PDA

Zobacz pełną wersję : Materiał statyczny jednocześnie z artykułami



funfelll
28-03-2008, 13:31
Mam problem. Robie stronke sportową. W menu stronki wstawiłem kluby sportowe. Po kliknieciu na dany klub chciałbym aby pojawiał się materiał statyczny (ogóle informacje na temat drużyny np. adres klubu itp.) a pod nim aby pojawiały się artykuły dynamiczne dodawane na bieżąco. Czy coś takiego jest możliwe? Jeśli tak to proszę o wyjaśnienie jak mogę to zrobić. Pozdrawiam!:)

funfelll
28-03-2008, 14:05
skoro już jesteś dla mnie taki uprzejmy to może byłbyś łaskaw wskazać gdzie mogę przeczytać o tym na pomoc.joomla.pl bo jakoś morduję się nad tym od paru dni i nic

inkos
28-03-2008, 14:10
skoro już jesteś dla mnie taki uprzejmy to może byłbyś łaskaw wskazać gdzie mogę przeczytać o tym na pomoc.joomla.pl bo jakoś morduję się nad tym od paru dni i nic
Można np. tak: tworzysz w swoich aktualnosciach kategorie oddzielnie dla kazdego z klubow. W opisach tych katalogow dajesz te informacje o klubie a natomiast wiadomosci dotyczace tej druzyny umieszczasz w tej kategorii. W menu tworzysz linki do kategorii. Bardzo skrótowo. Na pomoc.joomla.pl masz informacje jak tworzyć wiadomosci, kategorie itp. Wskazalem ci miejsca gdzie szukac ale wybacz nie bede tego wszystkiego za ciebie tworzyl. Opanuj najpierw podstawy a bedzie ci latwiej w zyciu z Joomla!.

A calkiem inny pomysl to komponent Joomleague lub podobne dostepne na extensions.joomla.org. Polskie pliki jezykowe dostepne sa na tym forum.

crazyluki
28-03-2008, 14:26
funfell: Znasz takie podstawy jakie poznałoby dziecko w pierwszej klasie podstawówki - proszę przeczytaj choć trochę pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl nim zaczniesz Nam zadawać pytania. Opis inkosa jest bardzo łatwy i zrozumiały jak ma się podstawy. Bez nich, nie ma co się zabierać do roboty.

kurtz
29-03-2008, 10:41
funfelll

sprawa jest bardzo prosta i możesz załatwić ja na kilka sposobów. ja podaje ten najłatwiejszy bez żadych filozoficznych wywodów.


W menu stronki wstawiłem kluby sportowe - i dobrze tylko każda z tych pozycji winna być odnośnikiem do materiału statycznego w którym opisałeś: o klubie, adres, skład, etc.

Tworzysz Sekcję dla tego klubu a w Sekcji Kategorię tego klubu. Niech to będzie Sekcja "Wisła Kraków" i Kategoria "Wisła Kraków".

W Panelu Adm. tam gdzie masz moduły, kopiujesz moduł np. Migawki lub Nowości ustalasz mu pozycję nową inną niż ta oryginalna (jesli nie masz to tworzysz nową pozycję modułu i nadajesz mu reguły:

Nazwa "Aktualności Wisła Kraków"
Wybierasz skąd mają być pobierane aktualności - w Twoim wypadku podajesz Sekcje "Wisła Kraków" i Kategorię "Wisła Kraków"
Ustalasz ile ma być podawanych wiadomości na stronie może być jedna a może być 100.

Otwierasz Materiał Statyczny przewidziany dla danego klubu i pod jego opisem wklejasz syntax

dla Joomla! 1.0.x
{mosloadposition nazwa_pozycji_modułu_migawek_lub_nowości_dla_dan ego_klubu}
dla Joomla! 1.5.x

{loadposition nazwa_pozycji_modułu_migawek_lub_nowości_dla_dan ego_klubu}

Działanie powtarzasz dokładnie dla każdego klubu.

Bez filozofii i odsyłania do tematów pomocy. Wiesz powiedz nie wiesz milcz.

Pozdrawiam

Icek Klezmer

funfelll
29-03-2008, 18:20
icek_klezmer

wielkie dzięki za profesjonalną pomoc!!! oczywiście wszystko działa tak jak chciałem! jeszcze raz wielkie dzięki!!!!

Grumens
23-04-2008, 09:50
Jeszcze mam pytanie dotyczace tego rozwiazania. Wszystko dziala ladnie ale w module newsflash moge ustawic sortowanie artykulow tylko za pomoca daty. Czy jedynym sposobem jest reczna zmiana dat artykulow, czy mozna jakos inaczej posortowac?