PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 po migracji a Google



ncl
30-03-2008, 11:41
Witam wszystkich.

Zrobiłem ostatnio migracje portalu z 1.0 na 1.5. Zrobilem migracje tak jak zalecano w manualu - czyli stworzylem tymczasowy portal z nowa Jommla na czas testow i sprawdzenia, po czym wylaczyc stary a w jego miejsce podlaczyc nowy.

Po migracji wlaczylem w serwisie na nowej Joomli - user friendly url.

I teraz mam pytanie. Zamirzam wylaczyc stary serwis (na 1.0) i wlaczyc serwis na Joomli 1.5 - jak na te sprawe spojrzy Google? Wiadomo ze oprocz adresu glownego, wszystkie pozostale adresy url ulegna zmianie (zmiana ze standartu na user friendly url). Czy musze jakoś powiadomić Google, czy może wylogować stronę z zasobów Google i po jakimś czasie zalogować ją na nowo?

Dzięki za rady.

kurtz
30-03-2008, 11:53
Obawiam się, że z powiadomieniem Google możesz mieć problem. Wyłącz starą i czekaj na robocika ... to wszystko co możesz zrobić.

crazyluki
30-03-2008, 11:54
usuń starą mapę strony i dodaj nowy plik sitemap.xml do google
pozdrawiam

ncl
30-03-2008, 14:02
usuń starą mapę strony i dodaj nowy plik sitemap.xml do google
pozdrawiam

Nie robiłem starej mapy strony. Zresztą nie małem pojęcia że warto to zrobić.
Jakie są twoje sugestie, żeby to dobrze zrobić (całe przejście).

Załóżmy że ma dwie strony
[1] stara strona na Joomli np. www.portal.pl
[2] nowa strona (porawiona, z url friendly), która jest tymczasowo na www.portal_roboczy.pl

Jak to teraz najlepiej (krok po kroku) zamienić?

Czy wejść w ftpa i zamienić nazwy folderów, czy ręcznie pokopiować wszystkie pliki? I jak z tym sitemap.xml?

crazyluki
30-03-2008, 14:06
tutaj masz narzędzia do tworzenia map strony
http://extensions.joomla.org/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=1806&Itemid=35
tworzysz taką mapę strony, następnie dodajesz ją do
https://www.google.com/webmasters/tools/siteoverview?hl=pl
to wszystko.

ncl
31-03-2008, 13:12
Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Mam pytanie do tych co przenosili serwis z Joomli 1.0 (stare url) na Joomla 1.5 (z friendly url) - czy odczuliście zmiane np. w Google? Czy serwis jest lepiej pozycjonowany?

kurtz
31-03-2008, 19:43
ale pozycjonowanie to nie tylko url'e, to także meta tagi, słowa kluczowe, wreszcie treść i elementy tej treści. naiwnie jest myśleć, że same tylko url'e zwiększą w sposób znaczny ranking strony. url to tylko prolog do dobrego zaindeksowania przez google'a.

ncl
01-04-2008, 02:19
ale pozycjonowanie to nie tylko url'e, to także meta tagi, słowa kluczowe, wreszcie treść i elementy tej treści. naiwnie jest myśleć, że same tylko url'e zwiększą w sposób znaczny ranking strony. url to tylko prolog do dobrego zaindeksowania przez google'a.

Zakładam że treść i wszytsko pozostałe jest OK, zresztą Google nie zwraca prawie uwagi na słowa kluczowe. W tym linku co podał Crazyzuki (ten drugi), dopiero teraz zauważyłem że mam ponad 180 podwójne meta-opisy, co wiąze się ze specyfiką starej Joomli 1.0 - a co jest obecnie (choć nie kiedyś) niemile widziane przez Google:

Odkryliśmy pewne problemy, które mogą mieć negatywny wpływ na pozycję Twojej witryny na naszych stronach wyników wyszukiwania.

Moja strona przez ponad 3 lata była na pierwszym miejscu w Google, a potem szlag to trafił. Kumpel mi już jakiś czas temu wspominał o "friendly url", ale nie myslalem ze to moze pomoc. Jego strony ostanio poszly mocno w gore, a z moich kilka w dol (mimo ze pare na starej Joomli dalej trzyma nr1 w Google)