona startowa (http://www.heartlessbestiary.yoyo.pl/index.php) Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.

Cierpa
30-03-2008, 17:39
dobra rezygnuje z tego szablonu :P mam nowy, ale dzienx za all

qrdziel
17-03-2009, 10:31
też spotkałem się z tym problemem
tworzę templatkę, gdzie w css wpisuje:



body {
text-align=center;
}
#page {
width: 800px;
}
#top {
}a w index.php :



<body>
<div id:"page">
<div id:"top"> DOWOLNY TEKST </div>
</div>
</body>a stronka jest rozwalona w najlepsze na cala szerokosc przegladarki :(
domyslam sie, ze to jakis szkolny blad, ale ja tak dawno nie bylem w szkole :(

zwiastun
17-03-2009, 14:30
Banalny
Nie:
<div id:"page">
tylko
<div id="page">