PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyśrodkowaniem tekstu w artykułach



jAZZMAN
28-03-2008, 14:09
Witam...

Wersja bazy danych: 4.1.21-standard
Metoda porównywania bazy danych: utf8_general_ci
Wersja PHP: 5.2.5
Serwer WWW: Apache
PHP działa na: cgi-fcgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.5.2 Production/Stable


Pisząc artykuł formatują położenie tekstu. Tekst jest ładnie wyśrodkowany, gdy daję podgląd, albo zapisuje artykuł i wchodzę na niego przez www zawartość jest wyrównana do lewej.

Pozdrawiam oraz proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

inkos
28-03-2008, 14:13
A moze w templatce masz gdzies jakiegoś left-a. Sprawdz zrodlo strony jakie masz w swojej przegladarce i porownaj go z plikiami css szablonu. Czy wszystko jest napewno ok?

mmike
30-03-2008, 13:12
Ważna uwaga - jak mozesz o cos pytac nie podajac adresu strony?
To jest prosba o wrozenie z fusów.

Taki problem jest do rozwiązania na poziomie css, ale nawet nie wiadomo w jakiej klasie to wprowadzic, skoro nie podałeś adresu....

m-mike

jAZZMAN
02-04-2008, 08:57
m-mike - słuszna uwaga, adres to http://dobosz.pl/hotel-dobosz/

inkos - blok z treścią wygląda następująco:

<div align="center">jakaś tresć.</div>

EDIT

Tekst, który nie dał się formatować był wklejany z notatnika do edytora w Joomli.
Jeśli wkleję tekst bezpośrednio jako do edytora html w Joomli, to potem w edytorze wizualnym da sie go formatować. Zgaduje, że problem był z enterami w tekście.

misiek1928
02-04-2008, 23:06
Zauważyłem podobną przypadłość u siebie. Tekst wklejony obojętnie skąd do WYSWI'a nie chce się wyjustować po zapisie, choć w podglądzie jest OK. Jeśli w kodzie html zmienię <div> na <p> to jest OK i problem znika... dobrze byłoby znaleźć przyczynę. Myślę, że leży ona gdzieś w CSS.

zwiastun
02-04-2008, 23:15
Dodać w arkuszu stylów styl wyśrodkowanego akapitu. Nie kombinować ze starymi znacznikami!

misiek1928
03-04-2008, 05:46
Z tym że obszar w którym dodawany jest tekst powinien być stylowo obojętny - po to mamy edytor wyswig. Co jeśli będę chciał żeby jedna część tekstu była wyjustowana a druga wyrównana do lewej?

No i zdaje się, że Twoja porada ma sens tylko wtedy, gdy piszemy kod artykułu a nie korzystamy z wyswig'a... zgadza się?

zwiastun
03-04-2008, 21:09
Co się ma zgadzać?
W edytorze można skorzystać z listy stylów, można też przełączyć się do trybu HTML i wpisać kod (co i tak robisz w swoim rozwiązaniu). Co to znaczy : "obszar w którym dodawany jest tekst powinien być stylowo obojętny" to ja nie mam zielonego pojęcia

misiek1928
03-04-2008, 21:16
Chodzi o to, że jeżeli nie zostanie wybrany żaden styl, to wpisany tekst (po sformatowaniu) powinien być wyświetlany tak jak opisują go DIV'y. NIestety jeżeli użyte zostaną DIV'y z parametrem align= to nic z tego, trzeba użyć paragrafów <p>... nie przeszkadza mi to specjalnie gdyż i tak jest em przyzwyczajony do pisania artykułów ze znacznikami html, ale skoro jest wyswig to nie powinno być takich problemów...