PDA

Zobacz pełną wersję : Mini FrontPage - pozycja



Cierpa
01-04-2008, 20:15
Znacie taki moduł do joomli 1,0? Mam z nią problem, nie wiem kilka rzeczy.
Po pierwsze: po zainstalowaniu do Joomli 1,5 (wyłączyłem wiadomo co) chce aby newsy ukazały się na miejsce starych. Jak to zrobić? No tak po prostu wskazać miejsce w opcjach modułu. A jaka jest ta opcja? Jak się nazywa? Jak wyłączyć stary system newsów?
Opowiecie na pytania. Proszę :)

kurtz
01-04-2008, 21:03
przecież masz wyraźnie wskazane w ustawieniach który [cyframi] numer sekcji i kategorii podać do wyświetlania.

odpublikować starą pozycję modułu, który pokazywał listę newsów i zastapić miniforntpage'm.

chcesz ich wiecej ? - duplikuj i nazywaj je jak chcesz. oczywiście w parametrach podając własciwe pozycje sekcji i kategorii z których ma pobierać newsy.

Cierpa
01-04-2008, 21:08
odpublikować starą pozycję modułu, który pokazywał listę newsów i zastąpić miniforntpage'm.
właśnie a jak się nazywa ten moduł?

kurtz
01-04-2008, 21:14
stary ja nie wiem jakim modułem pobierasz se tam newsy.

migawki, nowości, popularne ?

co ja ? jasnowidz ?

Cierpa
02-04-2008, 20:20
nie rozumiem cię icek_klezmer. Korzystałeś kiedyś z Joomli? Jeżeli tak to musiałeś napisać chociaż jednego news i chyba dobrze wiesz gdzie się one znajdują. Nie znam nazwy położenia. Może to być np. header, albo footer.

Ale pytanie u mnie brzmiało: Jak zamienić moduły tak aby zamiast starego systemu newsów (standardowego) wyświetlany był Mini FrontPage.

kurtz
02-04-2008, 20:26
opublikować go w pozycji starych systemów newsów a stare odpublikować. Natomiast jeśli chodzi o lokalizacje moich newsów - są w Sekcji 'Nowości' i Kategorii 'Aktualności'. Zwykle właśnie tutaj zapisuję artykuły typu NEWS.

Cierpa
02-04-2008, 20:48
a wyświetlanie ich? Bo widzisz kiedy uruchamiam MiniFront Page System News to ukazuje mi się okienko rozwijane "pozycja". Mam tam do wyboru: Advert (1,2,3), newsflash, footer, left, right, banner, botton, debug, inset, top, user (1,2,3,4,5,6,7,8,9), pathway, syndicate.

Natomiast ja Newsy mam standardowo: News -> Lastes

kurtz
02-04-2008, 20:52
ja nie wiem jaką masz templatkę, jaki w niej układ modułów, itd. Wiesz to Ty i nikt poza tobą. Ja nie wiem w jakiej pozycji powinieneś to opublikować. Zobacz sobie w jakiej opublikowany masz stary system newsów i w tej samej opublikuj Mini Front Pejdża. No już łatwiej - nie posiadając żadnych wskazówek opisać się tego nie da.

Cierpa
02-04-2008, 20:59
nie udało się ;( U mnie moduł "Lastes News" jest w pozycji "User 1". Wyłączyłem ten moduł i włączyłem MiniFront Page ustawiając go w "User 1" Na stronie widać moduł z starej wersji news

kurtz
02-04-2008, 21:08
próbuj wyczyścić cache przeglądarki, sprawdz czy Mini Front Pejdż jest opublikowany i czy przypisałeś mu właściwą sekcje i kategorię.

nie spotkałem się nigdy żeby nie zadziałał. jeśli chodzi o moduły to TP dopracowuje je - gorzej z szatami.

Cierpa
02-04-2008, 21:28
Nadal nic...
Znalazłem na necie podobny problem do mojego... i facetowi udało się udostępnić MiniFront Page na swojej stronce, kombinując w index.php stronki.
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=40&t=201332&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Jeżeli będziesz wiedział jak to zrobić mogę przesłać ci pliki template, bo ja nie czaję tego co oni tam zrobili

kurtz
02-04-2008, 21:39
tamta osoba nie miała na stronie forntowej możliwości wstawienia tego modułu dlatego, że było tam tylko mainbody a w nim mozna było publikować wyłacznie artykuły. domniemam, że była to templatka 3 kolumnowa. Right, Mainbody i Left. Ty z tego co mówisz pozycję do opublikowania tego modułu masz, więc tamten problem nie dotyczy ciebie w żaden sposób.

szczerze mówiac nigdy nie spotkałem się z brakiem możliwości funkcjonowania tego modułu.

Twój problem wynika jak domniemam z braku umiejetności elementarnych działania Joomla!.

zanim cokolwiek zaczniesz instalować - odsyłam do lektury plików pomocy na www.pomoc.joomla.pl

w tym topiku przestawione zostały wszelkie możliwosci rozwiązania problemu, braku emisji treści za pomocą tego modułu. Tak jak wspomniałem, działał mi na templatach klubowych i darmowych.

moduł posiada też plik pomocy - wystarczy w niego kliknąć aby dowiedzieć się jak funkcjonuje. Informacja ta dostępna jest poniżej głównych parametrów dot. w/w modułu. wywnoskujesz z niego co i jak należy zrobić - chociaz nie jest to nic innego niż to co starałem ci sie tutaj naświetlić - tylko po polsku.

Cierpa
02-04-2008, 21:49
plik pomocy? chodzi ci o "mod_minifrontpage"
Znajduje się w nim taka linijka na samej górze

// Move this CSS link into your index.php header to make this module valid XHTML
echo '<link href="'.$mosConfig_live_site.'/modules/minifrontpage/style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />';
echo '<!-- MiniFrontPage Joomla Module by TemplatePlazza.com -->';

Dodałem tą linijke do mojego index.php pod header ale nic nie działa :(

kurtz
02-04-2008, 21:54
a czy ja tobie kazałem dodawac cos ?? serio powiadam, poczytaj sobie co to jest Joomla!, jak to działa z czym się to je. Dopiero potem zaczynaj cokolwiek. Nic na siłę, dopóki nie zrozumiesz co do ciebie piszą.

Cierpa
02-04-2008, 21:56
spoko dostosuje się :) minie sporo czasu zanim dobrze obcykam joomle...