PDA

Zobacz pełną wersję : DB function failed with error number 1226



stasio
01-04-2008, 23:08
Od dwóch dni borykam sie z takim problemem


DB function failed with error number 1226
User 'XXXXX' has exceeded the 'max_questions' resource (current value: 200000) SQL=SELECT session_id FROM jos_session WHERE session_id = 'cd2dcddfc088cdb2dbc332517a9112de'
SQL = SELECT session_id
FROM jos_session
WHERE session_id = 'cd2dcddfc088cdb2dbc332517a9112de'Temat był juz poruszany... serwer w nazwa.pl, nie jest to przekroczenie limitu bazy tylko wykazuje błąd zapytań, zabalokowanie i odblokowanie
bazy uwalnia na chwilę z problemu ale potem znów to wraca. (przy przekroczeniu ilości zapytań na godzinę nie ruszyło by ponownie)
inne portale mające większy obrót ludzi i większe bazy chodzą bez problemu i nie ma w nich tego błedu
W jednym z tematów była sugestia zrobienia upgrade z 1.0.12 na 1.0.13... miałem w 12 postawione i zrobiłem upgrade, nadal to samo się dzieje
niby ktoś kto wchodzi pierwszy raz nie ma tego problemu tyczy sie to kogoś kto wywołuje strone 2-3 raz...
Czy problem moze byc związany z "przyjaznymi linkami"? bo mniej wiecej od tego czasu jest problem (ale tez tylko w jednym portalu w innych jest luz.)
wyryłem taki temat http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=236&t=11793 jednak z moją anglieszczyzną nie do końca czaje... ;(
jeśli ktoś moze dopomóc - poproszę...

kurtz
02-04-2008, 08:41
maksymalna ilość zapytań do bazy danych [200000] została przekroczona. a wraca do normalnego funkcjonowania dlatego, że te zapytania resetują się w zalezności od usługodawcy po

10 min
60 min
24 godzinach.

nie ma reguły i w jaki sposób system to robi należy pytac ich nie nas.

druga sprawa to taka, żebyś sprawdził sobie logi serwera. nie wiem jesli innym nie a tobie tak to może ktoś albo coś robi to z premedytacją.

inna sprawa jest taka, że niektóre komponenty - szczególnie CB, ogłoszeniowe, rozbudowane galerie, Seyret - generują potężną ilość zapytań do bazy danych - co w rezultacie przekłada się na wyczerpanie ilości jej zapytań.

inne serwisy albo korzystają z innych systemów CMS albo nie mają aż tak rozbudowanych albo .... korzystają z hostingu dedykowanego.

wraca sprawa mozliwości pliku .htaccess ale - on jest w sumie nieważny - ważne są aktualizacje dodatków i systemu.

stasio
02-04-2008, 09:53
Usługodawca przebadał problem i powiedział ze nie ma przekroczenia zapytań do bazy tylko skrypt wysypuje błędem... i faktycznie raz mi też pokazało bład w lini 900(ileś tam) -debil nie zapisałem sobie- ale miało to zwiazek z przyjaznymi linkami , treaz skrypt sie trzyma jakoś i nie wysypuje błedu ale to po zmianie na 1.0.13
zobaczymy moze natrafię znów an ten bład

kurtz
02-04-2008, 09:59
odinstalować wadliwy skrypt i zainstalować nowy bardziej funkcjonalny i bez błędów. albo - migrować do 1.5.x i korzstać z translacji url wbudowanych standardowo w kod. są na prawdę przyjazne :)

stasio
02-04-2008, 11:52
hmmm bardziej przyjazny? mam jomsef... coś innego było by lepsze..
myślałem na migracją do 1.5 ale jeszcze musze emocjonalnie dorosnąć do tego...

kurtz
02-04-2008, 12:22
do 1.0.x J!Promoter ostatnia wersja v.2.9. - Licencja Komercyjna.

stasio
02-04-2008, 12:28
o... a to ciekawy temat zapodałeś... pierwsze pytanie to CENA drugie pytanie co w tej wersji jest takiego czego nie ma w zwykłej :)

kurtz
02-04-2008, 12:32
jak kupowałem pierwszy raz to chyba płaciłem 35 $ - oczywiście każdy upgrade jest za free. co wniej takiego ? chyba łatwość obsługi - ale łatwość obsługi to sprawa indywidualna. dla jednego to dla innego co innego jest łatwe.

Kurcze wrzuciłbym ci instrukcje ale chyba za duży plik. Ciągle odrzuca.

stasio
02-04-2008, 12:42
moze na gg podam ci maila?

stasio
14-04-2008, 23:44
Co do błędu o którym pisałem sprawa tyczy sie joomsef, to on powoduje ten błąd, dziwne jest to ze strona mająca więcej 2 razy więcej wejść
nie ma tego błędu....

Czy może ktoś dopomóc w walce z tym błędem? tu jest (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=236&t=11793) jakieś rozwiązanie, jednak to są sprawy techniczne i nie do końca rozumiem to, jedni psiża ze pomaga inni ze nie, czy jeśli ktoś jest biegły i światły w rozumieniu angielskiego może pomóc?

Czy zstąpienie joomsef innym komponentem będzie sie wiązał z utrata linków przyjaznych czy można jakoś je "podrobić"?

stasio
16-04-2008, 16:24
Wiec, z kolekcji dochodzenie detektywistyczne, kolejna porcja faktów dotyczących błędu DB function failed with error number 1226
przyłapałem moją joomle na zdradzie z coppermine, okazało sie ze kiedyś dałem do strony znaczniki cpmfetch,php pozwalające pokazać fotki z coppera w dowolnym miejscu, i choć już tego nie używałem, joomsef tworzył linki do tych zapytań i powodował namarzanie ilości zapytań do bazy...
strona pokazała na chwilkę taki błąd

/includes/frontend.php on line 94
cpmfetch_dao.php on line 1066
frontend nie sądzę zeby był winny... ale cpmfchuj_dao.php okazał się też mieszać w kodzie...
Mam nadzieje ze komuś kiedyś sie przyda moje dochodzenie