PDA

Zobacz pełną wersję : [problem] z Dodaj pozycję menu



Meriadok
28-03-2008, 23:03
Witam !
Nie mogę sobie naprawić błędnie wyświetlanego okna w PA "Dodaj pozycję menu" brakuje chyba jakiejś grafiki i nie tylko... nie moge nigdzie znaleźć tego... bardzo proszę o pomoc... załączam zdjęcie
http://img216.imageshack.us/img216/8049/bladoc0.jpg (http://imageshack.us)

mery_master
28-03-2008, 23:44
tam nie ma grafik :/ jak przebiegła instalacja joomli ?

crazyluki
29-03-2008, 09:54
gdzie masz serwer, jaka joomla, skad pobrana?

Meriadok
29-03-2008, 14:01
Instalacja Joomla przebiegła bez problemu, Joomla mam z polskiego pakietu instlacyjnego gdzie przed wgraniem moge wybrac moduły jakie chce aby CMS posiadał, wybrałem to bo zależało mi na całkowicie polskim PA i innych elementach, kiedyś już miałem CMS z tego Joomla Power Edition, serwis jest na darmowych serwerze OVH.ORG
Joomla pobrana z pe.joomlapl.com/

Meriadok
31-03-2008, 20:57
I co ?, nikt nie jest w stanie mi pomóc :/, bardzo proszę o pomoc

Meriadok
11-04-2008, 23:01
Szkoda ,że od dłuższego czasu nikt nie jest mi w stanie pomóc

inkos
12-04-2008, 10:23
Było już na forum więc tutaj nie ma obowiazku powielać tych samych informacji wielokrtonie. Pozatym dobrze bedzie jesli zainstalujesz sobie bardziej aktualna wersje Joomla czyli np. Joomla 1.0.15.

0fmymind
24-04-2008, 23:06
Ja nie wiem, ale może przy instalacji jak ustawia się CHMOD-y do folderów i plików to trzeba było folder images zrobic na 777 a ty może nie zrobiłeś? Chociaż tam i tak chodzi o zapisywanie a nie odczytywanie :| ale możesz spróbować :)

PS: sorki że tak późno odpisuje, ale lepiej późno niż wcale :)

Jola
25-04-2008, 00:23
Witam,
problem wynika z tego, że Joomla (w niektórych wypdkach) nie może odczytać parametrów z plików xml jeśli znajdują się tam wpisy z polskimi znaczkami - nawet jeśli kodowanie jest ustawione prawidłowo.
Nie będę wnikać co powoduje tą niemoc.
Spędziłam nad tym problemem wiele godzin i dopiero szukanie powodu dlaczego nie wyświetlają się parametry modułów i komponentów pobierane z plików xml naprowadziły mnie na winnego. :)
Rozwiązanie we wszystkich przypadkach jest jednakowe.
Otworzyć plik xml zastąpić wszystkie polskie znaki bezogonkowymi i zapisać. Można wykorzystać do tego program np Notatnik SP (kodowanie iso-8859-2 i win-1250) posiada opcję usuwania ogonków. Trzeba zwrócić uwagę żeby oprócz polskich znaków nie pozostały żadne krzaczki - jeśli otworzymy w niewłaściwym kodowaniu.
Żeby naprawić Dodaj pozycję menu należy pozmieniać wszystkie pliki xml znajdujące się w administrator/components/com_menus/
wewnątrz jest ok 20 katalogów, z których każdy zawiera pliki xml, który trzeba pozbawić polskich znaczków.
Takie kombinacje zadziałały na Joomla 1.0.12 stable (chwilowo musi zostać ta wersja).
W innym wypadku update do nowszej wersji (1.0.13) też rozwiązało problem.

Pozdrawiam

0fmymind
25-04-2008, 12:14
mam hosting ktorego obecnie uzywam na http://funpic.de jest tam duzo przestzeni dyskowej bo az 2,5 GB i wlasnie jak wgrywam pliki joomli to sie polskie znaki psują i to nie tyllko przy joomli bo przy wszystkim :( patrzylem oby dwa kodowania iso i utf i dupcia :) ale i tak uzywam cba.pl tzn. c0.pl bo cba ma problemy i baza mysql sie psuje :(

Jola
25-04-2008, 15:41
Witam,
dodaję, że jeśli chcemy polskie znaki to zapisanie wyżej wymienionych plików xml w kodowaniu utf-8 i z deklaracją kodowania utf-8 też rozwiązuje problem.
Co ciekawe Joomla - iso-8859-2 :)

Pozdrawiam