PDA

Zobacz pełną wersję : [problem] moduł search - rozbudowanie.



ptaszny
01-04-2008, 21:17
Mam stronę na ,której jest parę materiałów statycznych z joomli i wrzucony jako kod php cennik - bo to serwis komputerowy. Użycie modułu search ogranicza się do materiałów statycznych itp. a chciałbym żeby uwzględniał również sprzęt z cennika. Jak to zrobić? Proszę o pomoc.

inkos
01-04-2008, 22:05
Wskazówka: Najprościej własna wyszukiwarka obsługująca ten cennik.

kurtz
01-04-2008, 22:11
a ten cennik to co ? plik .xls ? każdy produkt ma wlasny artykuł w którym jest opisany i tam też znajduje się jego cena ?

ptaszny
01-04-2008, 22:16
Osobna wyszukiwarka do cennika? Ale czy można podpasować takową pod cennik ściągnięta z kądś, czy tylko wchodzi gre samemu stworzenie od podstaw?

kurtz
01-04-2008, 22:21
ja nie bardzo kontaktuję o co ci chodzi. nie kumam co to jest Cennik, czy o jest obrazek, artykuł oddzielny da kazdego komputera czy tam jego części, czy jest to film krótkometrażowy. Nie wiem a Ty tego nie piszesz. A może to zwykła naklejka na monitor ... ?

Jeśli kazdy artykuł przynależny jest produktowi i tam podana jest cena to masz dwie alternatywy.

VirtueMart [z wyszukiwarką zaawansowaną] w trybie katalogu lub odrobinę po swojemu zmodyfikowany iJoomla Search & Archive [Demo na stronie iJoomla.com].

Pozdrawiam

Icek Klezmer

ptaszny
01-04-2008, 22:22
Może prościej, nie wiem czy mogę bo mogą uznać za reklamę - http://cyberion.com.pl - ten cennik to menu Zakupy.

kurtz
01-04-2008, 22:27
iJoomla Search & Archive - zaloguj się do strony Demo. Możesz ustawić sobie sekcje i kategorie wg poszczególnych gałęzi produktowych.

W momencie kiedy klient zacznie wyszukiwać bedzie miał wybór z sekcji, kategorii i wg słów. można dodać własne pola tylko trzeba pogrzebać w kodzie - odrobinę.

Popatrz sobie jak to wyglada od strony admina i od strony szarego użytkownika.

Powinno podejść Ci - skoro czegoś takiego oczekujesz.

Z tym małym wyjątkiem, ze trochę bedziesz musiał opisać się o nie wiem - spec. tech tych produktów - bo jednak kazdy moduł wyszukiwania bazuje na artykułach zawartcyh w sekcji - ot tak zwykłego tekstu nie wskaże żaden. bo niby jak ? :)

ptaszny
01-04-2008, 22:48
cennik jest doczepiony jako podstrona wyswietlana na stronie joomli , a chcemy zeby wyszukiwarka brała ja tez pod uwage , wiec moze mozna jakos dodac strone cennika do przeszukiwania w wyszukiwarce ?

zwiastun
01-04-2008, 22:51
Cennik wyświetlany jest we wraperze. Standardowa wyszukiwarka go nie obsłuży. Niestety. Sensownej rady raczej się nie spodziewaj, musiałaby brzmieć np. tak: stwórz komponent wyświetlający ten cennik, a do niego bota integrującego z wyszukiwarką Joomla

PS. Link do strony - gdy potrzebna rada, można śmiało podawać. Raczej potrafimy rozpoznać próby reklamy od prośby o radę :)

kurtz
01-04-2008, 22:54
chyba raczej autorski skrypt. nie sądzę, żeby coś standardowego [już istniejącego - dla J!] udźwigneło takie zapytanie. Był jeszcze multisite manager - który implemantował BD [pojęcie z zakresu teorii decyzji (http://pl.wikipedia.org/wiki/Implementacja_(teoria_decyzji))] pomiędzy zarządzanymi przez siebie stronami. jednak każdorazowo - współpracujące ze sobą witryny musiałby być, zbudowane na Joomla!.