PDA

Zobacz pełną wersję : Obciążenie transferu



tecra
02-04-2008, 01:00
Witam,
mam stronę na Joomla 1.0.15 pl i do tej pory zbytnio nie zwracałem uwagi na transfer ale bardzo wzrósł.

Strone mam na awardspace.com liczą oni tranfer pomiedzy serwerem strony i bazy a takze wymiany ftp czy to jest w pożadku. ponizej komunikacja z nimi



Fri, Mar 21 2008 5:01pm
Hello

I see in my statistic very hi transfer i local domain. I check my scripts in my pages (I have Joomla CMS) and i use only based components and moduls. I think scripts in my page dont create this transfer.
I don't now where is problem.

Ples check in Yours side. You Have more reports then I.

Best Regardes
Adam
Fri, Mar 21 2008 8:08pm - Jordan Davidson
Hello Adam ,

Large amount of traffic can be generated by some Joomla modules. Also, viewing youtube videos through your website generates traffic into your account. What modules do you have installed?

Best Regards,
Jordan

AWARDSPACE Dedicated Support Team
support@awardspace.com

"Your winning web hosting provider"
http://www.awardspace.com
Fri, Mar 21 2008 10:50pm
Components

.iJoomla Search & Archive
AlphaContent
ArtBanners
Bookmarks
Community Builder
DOCMan
Events
Events Syndicate
FireBoard Forum
Google Maps
JA Submit
Letterman
Missus
PonyGallery ML
PU Arcade
SEF Service Map
Sigsiu Online Business Index 2
swMenuFree
zOOm Media Gallery

Modules

mod_artbanners
mod_cblogin
mod_dgm-news_ultra
mod_events_latest
mod_exitpoll
mod_flashrotator
mod_gk_fcs_30
mod_gk_imageslider
mod_gk_news_column
mod_gk_news_show
mod_gk_news_slider
mod_hitsponygallery
mod_jomlatest
mod_jw_srfr
mod_latestnews
mod_latestpony
mod_lettermansubscribe
mod_missus
mod_ponyrandom
mod_randompony
mod_ratsponygallery
mod_related_items
mod_s4jbuddylist
mod_s4jmostvisitedprofiles
mod_s4jnewusers
mod_s4juseronline
mod_sobi2latest
mod_sobi2menu
mod_swmenufree

Bots

CBAuthorBot
Fireboard Discussbot
Jom Comment
Jom Comment SearchBot For Joomla
Searchbot for Sigsiu Online Business Index 2
Jom Comment Sys


Look please in this link http://www.dsi.net.pl/content/category/25/52/273/


Tue, Mar 25 2008 6:53pm - Dave Michaels
Hello Adam,

First off, we would just like to assure you that we are not cheating you out of your deserved bandwidth. The joomla software you have is generating all of the traffic you see in your account traffic statistics. You can check in your webalizer that there really are numerous pages with files integrated in them that are accessed daily. That means a lot of scripts are working quite a bit. The local traffic is the sum of your database transfer, FTP data transfer and the kernel traffic, which is generated by scripts. Therefore, your local traffic is quite realistic. We have other joomla sites generating similar (some higher) traffic. Please look for solutions to this on the internet with some caching joomla plugins to save bandwidth.

Best Regards,
Dave Michaels,
AwardSpace Dedicated Support Team



zainslalowałem JAccelerator ale tranfer jakos drawstycznie nie spadł a objetośc strony wzrosła z 300 do 800 co jest logiczne.

Może ktoś się spotkał z takim problemem, może macie jakieś sugestie :)

zwiastun
02-04-2008, 02:21
i use only based components and moduls
Nie przesadzasz trochę? Tylko podstawowe komponenty i moduły?
DocMan, PonyGallery, FireBoard, Zoom, BookMarks, Community Builders, SOBI2, Events

kurtz
02-04-2008, 09:23
hahahaha - podstawowe elementy - jaki luzak. proponuję www.extnsions.joomla.org i poinstalować wszystkie. a nóż przyda sie jaki wodotrysk.

tecra
02-04-2008, 09:46
FireBoard i zoom praktycznie wyłączone
zgadza się przesadziłem ale po wcześniejszych doświadczeniach wiedziałem ze odpowiedz ich była by jedna, proszę sprawdzić komponenty i nie zawracać głowy.

Dlatego tak napisałem

pytanie zgoła inne, czy normalne jest mierzenie transferu z serwera bazy do serwera strony.
Jeśli tak zapewne można szacunkowo przyjąć jakiś procent transferu to strona – świat a reszta to FTP i Baza

dla przykładu 60% do 40%

u mnie jest około 35% do 65%

dodam że nie mieszam cały czas na ftp, dodam jakieś zdjęcie może maksymalnie 1MB dziennie

Przyznam że strona jest rozbudowana. Ale na moje wyczucie coś jest nie tak.

Po zapisach miejsca w cache widzę, że dużo go generuje BookMarks – może czymś go zastąpić propozycje wydajniejszych komponentów ?
Ciekawe jest jeszcze że moduł użytkownika (widoczne herby i stopka na dole) generują tworzenia dużo miejsca na dysku, więc chyba musiały generować dużą wymianę danych pomiędzy bazą i serwerem strony.



Takie komentarze nie pomagają jak niżej, tylko wyśmiewają


hahahaha - podstawowe elementy - jaki luzak. proponuję www.extnsions.joomla.org i poinstalować wszystkie. a nóż przyda sie jaki wodotrysk.

- i co to wnosi do tematu, w czym ma pomóc - pośmiałeś się

tecra
02-04-2008, 09:47
dodam że Docman też praktycznie wyłaczony do deinstalacji tylko nie mam czasu zmian w odnośnikach powporwadzać

kurtz
02-04-2008, 09:52
czasem wnosi. zabrałes sie za tworzenie serwisu z iscie hurra optymistcznym założeniem że wszystko będzie pieknie i cudnie.

nie zadałeś sobie trudu poczytania o tym Joomla! jak to działa jak wykorzystywany powinien być.

chocby to, że korzysta z jednej bazy danych a nie setek jak wp.pl i że coś te bazy danych kiedyś zajeździ. ale co tam - wszystko na hurra - będziemy najlepsi bo mamy najwięcej odjechanych komponentów.

jak już stać was na niektóre komponenty to jako webmaster / informatyk, posiadając wiedzę elementarna można było to rozdzielić na autonomiczne serwisy a potem połaczyć jakimś synchronize usererm albo multisajtem ale po co ? przecież nie masz wiekszej ilości baz danych do wykorzystania poza tą jedną ... Dodaj tam jeszcze supermarket on line ze wszystkim czym tam handlujecie i TurkTube [roszczę sobie prawa autorskie do tego określenia] :confused: [dla nie wtajemniczonych Seyret :)] - i bedziesz miał najlepszy portal na swiecie.

nie wnosi ? to tylko Twoja opinia na krytykę - inny zastanowi się zanim coś klepnie.


- i co to wnosi do tematu, w czym ma pomóc - pośmiałeś się - aż się popłakałem ... jesli wiesz co mam na myśli.

pozdrawiam

Icek Klezmer [Troll]