PDA

Zobacz pełną wersję : Podział długiego artykułu w J 1.5



ncl
01-04-2008, 03:11
Witam.

Jak zrobić w Joomli 1.5 podział długiego artykułu na kilka podstron, jak np. w artykułuch WP - zobacz zdjecie w linku (zielona strzałka).
http://img143.imageshack.us/img143/6453/testtj7.jpg

Wiem że jest pagebreak - i mam następna i poprzednia + tabelka spis treści, ale jest to bardzo niefunkcjonalne i nieestetyczne.
Czy można to zrobić tak jak w WP (na zdjeciu powyzej) zeby było widać np. w przypadku 3 stron że np. 1 z 3, albo 2 z 3, i żeby było to na dole pod artykułem, a nie jak tabelka spis treści gdzieś w artykule?

[2] Czy jest możliwe, aby długie artykuły automatycznie podzieliły sie na ileś tam podstron o zadanej długości - np. dochodzę do końca reklam, pagebreak i znowu od góry, itd itd...

zwiastun
01-04-2008, 03:56
Z tym samodzielnym dzieleniem się to jak z samodzielnym pisaniem. Mogłyby się same pisać, no nie? Ale się, niestety, nie piszą i nie napiszą!
Estetyka? Przecież to nie Joomla! określa Ci estetykę, a szablon i CSS. Spis treści jest niefunkcjonalny? Coś mi się zdaje, bracie, że pleciesz by pleść, bezmyślnie trochę.

ncl
01-04-2008, 12:45
Z tym samodzielnym dzieleniem się to jak z samodzielnym pisaniem. Mogłyby się same pisać, no nie? Ale się, niestety, nie piszą i nie napiszą!

Ja mówie o funkcji czysto technicznej (dzielenie tekstu), a nie kreatywnej (pisanie). Równie dobrze możesz powiedzieć że można samodzielnie ręcznie numerować strony w długim dokumencie Worda (i jest sporo osób, które tak robią) - tylko po co - skoro jest funkcja automatycznie numeracji stron.

Wiem że jest opcja ręczna, więc pytam czy ktoś zna może sposób na zautomatyzowanie tego.

Tak samo w przypadku spisu, wiem że można pogrzebąc w templatce, ale może jest jakiś moduł zenętrzny, który wyświetla to w sposób, w jaki by mnie to interesowało...

zwiastun
01-04-2008, 20:30
Nie chce mi się wdawać w bezsensowne polemiki. Niemniej.
Strona internetowa to nie książka. Jak więc w "czysto techniczny sposób" chciałbyś dzielić na strony.
Pal licho, to akurat wyobrażalne. Ale jak potem wygenerować do tego spis treści, to moją wyobraźnię przerasta zupełnie.
Takich cudów nie ma. O ile wiem, nie tylko w Joomla!

stansfield
11-01-2009, 22:45
szanowny administratorze, albo ja jestem ułomny, albo nie odpowiedziałes precyzyjnie na zadane pytanie przedmówcy...
Mnie tez interesuje, w jaki sposób podzielic treść artykułu, by nie było spisu treści (to akurat da sie wylaczyć) i aby na dole strony widniały tylko numerki:
1, 2, 3
a nie:
<< Początek < Poprzednia 1 2 Nastepna> Ostatnie>>

A jeszcze chetniej, by jakiś bot podzielił tekst automatycznie na równe "kawałki" by nie robic tego stricte ręcznie

pozdrawiam
stansfield

zwiastun
11-01-2009, 23:07
Bo Twoim zdaniem precyzyjna odpowiedź to taka, z której wynika, że jest rozwiązanie, tylko je wziąć i zastosować. Przykro, ale nie ma albo ja go nie znam.
Możesz skorzystać z właściwości szablonów w Joomla 1.5 i za pomocą techniki nadpisywania szablonów stworzyć własny szablon paginacji zamiast standardowego.
Wygląd definiujesz w pliku pagination.php, który umieszczasz w katalogu /html swojego szablonu.

stansfield
19-01-2009, 15:55
I na taka odpowiedź liczylem :)
Do tej pory nie wiedziałem, który plik odpowiada za zmiany dzielenia stron.
Zaraz zabieram sie do grzebania w kolejnym pliku :)

Dziekuję