PDA

Zobacz pełną wersję : Początki administracji - Joomla



Robis
30-03-2008, 17:02
Witam!

Jestem początkującym administratorem portalu w joomla! :)
Mam wobec tego kilka pytań:

Chciałbym aby strona wyglądała mniej więcej tak:
www.serwis.pulawy.pl/ksazoty/ (http://www.serwis.pulawy.pl/ksazoty/) tylko trochę nowocześniej, dlatego skorzystałem z joomla!


1. Mimo wybranemu językowi POLSKIEMU, cały panel admina oraz strona jest po angielsku.. czy to norma?
2. Czy header może być całym paskiem? Na mojej stronie część headera ucielo, a obok jest ramka (gdzie wczesniej byl newsflash) z napisem "TOP MODULE EMPTY". Czy da się tą ramkę usunąć? Wtedy prawdopodobnie byłby cały pasek...

Pomóżcie, proszę i napiszcie jak mogę to zrobić.

zwiastun
30-03-2008, 20:37
Więc lepiej byłoby, początkujący administratorze, wziąć na tapetę system, do którego masz pełną pomoc po POLSKU a nie POLSKIEMU!.

Robis
30-03-2008, 21:36
super... widzę że nie doczekam się od was pomocy

crazyluki
30-03-2008, 21:39
dostałeś pomoc. przeczytaj stopkę zwiastuna, bądź moją:)
pozdrawiam

Robis
30-03-2008, 21:51
Dobrze, ale mi chodzi o to, żeby usunąć moduł zawarty w "top".. Załączam screena:


1. Wyskoczył mi dziwny pasek na samym środku, w jpg tego nie ma... Próbowałem włączyć moduł szukania, myślałem, że go zakryje..

2. Ten pusty moduł zakrywa część headera.. w jaki sposób mogę go usunąć?

zwiastun
30-03-2008, 21:54
Poznaj podstawy. Inaczej będziesz stawiać pytania, na które nikt Ci nie będzie odpowiadał!

Robis
30-03-2008, 22:08
nigdzie nie moge znalesc... szukam jak usunac modul.... moze mam jakos inaczej szukac? kurcze chyba po to jest forum zeby pomagac ludziom, ktorzy wczesniej nie mieli do czynienia z joomlą..

zwiastun
30-03-2008, 22:41
To nie jest tak, że sobie usuniesz moduł. Bo modułu tam po prostu nie masz. Masz miejsce na moduł, którego nie wykorzystujesz. Powtarzam jeszcze raz: ZDOBĄDŹ przynajmniej podstawowe wiadomości o Joomla! Nikt Ci tutaj nie będzie powtarzał poradników!

Robis
30-03-2008, 23:07
ok... tylko pomoz mi jeszcze w jednej rzeczy.. jak tworze nowe menu to automatycznie robi mi sie jako pierwsze.. a co jesli chcialbym je przesunąć? np. żeby było jako drugie czy trzecie? powiedzcie mi to i na dzisiaj dam spokoj :P :)

zwiastun
30-03-2008, 23:13
Po zapisaniu wyedytuj i ustaw kolejność

Robis
05-04-2008, 10:16
Dzięki za pomoc

Robis
09-04-2008, 21:42
1. słuchajcie a jak to jest w przypadku kiedy chcę przenieść się na starszą/nowszą wersję joomli? tracę wszystkie zapisane dane? można zrobić to jakoś bez utraty niczego? (aktualizacja) w jaki sposób?


2. jak mogę zrobić coś a'la miniaturkę we flashu jak jest na niektórych stronach opartych na joomla! (wyskakuje tylko oddzielne okienko, reszta wycieniowana):

inkos
09-04-2008, 23:11
1. Poznasz podstawy to bedziesz mogl sie zabrac za cos takiego inaczej twoja Joomla pozna iz to dla ciebie czarna magia i wywinie ci takiego orła ze serwer wyląduje w kawałkach. :) Poznaj podstawy a dopiero zabieraj sie za trudniejsze rzeczy. Po prawidlowym przeniesieniu i ponownej konfiguracji nie tracisz nic.

2. Jogadgets.

stasio
09-04-2008, 23:16
1. zawsze mozsz spróbować metody stosowanej przez beduinów... co dziennie robili backup wioski an wypadek wojny... zrób backup bazy nim weźmiesz sie za aktualizacje lub inne cuda na kiju

Robis
10-04-2008, 09:05
dobra zainstalowałem już sobie jogadgets i ten jakiś folder _jgfw_ wrzuciłem do katalogu głównego strony.

ale co dalej? opublikowałem mambota, ale nie umiem z niego korzystać :/

niby przeczytałem wszystko po angielsku jak to zrobić, ale nie wiem co edytować, w jakim pliku (np. żeby dodać galerie).

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć?

inkos
10-04-2008, 10:39
Poszukaj u jokrisa jest tam tekst co jak gdzie i dlaczego - jokris.info

Robis
10-04-2008, 15:25
byłem tam i szukałem... ale nic mi to nie dało. jest tylko podany kod np. do galerii. a gdzie go wpisać?

inkos
10-04-2008, 16:58
a gdzie go wpisać?
W artykule czy yto dynamicznym czy statycznym oraz we własnych modułach. A tak przy okazji zapoznaj się z pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl - nie bedziesz musiał zadawac tak podstawowych pytań.

Robis
10-04-2008, 18:45
kurcze wpisywałem już wcześniej, ale nie działało.. :/ ale wcześniejszy kod brałem z jokrisa.

teraz wziąłem ten z README i działa ;) dzięki

Robis
13-04-2008, 21:44
a jeśli chcę przenieść stronę z serwera darmowego na serwer płatny, ze zmianą bazy mySQL... jak to zrobić?

zwiastun
13-04-2008, 22:11
Wybacz, ale to nie jest Twoje prywatne forum z Twoim prywatnym wątkiem. Podnosisz już kolejny temat w tym samym wątku. Na dodatek zgłaszasz problem z serii: 100 razy już było, proszę po raz 101.
Zamykam temat.