PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją



pirex
09-11-2005, 16:15
Witam przy instalacji Joomla 1.3Pl - krok 2 otrzymuję następujący błąd:



Podczas importu bazy danych pojawiły się błędy. Nie możesz kontynuować. Usuń przyczynę i spróbuj ponownie.

Komunikaty o błędach::



SQL=Specified key was too long; max key length is 1000 bytes:
- - - - - - - - - -
# Table structure for table `jos_core_acl_aro`

CREATE TABLE `jos_core_acl_aro` (
`aro_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`section_value` varchar(240) NOT NULL default '0',
`value` varchar(240) NOT NULL default '',
`order_value` int(11) NOT NULL default '0',
`name` varchar(255) NOT NULL default '',
`hidden` int(11) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`aro_id`),
UNIQUE KEY `section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
UNIQUE KEY `jos_gacl_section_value_value_aro` (`section_value`,`value`),
KEY `hidden_aro` (`hidden`),
KEY `jos_gacl_hidden_aro` (`hidden`)
) TYPE=MyISAM
= = = = = = = = = =

inferior
09-11-2005, 16:30
po prostu wywalić stare bazy i zainstalować nową?

stone
09-11-2005, 21:06
ewentualnie cos zapytac sie admina serwera czy nie jest to wina ustawien SQL-a

livio
11-11-2005, 23:01
Takie "cuda" dzieją się przy wersji 5.cośtam.cośtam bazy danych MySQL.
Widać to dosyć często przy instalacji Joomla! na kontach założonych w www.haa.pl (http://www.haa.pl/).

livio
11-11-2005, 23:02
Widać to również na kontach z host.sk (http://www.host.sk/) itd.

rb_zg
13-11-2005, 22:16
Tak jest, potwierdzam, że jest to problem występujący na serwerach z zainstalowanym już MySQL 5.
Pytanie tylko, jak naprawić ten problem.

--
Pozdrawiam

livio
14-11-2005, 18:44
"Cofnąć" MySQL-a do wersji 4.
To jest rozwiązanie.

rb_zg
15-11-2005, 08:08
Zaiste genialne rozwiązanie :(
Zgodnie z tą zasadą - jeśli macie problem z WinXP, zainstalujcie odrazu Win3.11

--
Pozdrawiam

Adam
16-11-2005, 12:10
Ja zaś zainstalowałem Joomla bez problemu, ale na stronie głównej pokazuje mi jtakie błędy (screen). Czy coś da się z tym zrobić? Przeglądałem te podane linijki kodu w podanych katalogach, ale nie mam pojęcia w czym tkwi błąd.
Tu link: http://www.lepidoptera.slask.pl/Picture6.png

No i witam oczywiście na Forum :)

zwiastun
16-11-2005, 12:18
Obrazek nieczytelny. Sprawdź, czy nie masz w pliku języka za końcowym znacznikiem zamykającym php spacji. Sprawdź to samo w pliku configuration.php
To jest powód, choć niekoniecznie w tych plikach, ale inne nie przychodzą mi na razie do głowy

Adam
16-11-2005, 12:32
Tu cała strona: http://www.lepidoptera.xtp.pl/

Dzięki zwiastun, ale to niestety nie to :(

Aron
16-11-2005, 12:49
Tu cała strona: http://www.lepidoptera.xtp.pl/

Dzięki zwiastun, ale to niestety nie to :(
Jeżeli chodzi o darmowe serwery (jak widzę po postach) to proponuję wsadzić joomlę na 60free.ovh.org (http://60free.ovh.org) (ma PHP 5 ale chasa). Proszę bardzo tutaj widać (http://aron.ovh.org). Jedyny mankament to baza mysql kodowana w UTF-8, a co za tym idzie przydała by się wersja polskiego langa dla joomli w UTF-8.

Adam
16-11-2005, 13:15
Niestety, to nie jest darmowy serwer. Spełnia wszystkie wymagania do instalki joomla, mambo itd. Mambo zainstalowałem bez problemu na tym serwerze, a z joomla jakieś jaja wychodzą - trza będzie wrócić do mambo ;)

Aron
16-11-2005, 13:32
Niestety, to nie jest darmowy serwer. Spełnia wszystkie wymagania do instalki joomla, mambo itd. Mambo zainstalowałem bez problemu na tym serwerze, a z joomla jakieś jaja wychodzą - trza będzie wrócić do mambo ;)
Może i nie darmowy ale założyłem konto, poczekałem na maila aktywacyjnego (fakt, że kilkanaście godzin to długo ale...), założyłem bazę mysql, wrzuciłem instalkę Joomla po FTPie, zainstalowałem bez bólu i zapłaciłem za to wszystko 0,00 zł z VAT. Fakturę wysłali mi pocztą na drugi dzień. Więc o co chodzi???

Adam
16-11-2005, 13:51
Aron - odszedłeś od tematu! Ja się nie pytam o darmowy serwer, ani żaden inny (mój jest ok), ale co to za bugi na stronie i jak je usunąć?!

inferior
07-12-2005, 19:56
... jak w temacie: Czy ktoś rozwiązał ten problem - spawa jest POWAŻNA, ...
i jeżeli ktoś wie jak ominąć problemy z php 5 (0,4 etc)

Pozdrawiam

Marek

stone
07-12-2005, 20:50
@Adam czy nadal masz ten problem na Twojej stronie wyglada wszytsko OK

@inferior jaki dokładnie problem (bo sie zgubiłem) :)

inferior
07-12-2005, 21:21
Chodzi o kodowanie polskich znaków na serwerach pod php 5, np. problemy z UTF-8
Po zainstalowaniu systemu nie można dojść do ładu z wyświetlaniem polskch znaków. Pomimo przestawiana w bazie systmu na PL standard ISO etc, nawet podmiana kodowania w samej bazie nie przynosi rezultatu, nic... Chyba niektórzy sobie poradzili :> Ośmielam się więc zapytać - jak?

stone
07-12-2005, 21:53
php5 biegly nie jestem i poza tym ze a problemy z joomla z aduco powiedziec nie moge. Natomiast jezeli jest problem z kodowaniem w bazie (i generalnie z polskimi znakami) moze lepiej skorzystac z oryginalnej (angielskiej wersji) i doinstalowac polski frontend?

zwiastun
07-12-2005, 23:58
1. Najpierw strona Adama, już nie wiem, o co chodzi.
Jeśli o kodowanie znaków, to błąd jest w pliku szablonu index.php:

w linii:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;>charset=iso-8859-2" />
po html jest niepotrzebny nawias ostry, powinno być:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
To znany bład templatek z serii 247....
Odnośnie rozwiązania sprawy z php5 - i kodowaniem - w dziale downloadu jest hak do zastosowania, gdy mamy kodowanie w ISO-8859-2; hak jest TYLKO do wersji 1.03 PL test!

dalamar
12-12-2005, 14:22
Witam wszystkich.
Na początek przyznam sie odrazu, że jestem całkowitą świeżynką w tematyce cms i mySQL, więc z góry dziękuję z wyrozumiałość. Wczoraj w nocy zainstalowałem sobie mySQL 5, php 4 i joomla 1.04 eng.

Wszystko się udało, ale coś jednak jest nie tak bo:
-nie mogę dodawać użytkowników z panelu administracyjnego
-żaden user nie może zarejestrowac się
gdyż pojawia mi sie komunikat z błędem:
"mosuser::store failed </br>Field 'params' doesn't have a defaults value SQL=INSERT INTO jos_users ( 'id','name','username','email','password','usertyp e','block','gid','registerDate','activation') VALUES (.........)"
Sprawdziłem liczba pól się zgadza, a że z mySQl jeszcze noga jestem to nei wiem o co Joomli chodzi.

Druga sprawa.
Prubowałem sie połączyć z pracy z moja stronką. Miś spod Win98 się połączył ale większość rzeczy nie działa, brakuje obrazków i w panelu administracyjnym nie działa większość przycisków, zaś u mnie w domu wszystko ok na WinXP. Czy problem tkwi w OS?

Trzecia sprawa to tutoriale.
Wiem, że wiele osób o to pytało, ale ciężko jest znaleźć jakieś sensowne tutoriale.
Nie tylko quickstart, ale rownież informacje o konfiguracji, administracji oraz pisaniu pod Joomla. Więc proszę jakby moderator forum mógłby stworzyc temat z linkami do różnej maści poradnikow do Joomli po polsku jak i po angielsku. Przeszukałem forum i znalazłem kilka chaotycznie porozrzucanych linkow.

Z gory dziekuje za pomoc nowemu członkowi społeczności Joomla.

dalamar
12-12-2005, 15:40
Wiem w czym problem, ale nie wiem czemu tak jest.
Przy rejestracji wyskakuje błąd, w którym Joomla próbuje wpisać dane do tabeli jos_users. Na te dane sklada się 10 pól:

'id','name','username','email','password','usertyp e','block','gid','registerDate','activation'

ale baza mySQL po wydaniu polecenia DESCRIBE jos_users pokazała mi, że w tabeli jest 13 pól:

'id','name','username','email','password','usertyp e','block','sendEmail','gid',
'registerDate','lastvisitDate','activation','param s'.

Pytanie tylko dlaczego jest taka różnica skoro bazę wraz z tabelami utworzył instalator Joomla. Wiem, że mogę sie błaźnić i różnica w ilości pól może tu nie mieć znaczenia, ale jakby mi ktoś szybko odpowiedział.

Nie działa u mnie jak sie również okazało dodawanie sekcji, po kliknięciu przycisku apply otrzymuje strone z komunikatem:
Fatal error: Call to undefined function: geterrormsg() in d:\inetpub\wwwroot\test\administrator\components\c om_sections\admin.sections.php on line 298

zaś we wskazany pliku znajduje następujący warunek:

if (!$row->store()) {
echo "<script> alert('".$row->getErrorMsg()."'); window.history.go(-1); </script>\n";
exit();
}

A podaje jeszcze wersje programów.
mySQL 5.0.15
php 4.4.1
IIS 5.1
Joomla 1.0.4 eng

Miłego dnia.

stone
13-12-2005, 21:22
Problemem jest zbyt nowa (o wiele) wersja MySQL-a. I to jest najprawdopobniej przyczyną całego zła.

dalamar
14-12-2005, 00:11
Dzieki, zdazylem juz do tego dojsc czytajac tony postow na forum pl i org.
Faktycznie zmiana serwera mySQL na starczy pomogla.
Mam za to inny problem.
Generalnie wszystkie moje instalacje Joomla dzialaja jedynie na userze root i to pod warunkiem, ze zmienie temu userowi haslo na haslo zapisane w starym formacie:

set password for 'root'@'localhost' = old_password('nowe haslo');

Jednak gdy prubuje stworzyc nowego usera, prawde mowiac nie wiem jak bo jestem zielony, ale robie to tak:

create database joomla;
grant all on joomla.* to joomlausr identified by 'haselko';

jednak wtedy w 2 kroku Joomla pisze, ze zly login lub haslo, wiec problem z kodowaniem hasla. Gdy probuje ustawic haselko jak dla roota dostaje komunikat:

error 1133 (42000): Can't find any matching row in the user table

co jednoznacznie wskazuje na to, ze baza nie znajduje takiego usera, lub takiego hosta.
W tabeli user w bazie mysql uzytkownik joomlausr ma w polu host znak % a nie localhost jak uzytkownik root. Malo tego po tym zabiegu z haslem mam dwoch rootow, z czego jeden ma localhost wpolu host drugi zas %.

Ktos pomoze, jak stworzyc usera w bazie z prawami do nowej bazy tak zeby joomla mogla sie zainstalowac, rowniez musze zmienic haslo na haslo w starym formacie kodowania.

Dzieki.

livio
14-12-2005, 19:29
Joomla! nie działa dobrze z MySQL 5. To prawda.
Dlatego też niektórzy rezygnują z usług pewnego serwisu, oferującego takową bazę danych.